Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Pierwsza na "poważnie" z Moniką

    Witam!
    Chciałbym wam pokazać zdjęcia, z pierwszej prawie na poważnie sesji. Robione z przyjaciółką Moniką.
    Po tych kilku ujęciach nauczyłem się że bez blendy to nie ma co się ruszać i że photoshop jest przyjacielem. Osobiście jestem bardzo zadowolny z efektów. Podobają mi się kolory i kadry, choć wiem że nie są idealne.
    Pozdrawiam!

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.
    D80 | N18-70 | N50 F.1,8 |

  2. #2

    Domyślnie

    wiesz co ...
    nie zaczynaj od blendy tylko od PS a i najwazniejszej rzeczy...
    od RAW jego wywolania i przedewszystkim balansu bieli...
    a wczensij jeszcze zajmij sie kadrowaniem
    bonus wywal na wejsciu
    na wszystkich za duzo gory...
    na kazdym praktycnzie jednakowa mina...

    jestem na nie niestety

    kolorystyka nie odpowiada
    www.facebook.com/kpaprocki
    || D3 x2 || 14-24 2.8 || 24-70 2.8 || 70-200 2.8 || 16 2.8 fisheye || 24 1.4 || 50 1.4 || 85 1.4 || Apple system || cała masa dodatków.

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    jak wyżej...

  4. #4

    Domyślnie

    jak wyżej...niestety + przesadziłeś z natężeniem kolorów, aż mnie oczy bolą
    http://web.me.com/s.wisniewski
    D80, N18-200VR, N50 1.4

  5. #5

    Domyślnie

    Balans bieli fatalny... Co do kadrów i modelki nie będę komentował - pomysł jakiś w tym jest. Ale obróbka i nastawy aparatu niestety złe. Spróbuj RAW i obróbki na tym rodzaju pliku.
    Nasycenie, wyostrzanie w puszce, kontrast - z tym trzeba delikatnie. Przy kiepskim balansie bieli kolorystyka zdjęcia z takimi nastawami mijać się będzie znacznie z oryginałem. A nie wierzę, że koleżanka Monika jest tak pomarańczowa z natury.

    P.S.

    Bonus jest delikatnie mówiąc "bleh...", choć dziewczyna ładna.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  6. #6

    Domyślnie

    na pocieszenie można powiedzieć, że masz na kim ćwiczyć kadry, więc do roboty

    I postaraj się zmienić kolor cery, bo ta wygląda niezdrowo
    Naucz się czytać

  7. #7

    Domyślnie

    Dobra jest za pomarańczowo ale ja tak lubie jak jest ciepło, taki był pomysł. Co do balansu bieli to był on ustawiony tak jak mi poradził wujek, który jest fotografem i na pewno się na tym zna jak mało kto. Co do kadru to wiadomo brak doświadczenia. Pewnie większość z was robi zdjęcia tyle ile ja mam lat czyli 18 a ja nie cały rok. A na Psie sie nie znam totalnie. Pozdrowienia
    D80 | N18-70 | N50 F.1,8 |

  8. #8

    Domyślnie

    a co poradził tobie wujek jeśli można spytać? A co do temperatury na zdjęciu to może masz nieskalibrowany monitor bo u mnie wyglada jakby się paliło i nie mówie tego złośliwie sam jestem amatorem.
    http://web.me.com/s.wisniewski
    D80, N18-200VR, N50 1.4

  9. #9

    Domyślnie

    Co do kolorów dostałem rade co się zowie CTRL + SHIFT + B. Na niektórych sam szalałem i dobra przyznaję się przegiąłem ale ja lubie Ciepłe foty, a że nie płaca mi za zdjęcia to robię taki jak lubię. Ale niektóre rzeczywiście są za gorące.
    D80 | N18-70 | N50 F.1,8 |

  10. #10

    Domyślnie

    Edler oki ale jak chicago dalej ponowie pytanie - co poradzil wujek odnosnie wykonania zdjecia
    Pamietaj ze nie zawsze ciepla fota oznacza bardzo ciepla barwe kolorow
    Nie to ze nie szanuje Twojego wujka - jednak i ja widzialem czasami zdjecia "profesjonalistow", ktorzy robia zdjecia dlugo i jeszcze dluzej a wygladaja gorzej niz Twoje

    Na 3 zdjeciu obciales modelce lewa dlon - staraj sie trzymac kadr no i niech sie czesciej usmiecha
    "Nikon może mieszkać z innymi zwierzętami i dziećmi. Obowiązuje umowa adopcyjna. Kociak dostanie wyprawkę: paczkę karmy, legowisko, miseczki i ulubioną zabawkę."
    WaWeWu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •