Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 81
  1. #21

    Domyślnie

    Majek wielkie dzięki. o taką wskazówkę mi chodziło, jestem dłużny piwko no to zbieram dalej dutki na D700... ale chyba mnie druga połowa z chaty wywali jak zobaczy cenę
    posiadam kolekcję CL-L2, LC-77, 2xLF-1,LC-58,HB-47... i pasek z żółtym napisem

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slasib Zobacz posta
    próbowałem jak mówisz zrobić zdjęcie przed momentem w domu - ustawienia: D80 z N50/1.4G ISO 800 1/60s i wyszedł straszny szum....
    A próbowałeś to wrzucić na papier ?
    Szumy masz na monitorze, na papierze jest dobrze.
    D80 słabo sobie radzi z szumami ale ISO-800 to spokojnie,
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g...o wartych zdjęć.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez p4oj Zobacz posta
    A pokaż kropa bez obróbki. Chodzi o ziarno.
    musialbym szukac ale dam Ci cropa 100% z komunii:

    ISO 1600 f/2.0 t 1/200 - bez obrobki, wyostrzanie na 0

    niestety to Canon 5dII

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LuDa Zobacz posta
    A próbowałeś to wrzucić na papier ?
    Szumy masz na monitorze, na papierze jest dobrze.
    A właśnie, słuszna uwaga. My tu ciągle piszemy o szumach przy oglądaniu zdjęć na monitorze komputera. A to jest zupełnie inna bajka, niż to, co zobaczymy później na odbitce. W sensie, że do pewnej granicy szumienia, przy naświetlaniu odbitki, szumy są zupełnie niewidoczne. Oczywiści przy założeniu, że zdjęcia będą odbijane na papierze.

  5. #25

    Domyślnie

    mialem D200 - matryce sa takie same jak w D80
    robilem na 800 i nie bylo zadnych szumow

    nie patrzcie na monitor - papier sie liczy

  6. #26

    Domyślnie

    a tak przy okazji, to jakiej używacie drukarki do wydruków w domu, pierwszy warunek to jakość zdjęcia, drugi to kwota na drukarkę 600 zł, zdjęć powiedzmy z okładem 10 na miesiąć więc cena tuszy to sprawa drugorzędna. proszę o porady (wiem że są fotolaby ale fajnie mieć fotkę na życzenie )
    posiadam kolekcję CL-L2, LC-77, 2xLF-1,LC-58,HB-47... i pasek z żółtym napisem

  7. #27

    Domyślnie

    LuDo z papierem jeszcze nie walczyłem, ale drukarkę mam na uwadze, więc potestuje niebawem, skoro mówisz że na papierze lepiej to wygląda to chyba można komputerowy szum przeżyć
    posiadam kolekcję CL-L2, LC-77, 2xLF-1,LC-58,HB-47... i pasek z żółtym napisem

  8. #28

    Domyślnie

    Ja nie używam. Oddaje do labu. Mam taki jeden zaprzyjaźniony zakład, prowadzony przez starych znajomych moich staruszków oraz ich dzieci (moich równieśników). Ja znam ich, oni znają mnie, mogę sobie z nimi wszystko ustalić, przedyskutować. Dostałem, profile barwne ich maszyn, mogłem się nimi (tymi profilami, nie maszynami ) pobawić (i tak z nich nie korzystam, ale zabawę miałem). Generalnie efekt chyba lepszy, niż na jakiejkolwiek drukarce...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vuki Zobacz posta
    musialbym szukac ale dam Ci cropa 100% z komunii:
    ISO 1600 f/2.0 t 1/200 - bez obrobki, wyostrzanie na 0
    No i to jest OK i jak widać w pełni używalne ISO. D80, D200, D300 tak nie potrafi.
    Trza się lampionem w ciężkich kościołach ratować.
    N

  10. #30

    Domyślnie

    D300 nie da tak rady na ISO1600? Swoją drogą, w tych konkretnych warunkach można było zejść z ISO kosztem wydłużenia czasu. Był spory zapas.

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •