Close

Strona 2 z 42 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 417
  1. #11

    Domyślnie

    Ja się raczej słabo obracam w takiej tematyce sprzętowej więc odpowiedzcie mi, bo nie jestem pewien czy mi ciemnoty nie wciśnięto - otóż w sklepie komputerowym sprzedawca przekonywał mnie, żeby zdecydować się na kartę grafiki chociażby średniej klasy (chciałem kupić płytę główną pełną integre). Argumentował to w ten sposób, że słaba karta grafiki może nie dać nam jakości obrazu FULL HD w lepszych monitorach. PRAWDA CZY FAŁSZ?
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  2. #12

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego jaki transmiter jest na płycie ... (i czy w ogóle jest cyfrowe np. DVI a nie dsub). ... czyli półprawda

  3. #13

    Domyślnie

    kobyll - w sumie to fałsz... nie kojarzę żadnych aktualnych grafik zintegrowanych czy bardzo tanich które nie potrafią wypluć fullhd, chociaż sam też bym wolał kupić grafikę ze średniej półki niż polegać na zintegrowanej
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wacki4 Zobacz posta
    kobyll - w sumie to fałsz... nie kojarzę żadnych aktualnych grafik zintegrowanych czy bardzo tanich które nie potrafią wypluć fullhd, chociaż sam też bym wolał kupić grafikę ze średniej półki niż polegać na zintegrowanej
    Do 1920x1200 (zakładam że rozmawiamy o lepszych monitorach mieszczących 1920x1080 ... a takie mają od 1920x1200 w górę) potrzeba transmitera ponad 145 Mhz (przy 5% blank) ... więc nie byłbym taki pewien czy każda integra z DVI-D da radę.

  5. #15

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że autorka wątku niewiele wyniesie z tej dyskusji...

    Z mojego mikrodoświadczenia wynika, że do tych zastosowań procesor i pamięć to podstawa. Procesorem niech będzie core 2 duo lub quad (zależy od preferencji) ze średniej półki (nie wiem jakie numerki teraz mają, ale to zapewne modele aktualnie wszędzie i przez wszystkich polecane za ca. 600-700 zł) Ramu powinno wystarczyć 4 GB. Poleciłbym OCZ, ale Tom01 jakiś czas temu je ostro skrytykował, więc się nie wychylę. Grafika np. Sapphire na ATi bez wentylatora i 2 dyski twarde. Do tego sprawdzona płyta główna (na przykład Asus P5Q ) i dobrej jakości zasilacz, zaspokajający potrzeby energetyczne zestawu z małym zapasem(można się pokusić o odpinane kable, mniejszy bałagan w środku będzie). Te 2 ostatnie elementy są kluczowe dla bezproblemowego działania całości. Nie można też zapomnieć o puszce i tu moim zdaniem warto odrobinę dołożyć, by miała drobiazgi typu gumowe podkładki pod dyski czy klika większych (cichych) wentylatorów, które mocno poprawiają samopoczucie.

  6. #16

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że autorka wątku niewiele wyniesie z tej dyskusji...
    na razie czytam - i czytam...
    Nikon + duperele aaa... - no i Holga...
    Blog AgaPe

  7. #17

    Domyślnie

    ja postawiłem na wydajną płytę średnio-wyższej półki, stabilny (markowy) zasilacz, grafikę wybrałem integrę X4500HD (daje radę na 1900x1200 bez problemu), 4GB ram, procek miałem E8500 a teraz mam przez przypadek Q9450 ale różnicy nie widzę, WD Raptor 320GB na system, programy i zdjęcia aktualnie obrabiane/selekcjonowane itp. i duży(duże) dysk "magazyn" ew. 2. jako backup albo w raid. Sprawdzą się we wszystkich pracach graficznych wyśmienicie włącznie z zaawansowanymi pracami w NX2
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Coby dopomóc koleżance - ja od jakiegoś tygodnia siedzę i buszuję w internecie w poszukiwaniu idealnego zestawu komputerowego - na tą chwilę jestem prawie pewien, iż wybór padnie na taką konfigurację:
    - procesor: Phenom II x3 710
    - płyta główna: AsRock AOD790GX/128M
    - dysk twardy: SEAGATE 500GB 16MB 7200.12
    - pamięć: 8GB RAM DDR2
    - obudowa: taka coby się mojej Dominice podobała, ale nie droższa niż 150zł
    - zasilacz: Amacrox Warrior AX450 400W
    - nagrywarka DVD: nie wiem jaka, byle nie jakiś Noname, miała dłuugą gwarancję i LS

    Do tego oczywiście trzeba dokupić jakieś chłodzenie do procka i czytnik kart pamięci - z takim zestawem zamykam się w 2000zł. Myślę, że więcej nie ma sensu wydawać jeżeli komp ma służyć tylko do obróbki zdjęć. Ewentualnie zainwestować jeszcze w jakiś dysk zewnętrzny.

    Niech się wypowiedzą debeściaki w tym temacie - przy okazji może ktoś będzie miał uwagi do mojego zestawiku.
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  9. #19

    Domyślnie

    ...wydajną płytę średnio-wyższej półki
    Można prosić o jakieś konkrety? Zerknąłem na stronę sklepu a tam podział na sockety, chipsety - pogubiłem się. Jakie firmy są godne zaufania?
    (markowy) zasilacz
    Tu też bym prosił o przybliżenie. Jakie firmy są markowe?

  10. #20

    Domyślnie

    Na komputerowym forum polecono mi kupić markowy zasilacz, jako markowe określono produkty firm: Amacrox, Corsair, BeQuiet, Chieftec, Modecom MC, Tagan, Enermax, Topower, Tacens.

    Co do markowych płyt to niezłe są Asusy, ale trzeba uważać, bo w razie problemów podobno serwis Asusa pozostawia wiele do życzenia...
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

Strona 2 z 42 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •