Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    kaszub76
    Gość

    Domyślnie D60 wolny zapis na karcie SD

    Witam,
    Problem polega na dość długim zapisie zdjeć na karcie SD (w szczegolnosci zapisywanie zdjec robionych przy długim czasie naświetlania - nawet ponad 30 sek.!). Problem nie leży w karcie, gdyż była wymieniana, poza tym w aparacie kumpla (też D60) działa super szybko.
    Aparat resetowany, ustawienia fabryczne, bufor pamięci pozwala na wykonanie 10-11 zdjęć.
    Może ktoś miał podobny problem i wie jak pomóc? Może zmiana firmware?
    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    wyłącz odszumianie dla długich czasów. Rób w NEFach.

  3. #3

    Domyślnie

    Przy dłuższych czasach naświetlania, to normalne, że zdjęcie dłużej zapisuje się na karcie, ( u mnie naświetlania ok 2 min, zapisuje kilkadziesiąt sekund - nigdy nie liczyłem...) Napisz jaką masz kartę pamięci ( Przy Sandisk Extreme III - nie powinno być takich problemów )... Ja zmieniałem ustawienia fabryczne, bo też "zwalniały" zapis na karcie... Zawsze przecież masz gwarancję, no i serwis zostaje...
    Ostatnio edytowane przez Avarcal ; 11-05-2009 o 11:39 Powód: To samo co wyżej opisane...

  4. #4
    kaszub76
    Gość

    Domyślnie

    Kingston SDHC class 6

  5. #5

    Domyślnie

    W D60 dwie rzeczy zwalniają zapis. Koledzy wcześniej wspomnieli już o odszumianiu przy długich czasach. Druga rzecz to Active D-Ligthing.
    Sowy nie są tym, czym się wydają

  6. #6
    kaszub76
    Gość

    Domyślnie

    Juz spróbowalem z tym odszumiaczem i faktycznie zapis 30 sekundowego zdjecia trwa ułamek sekundy. Dzieki za wskazówki!!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •