Close

Strona 252 z 493 PierwszyPierwszy ... 152202242250251252253254262302352 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 511 do 2 520 z 4926
  1. #2511

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Serio w to wierzysz?
    Wierze nie wierze, wiem że zrobiłem tysiące zdjęć w tym roku, nie miałem tej opcji w DSLR i jakoś nie pamiętam żeby był problem z robieniem portretu nawet na jasnych szkłach, gdzie ostrość na oku jest
    Wiem jedno, A7III dla mnie jest jednym z najbardziej niewygodnych aparatów jakie dotychczas używałem i wole wygodniejsze Z6 które za samo trzymanie w ręku sprawi mi więcej przyjemności, niż męczyć się niewygodnym aparatem, który ma taki ficzer w AF'ie bez którego spokojnie można focić osiągając to samo. Bo co mi po lekki mały aparat, skoro trzyma się go jak jakiś chiński mikser, zrobiony pod miniaturowe dłonie. A wiem że mały aparat, można stworzyć wygodny. Przykładem tego są małe DSLR FX:
    D600 - gdzie szlag mnie trafiał, trzymając ten aparat, miałem gumy starte od wciskania palców w uchwyt i nigdy nie miałem wygodnie ułożonej dłoni. Ciężko było focić jedną ręką, bo body w każdej chwili mogło wylecieć z łapy.
    D750 - takiej samej wielkości aparat, a uchwyt bardzo fajnie wyprofilowany, gdzie dłoń się ładnie układała i można było godzinami focić bez zmęczenia. Aparat dosłownie kleił się do dłoni i można było swobodnie biegać z aparatem trzymając stabilnie w jednej ręce, nawet z ciężkimi szkłami.

    ps. w sumie nie trzymałem jeszcze w ręku Z6 - ale po opiniach z neta wnioskuję że jest znacznie wygodniejsze od Sony.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 18-11-2018 o 19:18

  2. #2512

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale to jest kwestia przyzwyczajeń, z czasem przyjdzie intuicyjne korzystanie, w A7 jest nędza, w A7II jest już bardzo ok, A7III ma pare usprawnień na plus.
    Wiadomo że kwestia przyzwyczajeń ale ja jakoś nie byłem w stanie się przyzwyczaić do ergonomii a6000, nie mogę się odnaleźć ani w przyciskach ani w menu ....
    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    No właśnie "może" na chwilę obecną stety/niestety Sony jest z przodu a co będzie kiedyś nie wiadomo, może Panasonic pozamiata wraz z Sigmą i Leicą cały rynek
    No... tak jak pozamiatał w apsc ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #2513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Wierze nie wierze, wiem że zrobiłem tysiące zdjęć w tym roku, nie miałem tej opcji w DSLR i jakoś nie pamiętam żeby był problem z robieniem portretu nawet na jasnych szkłach, gdzie ostrość na oku jest
    Wiem jedno, A7III dla mnie jest jednym z najbardziej niewygodnych aparatów jakie dotychczas używałem i wole wygodniejsze Z6 które za samo trzymanie w ręku sprawi mi więcej przyjemności, niż męczyć się niewygodnym aparatem, który ma taki ficzer w AF'ie bez którego spokojnie można focić osiągając to samo. Bo co mi po lekki mały aparat, skoro trzyma się go jak jakiś chiński mikser, zrobiony pod miniaturowe dłonie. A wiem że mały aparat, można stworzyć wygodny. Przykładem tego są małe DSLR FX:
    D600 - gdzie szlag mnie trafiał, trzymając ten aparat, miałem gumy starte od wciskania palców w uchwyt i nigdy nie miałem wygodnie ułożonej dłoni. Ciężko było focić jedną ręką, bo body w każdej chwili mogło wylecieć z łapy.
    D750 - takiej samej wielkości aparat, a uchwyt bardzo fajnie wyprofilowany, gdzie dłoń się ładnie układała i można było godzinami focić bez zmęczenia. Aparat dosłownie kleił się do dłoni i można było swobodnie biegać z aparatem trzymając stabilnie w jednej ręce, nawet z ciężkimi szkłami.

    ps. w sumie nie trzymałem jeszcze w ręku Z6 - ale po opiniach z neta wnioskuję że jest znacznie wygodniejsze od Sony.
    D750 jest bardzo wygodny to prawda. Ja akurat nie potrafię utrzymać niestety jego z Sigmą 85 art bo jest dla mnie za ciężko po prostu. Ale wygoda jest. Bawiłem się A7R III z 85 1.4 Gmaster i brakowało podparcia na mały palec ale to mi załatwia grip.

    Co do celności i EYE AF to powiem tak, ja robiąc sesję z modelką przy f 1.4 mam około połowy fotek do śmieci i z tego co wiem jest to dość normalna ilość ale dla mnie niestety bardzo to nie pasuje, tracę przez to wiele super kadrów. Taki EYE AF ma natomiast bardzo bardzo dużą celność i to dla mnie ogromny krok do przodu.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  4. #2514

    Domyślnie

    Swoją drogą S85 praktycznie z żadnym body nie będzie wygodna - jak na 85mm

  5. #2515

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    D750 - takiej samej wielkości aparat, a uchwyt bardzo fajnie wyprofilowany, gdzie dłoń się ładnie układała i można było godzinami focić bez zmęczenia. Aparat dosłownie kleił się do dłoni i można było swobodnie biegać z aparatem trzymając stabilnie w jednej ręce, nawet z ciężkimi szkłami.
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Swoją drogą S85 praktycznie z żadnym body nie będzie wygodna - jak na 85mm
    Czyli mam rozumieć, że 1200 g to już ciężkie szkło? Pytam dla pewności, by źle nie zrozumieć.

  6. #2516

    Domyślnie

    To, że brak eye-af nie przeszkadzał w D750 nie oznacza, że na Zetkach będzie tak samo. Po obczajeniu chyba wszystkich klipów jakie tu podlinkowano wydaje mi się, że w AF-C Zetki potrafią się jednak pogubić. Zarówno na klipach tego faceta z wielką brodą jak i na dpreview przy ruchomych celach jest sporo odrzutów. Facet z brodą AF chwali, ale na jego klipach widać, że w AF-C aparat często wybiera jego brodę lub nos i oczy nie są aż tak ostre. Na ostatnim klipie, który podlinkowałem FT z Canona R i EYE-AF z Sony wybierają oczy przy ruchu, mimo, że teoretycznie Canon nie ma EYE-AF w AF-C a Nikon na przemian ostrzył na czoło lub brodę. Na to samo zwrócili uwagę w ostatnim klipie dpreview, który podlinkował torro (tyle, że to dotyczyło Z7) oraz Matt Granger (tu też Z7). Nie do końca wiem jaki jest odsetek tych nietrafionych zdjęć, ale w sumie na żadnym z tych klipów nie ma jakichś szalenie trudnych warunków. Poza rowerzystą z dpreview reszta testów polegała zazwyczaj na foceniu modelki, która zmieniała pozy lub osoby, która powili zbliża i oddala się od kamery.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Swoją drogą S85 praktycznie z żadnym body nie będzie wygodna - jak na 85mm
    No chyba, że z Sigmą 85 EX. Ze dwa razy mniejsza od ARTa.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 18-11-2018 o 21:53

  7. #2517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mietix Zobacz posta
    A jak korzystasz z NPS?
    Ja tylko raz do roku czyszczenie free + raz skorzystałem z szybszej naprawy i to wszystko na jakieś 8 lat.
    Kurczę nie podniecam się tym NPS ale może wszystkiego nie wiem
    Mi się zdarzyło, paru znajomym też. Szybka akcja naprawcza oraz sprzęt zastępczy ratował sytuację i nie musiałem kupować nowego body tylko dlatego, że w normalnym trybie musiałbym czekać miesiąc na naprawę.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #2518

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ..... i wole wygodniejsze Z6 które za samo trzymanie w ręku sprawi mi więcej przyjemności, niż męczyć się niewygodnym aparatem,
    [....]
    ps. w sumie nie trzymałem jeszcze w ręku Z6 - ale po opiniach z neta wnioskuję że jest znacznie wygodniejsze od Sony.
    Hmmm... nie wiem czemu ale jakoś mi się to nie skleja w jedno konsekwentne przesłanie... ...
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #2519

    Domyślnie

    Nie skleja, bo nie chce ocenić aparatu nie mając go w rękach, ale z tego co czytamy wszędzie z testów, ergonomia Z jest bardzo dobra. Ja jestem blisko kupna Z6, ale wolę go przed kupnem przetestować, pomacać - i jeśli będzie gniotem, to będę zmuszony do kupna D850, gdzie jednak wolę bezlustro. Chciałem A7III ale odstrasza mnie to o czym wcześniej napisałem.

  10. #2520
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    niestety brak 2 slotów całkowicie mi przekreśla ten aparat. Niestety muszę mieć 2 sloty i tyle.
    To, że musisz to co się tylko tak wydaje Zakładam, że fotografujesz juz kilka lat i .. kiedyś fotografowałeś aparatami mającymi 1 slot. Dało się?
    Ja ciągle fotografuje na 1 slot.

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Co do celności i EYE AF to powiem tak, ja robiąc sesję z modelką przy f 1.4 mam około połowy fotek do śmieci i z tego co wiem jest to dość normalna ilość ale dla mnie niestety bardzo to nie pasuje, tracę przez to wiele super kadrów.
    ??? Jaki tryb AF-S czy AF-C, punkt centralny czy boczne (zakładam, że 1 punkt AFu). Co prawda ja na D800, ale z Nikkorem D miałem wiele lepszy odsetek, a z ARTem to mam 95% trafień.

Strona 252 z 493 PierwszyPierwszy ... 152202242250251252253254262302352 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •