Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: A.

  1. #11

    Domyślnie

    Ja nie twierdzę, że są przepalone tylko że tak wyglądają . Nawet na crt .
    kupa sprzętu i tragarz

    BLOG STRONA

  2. #12

    Domyślnie

    no, właśnie wiem, ze nawet na CRT, już dostałem cynk.

    Aaaale- przeprowadziłem mała analize i doszedłem do przyczyn takiego wrażenia:

    Przy "standardowej" obróbce dociągniecie histogramu do prawej strony przy odpowiednim kontraście powoduje, że jest pare małych przestrzeni, gdzie piksele "wygladaja na prześwietlone" - a sa na granicy. Nie ma sie wtedy wrazenai przeswietlonego zdjecia, bo widac tuz obok tych jasnych ciemniejsze piksele.
    Jak sie obrabia tak jak tutaj - a twarz jest w "highlights" - bo takie jest po prostu w kadrze światło, to ta obróbka nieco "spłaszcza" światło i przez to wiecej obszarów w owe "highlights" sie zalapuje- a ze nie ma obok ciemniejszych pikseli - to wrecz wali po oczach "niby-przejaraniem".

    Strasznie chaotyczny i nie wiem czy komukolwiek potrzebny wywód, ale co tam.
    ef-ixy, de-ixy plus pare gratow starszych ode mnie.
    tomaszpietrek.carbonmade.com

  3. #13

    Domyślnie

    Kadr pełna lipa... nie podoba mi się cięcie w ten sposób...

  4. #14

    Domyślnie

    noo, PEŁNA LIPA. Uciete tło, koraliki, ucho, głowa, a co najgorsze - w tym portrecie uciałem... modelke... i to prawie na pół. Musiało boleć .

    Vodafone - jak zwykle zabójczo konstruktywna krytyka i wyważone słowa, ale ciesze się, że na swój sposób się ze mną co do tego kadru zgadzasz. (tak, pisałem o tym wcześniej)

    pozdr
    ef-ixy, de-ixy plus pare gratow starszych ode mnie.
    tomaszpietrek.carbonmade.com

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarema Zobacz posta
    noo, PEŁNA LIPA. Uciete tło, koraliki, ucho, głowa, a co najgorsze - w tym portrecie uciałem... modelke... i to prawie na pół. Musiało boleć .

    Vodafone - jak zwykle zabójczo konstruktywna krytyka i wyważone słowa, ale ciesze się, że na swój sposób się ze mną co do tego kadru zgadzasz. (tak, pisałem o tym wcześniej)

    pozdr
    Bez urazy, ale nie mam czasu na kurtuazję a tym bardziej na czytanie tego co wcześniej było napisane Napisałem co myśle a to, że się zdublowało... to dobrze przynajmniej wiesz, że idziesz w dobrym kierunku który wskazuje Ci... Vodafone

  6. #16

    Domyślnie

    Nie słódź sobie, Vodafone z tym pokazywaniem palcem tam, gdzie inne już wskazują. Żadna sztuka . I nie trać już tutaj czasu, miło Cie było gościc w moim wątku, spotkamy się w następnym, może nawet Ci sie zdjęcie spodoba.
    ef-ixy, de-ixy plus pare gratow starszych ode mnie.
    tomaszpietrek.carbonmade.com

  7. #17

    Domyślnie

    Jarema - ja również traktuję zdjęcia Phoenixa jako jeden ze wzorców i wg mnie dobrze wykonałeś kilka operacji obróbkowych. Ocieplenie, cross i podobne (przynajmniej mi się tak to widzi) nadają zdjęciu odpowiedniego klimatu - idziesz w dobrą stronę. Widziałbym tutaj pewne niedociągnięcia, ale to drobiazgi (typu za jasna skóra miejscami, trochę za ciemno w oczach i okolicach), ale też zdaję sobie sprawę skąd to się bierze.

    Ogólnie na plus i powodzenia w kolejnych walkach obróbkowych

  8. #18

    Domyślnie

    ja nie widze zadnego przepalu jedynie ta dziura miedzy zebami przeszkadza
    Kilka aparatow, dronow, gimbali i takie tam...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •