Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Canon 40D

  1. #11

    Domyślnie

    A mógł byś coś doradzkić ?
    Czesto uzywam aparatu na wyjazdach w góry.
    A w lipcu bede miał córeczke i chyba tez by mi sie przydała jakas stałka??
    Nikon D200 - Canon 40D

  2. #12

    Domyślnie

    Do gór to może Canon 10-22. A stałkę to warto jako standard 28/1.8 za przyzwoitą kaskę
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez synor Zobacz posta
    A mógł byś coś doradzkić ?
    Czesto uzywam aparatu na wyjazdach w góry.
    A w lipcu bede miał córeczkę i chyba tez by mi się przydała jakaś stałka??
    Hmmmmm, znawcą szkieł Canona nie jestem. Parę sztuk poznałem i to dość okazjonalnie. Do takich zastosowań jak fotografowanie dziecka kupił bym jak wyżej kolega proponuje 28mm f1,8. Do gór masz szeroką sigmę, choć z moich doswiadczeń to krajobraz wcale nie wymaga szerokich kątów, wręcz jakoś płasko wychodzi, ale to kwestia gustu.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #14

    Domyślnie

    Dzięki panowie zastanowie sie nad ta stałka 28mm /1.8
    Pozdrawiam
    Nikon D200 - Canon 40D

  5. #15

    Domyślnie

    kup 85/1.8 do dzieciaka, bardzo udana stalka.

    mam jako body zapasowe 40d i b. niepodoba mi sie wyswietlacz. generalnie odczytanie po powiekszeniu czy trafilo sie z af do latwych nienalezy. autoamtyczny balans bieli tez sie czesto pierdyka, ale wez poprawke, na to ze robie zdjecia w dosc specyficznych warunkach (czesta zmiana swiatel scenicznych).

  6. #16

    Domyślnie

    Pomyśle tez o 85 bo widzialem na forum zdjecia z tego szkiełka.
    Nikon D200 - Canon 40D

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez synor Zobacz posta
    Pomyśle tez o 85 bo widzialem na forum zdjecia z tego szkiełka.
    85/1.8 jest bardzo fajnym szkiełkiem i rozsądnym cenowo. Ja z założeniem cykania zdjęć właśnie dzieci 24-105/4L uzupełniłem o wspomniane 85/1.8. Do pomieszczeń trochę wąsko (chociaż do portretów mi spokojnie wystarcza), ale myśląc o dzieciach celowo wybrałem 85 a nie 50/1.4 - te 85mm na cropie pozwala robić bardziej naturalne/spontaniczne zdjęcia dzieciom (docenisz to, jak dzieci będą miały więcej niż 1-1,5 roczku) z pewnego dystansu nie przeszkadzając im w zabawach i nie męcząc ich wizją Taty cykającego non stop fotki .

    Pzdr

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •