Close

Strona 302 z 352 PierwszyPierwszy ... 202252292300301302303304312 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 011 do 3 020 z 3511
  1. #3011

    Domyślnie

    REVUENON AUTO MC 55f1.7 @f2.8 (D3s)

    Ostrzy na nieskończoność. Oddałam go komuś gdyż Nikkor AF50f1.8 jest ostrzejszy i ma taki sam bokeh.

    Ostatnio edytowane przez Lena&TheShadow ; 10-11-2013 o 18:19

  2. #3012

    Domyślnie Tessar 2.8/50 carl zeiss jena ddr

    TESSAR 2.8/50 CARL ZEISS JENA DDR obiektyw od EXA z 1986r. w bardzo dobrym stanie, podpina się do Nikona przez adapter M42 pełen otwór. TESSAR dobrze pasuje do Nikona, niestety ostrzy do 1,5 m. Światło z sufitu, zdjęcie z ręki.




    Ostatnio edytowane przez e-filip ; 10-11-2013 o 21:07

  3. #3013

    Domyślnie

    Dobrze, poprzednio była stopa taty dziecka wilków.

    Dziecko wilków REVUENON 55f1.7 @f2.8 (D3s)



    Dziecko wilków #2 (nadal REVUENON @f2.


    Właściciel dwojga rzeczy - stopy i Dziecka Wilków @f2.8


    Dziecko Wilków w trakcie odwirowywania (docelowo kręcił prawie jeden obrót na sekundę) @f4


  4. #3014

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez e-filip Zobacz posta
    (...) Za to mam ochotę podpiąć obiektyw od smieny do dekielka od korpusu i tym zrobić zdjęcia. (...)
    Jakiś czas temu popełniłem taką przeróbkę. Obiektyw od Smeny 8M + dekielek. Jako, że za dużo go nie obrałem to nadawał się tylko do zdjęć z bardzo bliska. Kolejna ewolucja miała zbliżyć obiektyw do matrycy, ale wlecze się to jak budowa drogi S69 BB-Żywiec i nie wiem, czy zostanie dokończona.

    Taki pstryk na szybko by sprawdzić, co z tego wychodzi:



    Zmniejszone i lekko wyostrzone. Z D80, więc ekspozycja trochę na pałę. Generalnie należałoby ten obiektyw w jakiś dziwny sposób zamontować jak najbliżej matrycy (ot cały Nikon i szkła nie na bagnet F), a problem wówczas pojawia się z klapiącym lustrem Inaczej w mniejszym lub większym stopniu, zależnie od oskubania T43, mamy do dyspozycji ograniczone pole ostrości, dość lub bardzo blisko aparatu.

    EDZIA: Z tego co pamiętam to idąc na łatwiznę praktycznie kompletny obiektyw z całym mechanizmem i kołnierzem przykręciłem do dekielka, więc odległość od matrycy była spora. Jak kiedyś kupię "dremela" to dokończę przeróbkę i powinien fajnie ostrzyć, bo zostało sam obiektyw, teraz już tylko z mocowaniem problem, by siedział jak należy a i dekielek się ładnie zakładał na korpus.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 10-11-2013 o 21:42
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  5. #3015

    Domyślnie

    Jakiś czas temu popełniłem taką przeróbkę. Obiektyw od Smeny 8M + dekielek. Jako, że za dużo go nie obrałem to nadawał się tylko do zdjęć z bardzo bliska. Kolejna ewolucja miała zbliżyć obiektyw do matrycy,
    Nie ta konstrukcja obiektywu !?, próba zbliżenia do matrycy może zakończyć się fatalnie. Zapewne dałoby się podłączyć do aparatu bez lustra, do lustrzanki nie da się podpiąć obiektywu od Smieny. Podobnie może przedstawiać się sprawa z podpięciem obiektywu od aparatu mieszkowego, na zdrowy rozum wystarczy wyciąć w tylnej pokrywie aparatu otworu i zamocować przejście na bagnet nikona.

  6. #3016

    Domyślnie Trioplan 2.9/50

    Jak wyżej



  7. #3017

    Domyślnie

    tak światło wpada do obiektywu


  8. #3018
    Ostatnio edytowane przez e-filip ; 11-11-2013 o 17:52

  9. #3019
    Markardia
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Panowie. Ten watek bedzie faktycznie wartosciowy, jesli oprocz przeskalowanych zdjec bedziecie wklejac rowniez cropy. Kazdy ********y sloik wyrysuje obrazek, ktory po zmniejszeniu i wyostrzeniu bedzie wygladal super (jesli jeszcze oczywiscie fotograf kumaty go uzyl, i swiatelko dopisalo). Nie mam tu na mysli bokehu rzecz jasna, ale na rowni z nim zalezy nam chyba na ostrosci i temu podobnych detalach, ktore znikaja po resamplingu.
    zgadzam sie w 100 procentach!

  10. #3020

    Domyślnie

    No właśnie. Wiedziałam, że o czymś zapomniałam.
    Niestety nie mogę edytować jak ktoś da radę to może przekopiować skróty pod właściwe zdjęcia.
    Crop 800x600 ze zdjęć jpg prosto z aparatu bez ostrzenia itd.

    Podoba się Revuenonik ? Ma moc, przy F4 na APS-C obraz dawał ostry jak brzytwa.


    Stopa:

    Dziecko wilków 1:

    Dziecko wilków 2:

    Odwirowywanie Dziecka wilków:

    bokeh z odwirowywania:

Strona 302 z 352 PierwszyPierwszy ... 202252292300301302303304312 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •