Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Stare szkła

  1. #1

    Domyślnie Stare szkła

    Witajcie,
    Kolega czasami wynajduje różne rzeczy na bazarach, czasami są to obiektywy od starszych aparatów zapewne na klisze.
    Jeśli by się okazało że stan obiektywu jest zadowalający, ogniskowa również to w jaki sposób mogę zidentyfikować czy dany obiektyw podłączę do D300.
    Rozumiem że obiektywy Nikkor podłączę bez problemu, wpisze ustawienia do puszki i powinno działać, ale jak wygląda sprawa z obiektywami innych firm.
    Zapewne są przejściówki które umożliwiają podłączenie pewnej grupy szkieł.
    Gdzie mogę znaleźć dane na ten temat?
    Pozdrawiam Krzysiek z Łodzi
    http://www.flickr.com/photos/kzml/sets/

  2. #2

    Domyślnie

    Trzeba zapoznać się z bagnetami.
    Wszystkie obiektywy z bagnetem Nikona (F) na pewno da się używać z Nikonami.
    Również obiektywy z mocowaniem M42 (gwint, taki, jak w Zenicie na przykład) również bezproblemowo z Nikonem działają. Tutaj potrzebna będzie Ci przejściówka Nikon F - M42.
    Są dwie opcje: Z soczewką i bez. Te z soczewką pozwalają na ostrzenie w nieskończoność, bez soczewki - niestety już nie. Zakres odległości, w której obiektyw będzie otrzył będzie ograniczony.

    Również z powodzeniem można podpinać szkła od np. Pentacon SIX (średnioformatowiec), również są odpowiednie przejściówki.

    Generalnie pole do popisu spore
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  3. #3

    Domyślnie

    To ja dodam pytanie od siebie.
    Znalazłem takie "cudo", ponoć można podpiąć pod Nikona - Starblitz AUTO ZOOM MACRO MC 1:4.5-5.5 80mm-200mm
    Jak zweryfikować, czy AF będzie działał?
    Nikon D80 + AF-S NIKKOR 18-105mm 1:3.5-5.6G ED VR
    Amatorzy: martwią się o sprzęt. Profesionaliści: martwią się o pieniądze. Mistrzowie: martwią się o światło.

  4. #4

    Domyślnie

    Nazwa obietywu sugeruje jakiegoś noname'a. Równie dobrze mógły by się nazywać Super Społem Daewoo Turbo. Trzeba rzucić okiew w bagnet obiektywu. Jesli ma "śrubkę na śrubokręt*" to będzie AF. Obstawiam, że nie ma
    A może coś bardziej markowego sobie poszukasz?: Tokina / Sigma?

    * - czyli po polsku "wałek napędu AF"
    Nikoniarz-majsterkowicz

  5. #5

    Domyślnie

    Ten Starblitz to ponoć marka Tamrona.
    Dowiedziałem się, że to tylko manual.

    Dzięki za info
    Nikon D80 + AF-S NIKKOR 18-105mm 1:3.5-5.6G ED VR
    Amatorzy: martwią się o sprzęt. Profesionaliści: martwią się o pieniądze. Mistrzowie: martwią się o światło.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •