Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Porada D60-D90

  1. #1

    Domyślnie Porada D60-D90

    Witam,

    Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem lustrzanki. Na razie focę sobie z umiłowaniem hybrydą, ale wiadomo, że to nie to.
    Ostatecznie na polu walki pozostały dwa modele - D60 i D90.

    Co focę (lub bym chciała) - makro (robaczki, ptaszki), samoloty, ogólnie przyroda. Czasem parowozy w Wolsztynie
    Budżet - max 5 tyś, ale ucieszyłabym się, móc wydając znacznie mniej.

    Jestem dziewczyną, duże aparaty + duże obiektywy - czy to na pewno moja bajka? (nie mam faceta, który by mi to mógł podźwigać).

    Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem, i raczej nie sądzę, że pójdę w bardzo ortodoksyjną fotografię typu obiektywy za minimum 10 tyś. Potrzebuję dobrego sprzętu na lata, ew. żeby dokupić w późniejszym czasie ciekawsze obiektywy.

    Jeśli D90, to tylko z kitowym obiektywem...
    Jeśli D60, to myślę do tego o Tamronie AF 18-200 mm (ew. jakiś obiektyw "na codzień" + drugi do Makra).

    Głównie chodzi mi o to, że jeśli jestem amatorką, nie pójdę w pro na pewno (jestem realistką ), to czy warto inwestować w D90, który ledwo udźwignę, czy lepiej kupić damski D60 + lepsze obiektywy?

    Powiedzcie, że przy zdjęciach amatorskich różnicę w jakości foty z D60 a D90 zauważy tylko super profesjonalista, no powiedzcie

    Czy ciułać jeszcze trochę na D90 (pewnie do przyszłego roku)...

    Poradźcie, proszę.

    Ps. Dodam tylko, że o D5000 raczej nie myślę, bo różnica ceny pomiędzy nim a D90 jest jednak zbyt niska, by mnie tym modelem zainteresować (jak już inwestować, to w D90).
    Ostatnio edytowane przez manica ; 07-07-2009 o 10:25
    Kosiarka samojezdna + trąbka.

  2. #2

    Domyślnie

    a czego Ci brakuje w aparacie ktorego uzywasz teraz?
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  3. #3

    Domyślnie

    Teraz używam Panasonic Lumix FZ-28, wydaje mi się, że brakuje mi najbardziej możliwości wymiany szkieł, żeby jednak aparat był bardziej wszechstronny. Poza tym cały czas odnoszę wrażenie, że zdjęcia z mojego aparatu są cyfrowe ( w tym sensie, że sztuczne, kolory nie tak żywe i wiernie odwzorowane - wystarczy lekki zoom w komputerze a już wychodzi okropna niedokładność tych zdjęć).
    Kosiarka samojezdna + trąbka.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym sie nawet przez sekunde nie zastanawial jakby mnie bylo stac na D90 Waga sie nie przejmuj bo roznica w stosunku do D60 jest w okolicach 150g - nie ma co przesadzac Jesli kupisz D60 i jak piszesz bedziesz chciala kupic jakies szklo do macro to bedziesz skazana tylko na te z silnikiem (N 105, 60), odpadna Ci super szkielka w przystepnej cenie: Tamron 90 i Tokina 100.

    Co do jakosci zdjec... no nie powiem, ze roznicy nie widac - bo widac, w szczegolnosci na wysokim ISO. Do tego dochodzi w D90 tryb LiveView i krecenie filmikow, dla niektorych sa to przydatne bajery.

    Bierz D90
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  5. #5

    Domyślnie

    D90 bez dwóch zdań. Brak napędu AF powoduje, że odcinasz się od wielu dobrych obiektywów, np bardzo dobrego i taniego N50/1.8 - nie będzie działał AF. D90 ma lepszą matrycę. Ja na Twoim miejscu nie zarzekałbym się, że nie pójdziesz w PRO. Poza tym ludzie różnie rozumieją pro... Nie musi oznaczać wydawania dziesiątków tysięcy złotych na sprzęt. Kitowy obiektyw w D90 (jeżeli mamy tu na myśli 18-105) nie jest taki zły. Miałem okazję testować.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz zmienić kompakta na lustrzankę to polecam d90. Co prawda sporo osób narzeka na błędy oraz errory, ale ja nie miałem jeszcze styczności z tym(aparat od kwietnia). D90 ma śrubokręt co daje szerszą "paletę" obiektywów do wyboru. Jeżeli myślisz że wszyscy PRO fotografowie startowali z pro umiejętnościami to zapewne się mylisz.
    "Powiedzcie, że przy zdjęciach amatorskich różnicę w jakości foty z D60 a D90 zauważy tylko super profesjonalista, no powiedzcie " Tutaj będzie już zależało tylko od Ciebie.
    Pozdrowienia.
    Udanych zakupów w przyszłości.
    "nie pióro czyni obraz lecz malarz"
    Pozdro Kuba

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Do tego dochodzi w D90 tryb LiveView
    Ten lv to nie koniecznie dobry "bajer" :P
    "nie pióro czyni obraz lecz malarz"
    Pozdro Kuba

  8. #8

    Domyślnie

    Co kto lubi. Lepszy wrobel w garsci niz golab na dachu
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję.

    Rzuciliście hasło - Nikkor 50/1.8 - czy to nie jest raczej obiektyw "portretowy"? (takie coś mnie nie interesuje za bardzo...)

    Moje dylematy wynikają stąd, że interesuje mnie makro, jeśli kupię teraz D90, to na porządniejszy obiektyw do Makra będę musiała uzbierać trochę kaski a to potrwa..chyba że znacie jakiś fajny, tani obiektyw Obawiam się, że z kitowym 18-105 mogę się szybko poczuć niespełniona. Stąd pomysł tańsza puszka + lepsiejsze szkło.

    Tak teraz kukam... body D90 około 4 tyś + tamron 90/tokina100 ok. 1700....to już jest dużo. I to bez obiektywu uniwersalnego, jedynie makro. (Chyba, że tym makro też można robić "normalne foty" nie bijcie za banalne pytania).

    Chyba, że jeszcze popstrykać hybrydą i zbierać dalej a w późniejszym czasie zaszaleć, fiu fiu...
    Kosiarka samojezdna + trąbka.

  10. #10

    Domyślnie

    Może portrety cię nie interesują, ale Nikkor 50/1.8 + soczewka makro lub pierścień pośredni to już jest coś, z tym że tanie pierścienie nie przenoszą automatyki, ale dają lepsze efekty niż soczewki. Naprawdę dobre makro można robić tanim kosztem. Aczkolwiek do tego nie potrzebne jest koniecznie D90. Jednak ogólna jakość zdjęć jest lepsza z D90, dlatego wolałbym D90. Jak rok temu nabywałem swoje pierwsze lustro, to w pierwszej kolejności właśnie odrzuciłem D40 oraz D60 ze względu na brak napędu AF.

    Mam Lumixa FZ-30 + soczewka 4 dioptrie. Fajne efekty są.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •