Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ładowarka do D40, nie ładuje.

    Witam.
    Mam problem z ładowarką do D40. Otóż podłączając baterie do ładowania, ładowarka milczy, tzn nic się nie grzeje a dioda ładowania nie pali się. Podłączając baterie dioda raz błysnęła i od tego momentu cisza. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, gdyż ostatnie ladowanie przebiegało normalnie, a ładowarka nie doznałą uszkodzenia mechanicznego. Może ktoś spotkał się z takim problemem, jak się udało zaradzić? Czy ewentualna reklamacja jest możliwa i czy wymaga oddania całego aparatu do serwisu? Z góry dzięki
    www.fotokarol.ownlog.com

    D40 + Grip; Tamron 28-75 f/2.8 ; Nikkor 18-55 f/3.5-5.6; SB400.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli na gwarancji to do sklepu ładowarkę i akumulator i ich problem.Sprawdz czy styki są czyste ew. wyczyść.Możesz też podejść z ładowarka do jakiegoś serwisu RTV i sprawdzą sprawność ładowarki zmierzą prąd itd. No i czy akum. oryginalny bo z zamiennikami różnie bywa.

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem doładnie tak samo. Okazało się, że na płytce drukowanej ładowarki kondensator filtrujący, prawdopodobnie pod wpływem własnego ciężąru, oderwał kawałek ścieżki do której był lutowany. Być może gdzieś kiedyś walnąłem tą ładowarką. Wziąłem lutownicę i naprawiłem. Ładowarka była po gwarancji.
    D90|T17-50 2.8|N18-105|S10-20|D610|N24-50 3.3-4.5|T28-75 2.8|N50 1.8|N35 1.8|S70-200 2.8|S70-300APO|SB900|2xSB600|

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Starachowice
    Posty
    91

    Domyślnie

    Mam coś podobnego. Ładowarka ładuje, ale po naładowaniu dioda się nie pali. Początkowo miga przez jakiś czas. Natomiast jak podłączę pełny akumulator to dioda mignie raz albo dwa i gaśnie. Najważniejsze, że ładuje, ale nie jestem teraz pewien czy prawidłowo. Oddam jednak na gwarancję w najbliższym czasie.

  5. #5

    Domyślnie

    Bateria jest oryginalna. Ładowarka nie daje ŻADNEGO znaku życia. Styki czyste. Chyba zostaje gwarancja.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 21-05-2009 o 11:07 Powód: orto. ("orginalna")
    www.fotokarol.ownlog.com

    D40 + Grip; Tamron 28-75 f/2.8 ; Nikkor 18-55 f/3.5-5.6; SB400.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aktal Zobacz posta
    Mam coś podobnego. Ładowarka ładuje, ale po naładowaniu dioda się nie pali. Początkowo miga przez jakiś czas. Natomiast jak podłączę pełny akumulator to dioda mignie raz albo dwa i gaśnie. Najważniejsze, że ładuje, ale nie jestem teraz pewien czy prawidłowo. Oddam jednak na gwarancję w najbliższym czasie.
    Wczoraj miałem taki sam przypadek, czy zdiagnozowałeś już to?

  7. #7

    Domyślnie

    freeworkshop, zacząłbym od sprawdzenia na drugim egzemplarzu akumulatora, względnie akumulatora na drugiej ładowarce (o ile masz taką możliwość)

  8. #8

    Domyślnie

    Mam dokładnie taki sam problem... podłączam baterię, dioda raz zamiga i koniec... nic się nie dzieje... wcześniej było jeszcze tak że jak kilka razy przetarłam styki i podłączałam to za którymś razem zaczynała ładować, ale teraz już kompletnie nic się nie da zrobić... Sprawdzałam w środku i nic się nie oderwało, wszystko jest na swoim miejscu. Proszę pomóżcie? od czego tak może się dziać!?

  9. #9

    Domyślnie

    też tak mam, naładuje sie i dioda zamiast świecić ciąle gaśnie, ale ładuje na szczęscie, nic sobie z tego na razie nie robie..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •