Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 81
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Ślubniaki w mrocznie ciemnym kościele poszukiwane

    Witam serdecznie ostatnio miałem okazje być na weselisku jako gość i tak sobie siedziałem w kościele raczej kościólku tak ciemnym że aż ciarki szły. I podglądałem fotografa który akurat błyskał młodym w oczy lampą ustawioną na wprost że aż miło bardzo mnie ciekawiło jakie zdjęcia mu wyszły i wogóle jaki warsztat i ustawienia ale że byłem bardzo głodny udałem sie na obiad a później sami wiecie jak to jest. Może ktoś jakiś link zapodać lub coś pokazać ze swoich zbiorów?

  2. #2

    Domyślnie

    a w którym to kościele było że z ciekawości zapytam?

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    a myślałem że któryś z lokalnych drewnianych

    tamten dość spory i okien trochę jest

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    tamten dość spory i okien trochę jest
    A ja ci mówie że mały i ciemny bo nastrój miał być i dużo świec było aż mnie korciło aparat dobyć i powalczyć w takich warunkach ale zaniechałem. Wiadomo że ISO od 800 w góre i szkło jasne 1.4 ale zawodowiec walił non stop lampą dlatego mnie to tak trawi ....

  6. #6

    Domyślnie

    Ja kiedyś cykałem fotki u kumpla na ślubie (będąc tam jako gość generalnie, ale nie mogłem się powstrzymać) w starym gotyckim kościele, nomen omen, również pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela: http://www.radom.ws/index.php?n=Teks...%82%C5%9AwJana (stronę prowadzi chyba nasz forumowy kolega, o ile się nie mylę). Ale myślę, że dało radę zrobić nienajgorsze zdjęcia bez walenia centralnie po oczach lampą i bez jakichś zawrotnych ISO. No, trochę odszumiania było, ale to już kwestia aparatu.

    Widok ogólny na wnętrze

    I na młodych


    Podstawiaj sobie cyferki od 01 do 22 przed .jpg (w bezpośrednim adresie do zdjęcia), to zobaczysz więcej fotek (do 09 są ze ślubu, reszta to już weselicho). Wiadomo, jedne lepsze, inne gorsze, ale ja nie jestem pro, tylko zajawkowicz - amator. I taki też mam sprzęt.

    EDIT:
    A tak BTW... Byłem w ten weekend na ślubie u kolejnego kumpla (też troszkę pocykałem - jak coś obrobię, to pewnie pokażę) i rozwaliło mnie jedno. Gość (opłacony fotograf) zapiął N18-200 do D200, Sabinkę 800-kę i dawaj na wprost z dyfuzorem... Generalnie kościół dosyć jasny, ale nie wystarczająco jasny na N18-200 (taki chyba nie istnieje). Czasem zmieniał puchę na D80 z N35 i coś w zastanym cykał, ale i tak...

  7. #7
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Przejrzałem zdjęcia i powiem Ci że jak na super amatora (chodzi o moją osobę) samo naświetlenie jest dla mnie bardzo dobre i jestem pod wrażeniem. Iso 400 dało radę to dla mnie miłe zaskoczenie.

  8. #8

    Domyślnie

    500 ISO, f/4, 1/4 sek
    Kościół wydawał się był jasny, okna były jednak małe, zachmurzenie umiarkowane, wewnątrz jasno nie było


    W kościele nie boję się używać statywu. Lampa w kościele to zło, często jednak zło konieczne. Nie wyobrażam sobie robić zdj z przysięgi bez lampy; te zdjęcia muszą wyjść a czasu na poprawki nie ma
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturjb Zobacz posta
    Nie wyobrażam sobie robić zdj z przysięgi bez lampy; te zdjęcia muszą wyjść a czasu na poprawki nie ma
    bez przesady. ja ostatnio robiłem cały slub i lampę z premedytacją zostawiłem w samochodzie. I przysięgę z obrączkami również bez lampy. Jak miałbym jeszcze myśleć o ile skorygowac błysk jak podejdę metr bliżej to bym nie mógł sobie spokojnie myśleć nad kadrami. (zoom mam w nogach). Oczywiście warunkiem koniecznym jest w miarę przyzwoity kościół - ja miałem na przysiędze ISO 320-500, f/1.4-2.2, 1/60 - 1/100sek.
    Jesli ktos trafi na powiedzmy fajny i w miarę jasny kościół - to zdecydowanie walić bez lampy. Tak se myślę przynajmniej. Młodzi bynajmniej nie zapytali o lampe oglądając zdjęcia


  10. #10

    Domyślnie

    przepraszam panowie ale to nie są ciemne kościółki
    kto ma pomysł co zrobić z takim światłem?

    iso500 1/30 f4

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •