Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    18

    Domyślnie Problem ze zmianą EV przy użyciu Pixel Kinga

    Witam, niedawno zakupiłem wyzwalacz Pixel King do wyzwalania lampy sb 900 z body d90. Niestety to na czym mi najbardziej zależało, czyli korekta EV z poziomu aparatu nie działa jak należy. Lampa jest ustawiona w trybie TTL a aparat w trybie A

    Gdy wprowadzam zmianę +1, +2, +3, +4, +5 EV lub analogicznie ujemną, zadany poziom naświetlenia nie pokrywa się z tym co pokazuje mi histogram. W praktyce wygląda to tak: dodaję +1EV i widzę że ilość światła trochę się zwiększyła, kiedy dodaję +2, +3, +4 ilość światła nie zmienia się i pozostaje na poziomie wcześniej ustawionym na +1EV, kiedy jednak ustawię na poziomie +5 ilość światła znacznie się zwiększa. To był tylko przykład bo czesto jest inaczej np, ilość światła stopniowo zwiększa się od +1 EV do +3 EV jednak +4EV jest jakby mniej doświetlone niż +3 a +5 jest już odpowiednio jaśniejsze.

    To tylko dwa przykłady ale wydaje mi się że korekcja EV działa tutaj jak chce, wcześniej podczas użytkowania Pixel Kinga aparat zawieszał mi się i musiałem albo ponownie uruchamiać aparat albo przekaźnik. Dzisiaj po chwilowych testach jeszcze mi się o dziwo nie zawiesił.

    Jest to mój pierwszy taki nadajnik i chciałbym poznać Wasze opinie czy ten typ tak ma, czy coś źle robię czy może po prostu posiadam wadliwy egzemplarz (już zaraz po otwarciu pudełka zdziwił mnie mały kawałek lutu wypadający z urządzenia)

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Wszystkie ustawienia wprowadzam bezpośrednio na lampach, bo tak jak napisałeś wprowadzenie ustawień z menu body nie jest ani prawidłowo odczytywane, ani wygodne. Podobno w styczniu ma ukazać się nadajnik PK II, umożliwiający zdalne zarządzanie grupami lamp.
    Jeśli nie przesadzą z ceną jak Odin, to może się skuszę; choć na zdjęciu widać że gabaryty PK II też są spore.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    18

    Domyślnie

    Aha rozumiem że tak po prostu działa pixel king i jest to całkiem normalne ;/

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •