Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56
  1. #1

    Domyślnie zdjecia na dyskotekach

    witam bracia!

    chcialbym wziasc swoja puszke (nikon d50 + KIT 18-55) i zrobic kilka fotek na disco. tylko sie zastanawiam jak ustawiac te parametry. hmmm, moglby ktos poradzic? chcialbym zrobic zdjecia typu: cala sala i zeby swiatla bylo widac (lasery i te wszystkie bajery). no jak wiadomo to te swiatla szybko gasna i zaswiecaja sie itp. no ja sobie tak mysle ze pasuje dac sobie iso tak przynajmiej z 400, maxymalny otwor, i do tego migawke tak z 1/30s przynajniej zeby to swiatlo uchwycic. ale nie wiem co z tego wyjdzie bo jeszce nieprobowalem albo inne zdjecie: cos typu portret na disco, czyli ze fleshem (niestety mam tylko narazie ten wbudowany) doswietlic osobki, i jakis chyba tez wolny czas, zeby te swiatla w tle zlapac?


    --

    i teraz druga czesc pytania, chcialbym sie poradzic jakie szklo(a) kupic zeby zrobic zdjecia o jakich mowie? no wiem tyle ze jasne ale cos konkretnie?
    N D50 | N D70s | N 18-55 DX | N 18-70 DX | (m42) Jupiter 135/3.5 | N SB-600 | Stofen | SD 1GB Extreme III | CF 1GB Extreeme III | Marumi WPC UV | Hama UV | Nikon System Bag | statyw

  2. #2

    Domyślnie

    templar, ja polecam dluzszy czas naswietlania, moga wyjsc dosc ciekawe efekty o wiele lepsze niz walenie fleszem

  3. #3

    Domyślnie

    Flesz tez sie przyda wlasnie to tych portretow, jakis dlugi czas zeby ladnie naswietlic tlo i blysk na druga kurtyne.
    Pozdrawiam,
    D70|F65

  4. #4

    Domyślnie

    no tak mysle ze dluzej naswietlac zeby uchwycic te swiatla, tak zeby klimat byl. tylko ile tego czasu, tak zeby te chlopki skakajace po parkiecie jakos wyszly, a nie smugi - da sie tak ?
    N D50 | N D70s | N 18-55 DX | N 18-70 DX | (m42) Jupiter 135/3.5 | N SB-600 | Stofen | SD 1GB Extreme III | CF 1GB Extreeme III | Marumi WPC UV | Hama UV | Nikon System Bag | statyw

  5. #5

    Domyślnie

    ja polecam wlaczyc błysk w lampie w tryb REAR. I nie za mocny blysk zeby nie przeswietlis imprezowiczów.

    A efekty masz murowane

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaddixx
    I nie za mocny blysk zeby nie przeswietlis imprezowiczów.
    ...fakt bo paski od dresow sie za mocno odbija :P

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marianos
    Cytat Zamieszczone przez shaddixx
    I nie za mocny blysk zeby nie przeswietlis imprezowiczów.
    ...fakt bo paski od dresow sie za mocno odbija :P



    a jezeli chodzi o szkla, to co byscie polecali kupic ? jest cos rozsadnego cenowo ?
    N D50 | N D70s | N 18-55 DX | N 18-70 DX | (m42) Jupiter 135/3.5 | N SB-600 | Stofen | SD 1GB Extreme III | CF 1GB Extreeme III | Marumi WPC UV | Hama UV | Nikon System Bag | statyw

  8. #8

    Domyślnie

    Dyskoteka to nie samochód na ulicy i zdecydowanie odradzam błysk na drugą kurtynę.
    Znacznie trudniej jest wtedy, zwłaszcza przy czasach rzędu 2sekundy kontrolować co jest w kadrze (no bo lustro jest podniesione)
    Pozatym przy błysku na przednią kurtynę flesze i światła naświetlają się "na" tle a nie "pod", co wygląda znacznie ciekawiej.

    Ja ostatnio robiłem nikkorem 50mm 1.4, przy iso 100 lub 200, czas 1.6 do 2s, z lampą SB 800 w TTL BL FP. Efekty rewelacyjne, przy czym przy bliskich portretach trzeba było zdjąc lampkę o 2/3 do 5/3, żeby nie prześwietlała.
    Oczywiście łatwo o błędy ale kto by się tym przejmował.

    Tutaj jest kilka próbek ale są troszkę zdeptane przez osobę, która to obrabiała na www:
    http://www.clubbing.pl/v3/image_set_small.php3?id=195
    nawet nie wiem, czy jest EXIF.
    --
    D200 (samo body)

  9. #9

    Domyślnie

    hmmm, mieszane mam uczucia do tych zdjec. wydaje mi sie ze sa za jasne :/ no chyba ze to jakis garaz byl a nie disco :P
    N D50 | N D70s | N 18-55 DX | N 18-70 DX | (m42) Jupiter 135/3.5 | N SB-600 | Stofen | SD 1GB Extreme III | CF 1GB Extreeme III | Marumi WPC UV | Hama UV | Nikon System Bag | statyw

  10. #10

    Domyślnie

    Cześć,

    Robiłem zdjęcia w sobotę, wyszły mi mocno zaszumione, ustawienia:

    - iso 1000 (trochę za dużo - widać szum).
    - flash ttl-bl walony na sufit (nie był wysoko) z ciutko skorygowanym błyskiem na -
    - 1/30 s (sporo nie ostrych mimo flesha niestety)

    Z tego co zauważyłem:
    - ponieważ ciemno było, to byly problemy z łapaniem ostrości, najczęściej nic poza centralnym nie chciało łapać,
    - przy portretowych następnym razem (jeżeli będzie) lampę dam na twarz - nie myślałem o tym tym razem i portretowe powychodziły ciemno-szumne,
    - nie chowaj się po kątach - wyłaź na salę - Ci co nie chcą fotek najwyżej się przesuną albo powiedzą, że są bez żony i nie chcą w necie wisiec (miałem takiego jednego), inni zaczną mocniej się wyginać, laski zaczną się przytulać... ciekawe impulsy wyzwala obiektyw,
    - dym jest paskudny - robi z fleshem mleko jak długie światła we mgle
    - czerwone światła często wychodzą paskudnie....

    To tyle, teraz link do fotek - to był "mój pierwszy raz" w dyskotece, mam nadzieję, że nie ostatni.

    Fotki z imprezy
    D300 i kilka butelek z denkiem ale bez szyjki...


Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •