Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 105
  1. #1
    autograf
    Gość

    Arrow Plusy i minusy - D300 vs. 50D

    Mam jedną z tych puszek. Ciekaw jestem Waszych obiektywnych albo subiektywnych opinii.
    Warto zmienić D300 na 50D?

    Czyli - co ma Nikon D300 lepszego od Canona 50D, oraz co lepszego jest w 50D w zestawieniu z D300.
    Weźmy pod uwagę także system jako system - że się tak wyrażę

    Dodam, że jestem fotografem (choć to za duże słowo) totalnie amatorskim. Focę głownie architekturę, ale ostatnio zacząłem także focić ludzi. I przyznam szczerze, że wku*** mnie też żółty zafarb. (Mam profile D2x). Pracuję tylko na RAWach.
    Ostatnio edytowane przez autograf ; 02-05-2009 o 02:54

  2. #2

    Domyślnie

    D300 to złom. Na tym forum jest pełno wątków o jego wadach. Tragiczne kolory, niedziałający AF, beznadziejny balans bieli itp. itd. 50D rozwala go pod każdym względem i do tego jest tańszy. System Nikona to jakiś żart. Brak podstawowych szkieł a te co są jakościowo nie umywają się do oferowanych przez Canona. Myślę, że wybór jest tylko jeden. Natychmiastowa sprzedaż tego badziewia (dopóki jeszcze ktoś chce to kupić) i wejście w system, który daje wszystko czego fotograf potrzebuje w najlepszej jakości i najniższej cenie. Trzymanie się Nikona to masochizm.

    Mam nadzieje, że napisałem to co chciałeś przeczytać Jak już zmienisz system nie zapomnij odwiedzać żółtego forum (eureka! to z tego biorą się te zafarby) żeby szerzyć wiedzę o wyższości C nad N.

    Serdecznie pozdrawiam,

    Piotr

  3. #3

    Domyślnie

    Piotr, zapomniałeś napisać o magicznej plastyce zdjęć z Canona nieosiągalnej na aparatach innych firm.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Piotr, zapomniałeś napisać o magicznej plastyce zdjęć z Canona nieosiągalnej na aparatach innych firm.
    Dzięki za zwrócenie uwagi. Jak mogłem popełnić taki niedopuszczalny błąd? Tego nie można w żaden sposób wytłumaczyć. W ramach pokuty kupię sobie D300 chociaż może nie powinienem aż tak przesadzać w umartwianiu
    Ostatnio edytowane przez Piotr_ ; 02-05-2009 o 05:11

  5. #5

    Domyślnie

    I d300 przegrywa już na starcie bo nie ma tego niesamowitego efektu ERR99

  6. #6

    Domyślnie

    ten watek to jakis zart?

    na powaznie d300 ma lepsza dynamike startowa

    rozdzielczosc matrycy 50d jest identyczna jak d300

    d300 jest szybszy

    co do kolorow to jakis zart, od tego sa profile, i wywolywarki raw

    szumy sa identyczne

    co do problemow z focusem na d300, to jest regulacja, choc przyznaje nie jest to jednak ideal jaki mial byc w zalozeniach, ale mozna z tym zyc

  7. #7

    Domyślnie

    D300 ma jedną zasadniczą wadę która go dyskwalifikuje wobec 50D, mianowicie nie pasuje do niego obiektyw: Canon EF 1200mm f/5.6L USM
    D90|N18-105VR|N50|T55-200|Samyang 8|N70-300VR|SB-900|Elektronika FE-27
    http://spongo.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Chcesz amatorki? Błyskasz trochę? Body Canona potrafi sterować lampą zewnętrzną w TTLu czy trzeba drogie sterowaczki kupować?
    Ja sam spróbowałem pracy bezprzewodowej w CLS-ie i powiem że cholernie mnie się to podoba
    Jeśli body Canona tego nie potrafi to na mojej liście "za" i przeciw" ma za to długachnego minusa.


  9. #9

    Domyślnie

    Mialem przyjemnosc robic zdjecia 50D a sam posiadam D300. Zdjecia probowalem robic na meczu pilki recznej i glownie pod sport porownywalem te puszki. AFservo srednio sobie radzi, nie jest zadna tragedia, ale jest slabiej, niz w D300. W Canonie zawsze nie moglem sobie poradzic z punktami AF ulozonymi w romb, wole taki układ, jak jest w Nikonach, szczegolnie dobrze mi sie pracuje na takim układzie, jak jest w D300. Z Wb i w Nikonie i w Canonie roznie bywalo (moze to wina bardzo kiepskich warunkow na hali).

    To tak z mojego punku widzenia i moich potrzeb

    Jesli chodzi o sam obrazek, to wole Canona, problemow z WB w Nikonie nie mam, ale jednak wole kolorystyke Canona, a najbardziej Fuji .

    Sam robie coraz wiecej portretow i sam mam przemyslenia czy sie nie pozbyc Nikona na rzecz 5D + stalek L, jednak robie caly czas sport i tu lepiej Nikon. Drugim minusem dla mnie przejscia na C jest system Nikona, ktory posiadam, a troszke tego sie nazbieralo.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 02-05-2009 o 14:19 Powód: pis.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  10. #10
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    D300 to złom [...]
    Powiało ironią, czy mi się zdaję? Czemu na pytania o Canonie ton wypowiedzi jest co najmniej szyderczy?
    Klapki na oczach?


    Ludzie poważnie, a niektórych się żarty trzymają.


    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    Mam nadzieje, że napisałem to co chciałeś przeczytać Jak już zmienisz system nie zapomnij odwiedzać żółtego forum (eureka! to z tego biorą się te zafarby) żeby szerzyć wiedzę o wyższości C nad N.
    Etam. O wyższości? Nie zamierzam.
    Po co? Każdy ma inne i indywidualne potrzeby. Każdy ma swój rozum.
    Wolę zdjęcia robić





    Cytat Zamieszczone przez mancini Zobacz posta
    Mialem przyjemnosc robic zdjecia 50D a sam posiadam D300. Zdjecia probowalem robic na meczu pilki recznej i glownie pod sport porownywalem te puszki. AFservo srednio sobie radzi, nie jest zadna tragedia, ale jest slabiej, niz w D300. W Canonie zawsze nie moglem sobie poradzic z punktami AF ulozonymi w romb, wole taki układ, jak jest w Nikonach, szczegolnie dobrze mi sie pracuje na takim układzie, jak jest w D300. Z Wb i w Nikonie i w Canonie roznie bywalo (moze to wina bardzo kiepskich warunkow na hali).

    To tak z mojego punku widzenia i moich potrzeb

    Jesli chodzi o sam obrazek, to wole Canona, problemow z WB w Nikonie nie mam, ale jednak wole kolorystyke Canona, a najbardziej Fuji .

    Sam robie coraz wiecej portretow i sam mam przemyslenia czy sie nie pozbyc Nikona na rzecz 5D + stalek L, jednak robie caly czas sport i tu lepiej Nikon. Drugim minusem dla mnie przejscia na C jest system Nikona, ktory posiadam, a troszke tego sie nazbieralo.
    Dzięki Mancini. Do mojego użytku (98% zdjęć "statecznych") AF nie jest dla mnie priorytetem. Natomiast obrazek tak.

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •