Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    155

    Domyślnie Jaki kompakt z szybkim AF

    Kompakt mojej żony zaczyna szwankować, w związku z tym szukam czegoś nowego ale musi mieć naprawdę dobry AF, tak żeby szybko i pewnie łapał ostrość bo ten co ma to chyba lepiej jakby manualny był bo wtedy szybciej by się ostrość ustawiało
    Czy Nikon coś takiego ma w swojej ofercie ?? A może inne firmy ??
    M7000, M700si, KM D7, KM D7D,A-700,A-900,24-70,70-200,50/1,4,Hi-Matic E,X700 + 28/50/70-200, LX3

  2. #2

    Domyślnie

    W kompaktach nie tylko ostrość jest problemem, ale też opóźnienie w robieniu zdjęcia. Nic Ci nie da szybki AF skoro po naciśnięciu spustu aparat się czai kilka sekund zanim pstryknie.

    A szczerze powiedziawszy to ciężko znaleźć kompakt z szybkim AF, bo kompakty nie mają lustra, więc zbierają AF z matrycy a nie z dedykowanych czujników. Chyba, że poprzez kompakt rozumiesz też lustrzankę z niewmienną optyką. Wtedy są większe szanse na bardzo szybki AF

  3. #3

    Domyślnie

    Co więcej nie piszesz do jakich warunków zamierzasz wykorzystywać tego kompakta i przedziału cenowego. Jest tak jak pisze Michał, w kompaktach AF bazuje na detekcji kontrastu, przez co AF jest szczególnie wrażliwy na warunki oświetleniowe. Polecam zajrzeć na http://www.dpreview.com, tam jest szybkość (AF ale i nie tylko) uwzględniana w testach.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    155

    Domyślnie

    Mi jak mi, ale mojej żonie potrzebny jest aparacik, który w pomieszczeniu złapie bez problemów ostrość i nie będzie tego robił 10 sekund tylko powiedzmy sekundę. Wiem że detekcja AF na matrycy do najszybszych nie należy ale Olympus i Sony w swoich lustrzankach pokazali że w trybie LV ustawianie ostrości idzie naprawdę szybko, czyli jednak można.
    Co do przedziału cenowego to ma to mniejsze znaczenie (i tak wezmę na firmę) ale 2k wydawać raczej nie chcę.
    Firma jest mi naprawdę obojętna.
    M7000, M700si, KM D7, KM D7D,A-700,A-900,24-70,70-200,50/1,4,Hi-Matic E,X700 + 28/50/70-200, LX3

  5. #5

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy, jeśli ma mieć kompaktowe wymiary to np. Fuji F200 będzie miał dobry focus i sprawnie działał w trybie AUTO, choć na mój gust może za często podnosić ISO (nawet, jak warunki oświetleniowe są dobre).

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie sprawdzałem zdjęcia zrobione F100 i AF choć był szybki to niestety dość często nie trafiał z ostrością.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    155

    Domyślnie

    No i w końcu znalazłem kompakt, który spełnia chyba wszystkie moje wymagania: Panasonic DMC-LX3, udało mi się go wyrwać za niecałe 1900 zł i powiem że nie żałuje wydanych pieniędzy ani moja żona Jej bardzo aparat się podobał i w końcu robi zdjęcia bo ten coolpix 5600 to ją tylko denerwował.
    Wiem że wielu z Was może wydawać się że to masa pieniędzy jak za kompakt ale powiem że naprawdę warto. Oczywiście to nigdy nie zastąpi lustra ale jako uzupełnienie tegoż sprawuje się wyśmienicie.
    M7000, M700si, KM D7, KM D7D,A-700,A-900,24-70,70-200,50/1,4,Hi-Matic E,X700 + 28/50/70-200, LX3

  8. #8

    Domyślnie

    Lesiu, jak z tym gtrybem "one shot" czyli szbykim AF. Faktycznie robi zdjęcia od razu po złapaniu ostrości ( no i jak z jakościa trafiania w tym trybie ?). Czy mozna jakoś zwiększyć mu ogniskową ( adapter + soczewka )? Mozna zmniejszając MPx poprzez cropa ale to nie duzo zwieksza ogniskowa.

    Fajna jasnosc 24mm malego obrazka i jasnosc 2.0

    Pozdrawiam,
    AMI
    D3,D750,D80,N14-14,N24,N24-70,N70-200VRII,N50,Z16,S85,SB-80,800,900
    www.mariuszlinkiewicz.pl (w przebudowie)

  9. #9

    Domyślnie

    Też myślałem o DMC-LX3, ale jednak ma za mały zakres ogniskowych...

    A co myślicie o FUJI FinePix S200 EXR albo Canon G10 lub S90.
    Im mniejszy, jaśniejszy i o większym zakresie ogniskowych tym lepiej (tak do 2000 PLN).
    MarcinWilk

  10. #10

    Domyślnie

    Sam biore pod uwage wlasnie Lumixa LX3 i Canona G10 jako uzupelnienie dla lustra. Za Canonem przemiawia zdecydowanie wiekszy zakres ogniskowych, za Lumixem jasnosc i jakosc optyki. Jakosc obrazka tez z minimalnym plusem dla Panasonica, zwlaszcza na wyzszych ISO. Ale najwazniejsze dla mnie jest to, ze oba aparaty maja pelny tryb manualny i goraca stopke. Sklaniam sie bardziej w strone Canona ze wzgledu na bardziej uniwersalny zakres ogniskowych i wygodniejsza (subiektywnie) obsluge.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •