Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    No, nie nada sie
    A co daje ten powolny proces wolania?
    pzdr
    dosent
    D70/N24-85/N70-300G/N105D/SB800

  2. #12
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    to ze masz wyciagneita kazda najmniejsz ryske na porcelanie
    z moze cos
    takiego
    lub
    takiego ?? sorki za beznadziejna jakosc skanow

  3. #13

    Domyślnie

    Tez nie to ma byc katalog - wymiary, wzory. Chodzi o takie ujecia jak TUTAJ
    Wiesz, zero artyzmu, byle ladnie i czytelnie
    Zamowilem dyfuzor i blendy, bede rozpraszal, odbijal i kombinowal jak to ustawic, zeby jakos wygladalo...
    pzdr
    dosent
    D70/N24-85/N70-300G/N105D/SB800

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    Trojmiasto
    Posty
    35

    Domyślnie

    Nie ma jednej recepty na fotografowanie porcelany,każdy wyrób jest inny,inna polewa,inaczej odbija światło.
    Polecam dobrą książkę na temat fotografowania porcelany,sreber i innych przedmiotów. Np. "Fotografia zabytków i dzieł sztuki" autor: Janina Mierzecka, wyd.Arkady z 1972 r.
    Można tę książkę czasami kupić na Allegro, naprawdę warto. Kupiłem ją w 1972 r. i jeszcze czasami po nią sięgam, przydaje się.

  5. #15
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dosent
    Tez nie to ma byc katalog - wymiary, wzory. Chodzi o takie ujecia jak TUTAJ
    Wiesz, zero artyzmu, byle ladnie i czytelnie
    Zamowilem dyfuzor i blendy, bede rozpraszal, odbijal i kombinowal jak to ustawic, zeby jakos wygladalo...
    pzdr
    stol bezcieniowy a'la admin za niecale 40pln dwie - trzy lampki i do dziela. czarne lub biale tlo.

  6. #16
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dosent
    No tak, o to mi chodzilo Zamowilem sobie 5 w 1 gdzie jest i rozpraszacz i blendy.
    A swoja droga to ciekawe slowo 'blenda' - z ang to bardziej 'mieszacz' niz 'odbijacz', nie? W grafice komputerowej blenda to przejscie tonalne od jednego koloru do drugiego, czyli w jakis sposob 'mieszanie' kolorow
    pzdr
    Nie wiem dlaczego tak nazwano te urządzenia - może chodzi o efekt jaki produkują - czyli wymieszanie światła?
    Tak jak nie wiem dlaczego mieszkowa osłona przeciwsłoneczna to kompendium.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor
    stol bezcieniowy a'la admin za niecale 40pln dwie - trzy lampki i do dziela. czarne lub biale tlo.
    Stol stoi, z cieniami juz sobie radze Teraz walcze z blikami Przy fotografowaniu np kubka jak sie dobrze przyjrzec, to na zdjeciu mozna dokladnie zaobserwowac skad ktora lampka swiecila
    Licze na to, ze jak rozprosze to swiatlo (poeksperymentuje czy na zewnatrz czy moze juz wewnatrz 'komory' bezcieniowej) to zrobie kolejny krok do przodu i moze zacznei wychodzic z tego cos logicznego...

    pzdr
    dosent
    D70/N24-85/N70-300G/N105D/SB800

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •