Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Bowens vs profoto

    Witam serdecznie
    nadszedł czas poważnych zakupów i tutaj porownanie cenowe
    zastanawiam się nad czymś mobilnym i przenosnym w teren, mój wybór padł od razu na bowensa, z racji tego że mam dużo akcesoriów. W UK jest dość ciekawa oferta cenowa - przykładowo BOWENS EXPLORER+2 QUAD HEADS + PULSAR to w UK cena okolo 2950 euro brutto. Powiem szczerze że spodobał mi się zestaw ( trochę mało błysków, ale przezyję)
    Jestem prawie zdecydowany, ale mój kolega wysłał mi ciekawą ofertę PROFOTO...http://www.procentre.co.uk/profoto.html , gdzie zestaw PRO B2 generator jest za 2900 funtów netto- (dużo, dużo) ale dają do tego główkę PRO HEAD gratis która kosztuje około 1000 funtów...co jest dość duża okazją. Cały zestaw jest droższy od BOWENSA i ma lepsze osiągi w szybkości błysków i czasie ładowania ale tylko 1200 watów więc przy silnym słońcu może być różnie. 2 sprawa to akcesoria, zastanawiam się i proszę znawców tematu o podpowiedz czy akcesoria od bowensa można przystosować do profoto- chodzi i o garnki i softy( softy chyba łatwiej). Nie miałem jeszcze nigdy profoto w ręku ale usłyszałem wiele dobrego... poza ceną Rozwiązaniem może byłoby wykonanie jakiejś przejściówki- kolega pracuje na tokarkach numerycznych i przekonywał mnie że jest mi w stanie zrobić wszystko w metalu, tylko nie wiem czy wykonanie przejsciówki nie wpłynełoby jakoś na błysk, kształt( mam tutaj na mysli garnki) Jeśli ktoś mógłby mi udzielić porady będę wdzięczny za wszelkie sugestie. pozdrawiam serdecznie
    D3,85 1.4D,24-70 2.8, 135 2.0, 45 mm tilt/shift,70-200 VRII,profoto proB2x2 pro head x4,mamiya AFD+80mm,45 mm,150mm

  2. #2

    Domyślnie

    Witam

    Mam malutkie doświadczenie w tym temacie, ale jestem na 99% przekonany, że Profoto ma swoje mocowanie, więc Bowensowskie nie będą pasowały, z drugiej strony właśnie widziałem - tylko nie wiem gdzie - przejściówkę Profoto do najpopularniejszych mocowań - Bowens S, Elinchrom i Broncolor. Tutaj w UK Profoto ceniony jest bardzo wysoko, wyżej niż Bowens, ale to tez wynika z pewnego rodzaju snobizmu, ja osobiście wybrałbym Bowensa, wszak napisałeś że masz już wiele akcesoriów było by łatwiej.

    pozdrawiam
    http://tj-photographer.blogspot.com

    Nikon D80 + F4,Mamiya C330, Chinon CP9-AF, Minolta Maxxum 7000, kupa szkieł +kupa gratów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •