Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Lampa pierscieniowa.

    Witam, ineresuje sie makrofotografia i teraz przyszedł czas aby zapewnic sobie dobre oswietlenie i teraz , mam zamiar kupic lampe pierscieniową no i pytanie ta lampahttp://fotozakupy.pl/lampa-blyskowa/...-digital,8366s czy to dobry wybór ( chyba ze jest inna w tym przedziale canowym lepsza)a moze i wystarczałaby mi lapma delty za 350 zł? a teraz drugie pytanie nie cche zakładac drugiego wątku w optyce wiec zapytam tutaj pierscienie posrednie delty za 270zł czy drozsze kenko? no i jeszcze jedno jakie bedzie skala odwzorowania przy uzyciu trzech pierscieni z obiektywem nikkor 105mm VR i troche głupkowate pytanie : czy jest roznica w kolejnosci zakładania pierscieni ?
    z góry dzieki za odpowiedzi
    pzdr.

  2. #2

    Domyślnie

    Metz to jest dobra lampa, z jednym podstawowym felerem dla Nikoniarzy: w zestawie brak adapaptera 62 mm, więc nie da się jej uwiesić na obecnie produkowanych szkłach makro Nikona. Adapter trzeba dodatkowo sprowadzic z zagranicy, bo dystrybutor Metza w Polsce (Foto-Technika) ma w nosie użytkowników tej lampy i nie posiada w magazynie adaptera, ani nie raczy odpowiadać na zapytania.

  3. #3

    Domyślnie

    o własnie oto tez sie zapomniałem zapytac o ten adapter to gdzie mozna bybyło kupic ten adapter? albo mozna ją załozyc na raynoxa dcr 250?

  4. #4

    Domyślnie

    W zestawie są adaptery 52, 55 i 58 mm. Nie wiem czy którykolwiek pasuje na Raynoxa, bo nie mam tego przyrządu. Ja adapter 62 mm usiłuję sprowadzić z GB, ale w sklepie, gdzie kupuję też akurat nie mają na stanie i będą ściągać z brytyjskiej centrali Metza.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •