Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie Sigma 70-200 2,8 II Dziwna praca AF

    Witam,

    Stałem sie "szczęśliwym" posiadaczem Sigmy 70-200 2,8 II. I jak pech chciał ten egzemplarz ma wyraźny FF.

    Jednak najdziwniejsze jest to, iż na LV AF trafia idealnie. (Wiele testów na tablicach)

    Wiec czy jest to wada body czy obiektywu. Czy udać sie do serwisu Sigmy czy Nikona, a może można samemu skorygować różnicę.

    Pozdrawiam
    F90; D300s; N AF-S 10-24 3.5-4.5; N AF 50 1.8; N AF-S VR 70-300 4.5-5.6; S 70-200 2.8 II; T 28-75 2.8; T SP AF 90 2.8 Di Macro 1:1; T AF 35-90 4-5.6; Metz 58 af-1,

  2. #2

    Domyślnie

    Pewnie w trybie LV nie korzystałeś z detekcji fazowej, tylko z detekcji kontrastu (tryb "statyw"). To są dwie zupełnie różne metody ustawiania AF i takich wyników nie można porównywać w prosty sposób. Oczywiście obie metody powinny dawać ostre zdjęcia.
    Jacek

  3. #3

    Domyślnie

    Za JK, przy LV z detekcją kontrastu praktycznie nie ma mowy o BF/FF, problemem jest natomiast szybkość AF -
    nie różni się od tej jaką masz w kompakcie (bo one właśnie pracują w oparciu o detekcję kontrastu) - a propos, słyszłeś kiedyś, żeby jakiś kompakt miał BF/FF?.
    Jeśli możesz, wyślij zestaw do serwisu (na gwarancji regulacja i przesyłka za darmo) chyba, że pomoże regulacja z poziomu body, ale że D90 nie znam, nie wiem czy ma on taką możliwość.

  4. #4

    Domyślnie

    Testowałem AF w każdej możliwej kombinacji ustawień - miałem nadzieje, że jednak FF kwestia poruszenia czy przeskoczenia na inny pkt pomiaru. Mimo wszystko mam nadzieje na skorygowanie wady bez serwisowania Sigmy w Gdyni. Czy jest możliwość skalibrowania ręcznie body?
    F90; D300s; N AF-S 10-24 3.5-4.5; N AF 50 1.8; N AF-S VR 70-300 4.5-5.6; S 70-200 2.8 II; T 28-75 2.8; T SP AF 90 2.8 Di Macro 1:1; T AF 35-90 4-5.6; Metz 58 af-1,

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jastus Zobacz posta
    Testowałem AF w każdej możliwej kombinacji ustawień - miałem nadzieje, że jednak FF kwestia poruszenia czy przeskoczenia na inny pkt pomiaru. Mimo wszystko mam nadzieje na skorygowanie wady bez serwisowania Sigmy w Gdyni. Czy jest możliwość skalibrowania ręcznie body?
    Jak pisałem wcześniej, nie znam D90, sprawdź w instrukcji czy masz precyzyjną korektę AF.
    Ale o ile przy stałkach taka korekta jest bardzo pomocna, z zoomami bywają problemy.

  6. #6
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    W D90 nie ma korekty AF.

  7. #7

    Domyślnie

    Moim zdaniem Sigma wypuściła (wypuszcza) trefną serię tych szkieł.
    Ja kupiłem takową na początku roku, dwa razy wysyłałem do kalibracji, nadal nie trafiała. W końcu dali mi niby nową sztukę i wreszcie (trzecia wysyłka) skalibrowali, że trafia. Wysyłałem im do kalibracji z D80.
    Znam w ostatnim czasie co najmniej dwa takie same przypadki, że w tym szkle ktoś ma FF.
    Dwa lata temu miałem wersję I, która była idealna bez kalibracji i w mojej ocenie nawet ostrzejsza niż wersja II (niestety w tamtej padł HSM, dlatego musiałem kupić nową II).
    Nigdy nie kupię już szkła tej marki wysyłkowo, bez wcześniejszych dokładnych testów.

  8. #8
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Moim zdaniem Sigma wypuściła (wypuszcza) trefną serię tych szkieł.
    To chyba dotyczy rowniez innych szkiel Sigmy (pogorszenie kontroli jakosci?) np. 50-150/2.8 Rowniez o "trafionych" egzemplarzach w wersji pierwszej nic nie slychac, natomiast II-ka, to najczesciej totalna porazka.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    To chyba dotyczy rowniez innych szkiel Sigmy (pogorszenie kontroli jakosci?) np. 50-150/2.8 Rowniez o "trafionych" egzemplarzach w wersji pierwszej nic nie slychac, natomiast II-ka, to najczesciej totalna porazka.
    No właśnie, ewidentnie "coś na rzeczy jest".

  10. #10

    Domyślnie

    Może to te sztuki podrabiane, które wyszły z Chin
    F90; D300s; N AF-S 10-24 3.5-4.5; N AF 50 1.8; N AF-S VR 70-300 4.5-5.6; S 70-200 2.8 II; T 28-75 2.8; T SP AF 90 2.8 Di Macro 1:1; T AF 35-90 4-5.6; Metz 58 af-1,

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •