Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie Ślubniaki aparatem tradycyjnym - klisza

    Witam serdecznie, od zawsze jestem wielkim fanem Jeff'a Ascough'a zapewne wielu z was również. Jest kilka innych fotografów z których staram się czerpać inspirację i motywację do działania, ale wracając do tematu - od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem body tradycyjnego 35mm i robieniem ślubniaków może początkowo na przemian z cyfrą. Dużo fotografów wypowiada się na ten temat - twierdząc, że z filmu jest zupełnie inny obrazek - co według mnie jest racją - również to zauważyłem dawno,dawno temu . Chciałbym zapytać czy jest ktoś na forum kto praktykuje takie rozwiązanie bądź myśli o takim rozwiązaniu? Szczerze również się przyznam, że po zrobieniu zdjęć na kliszy nie wiedziałbym co dalej z tym zrobić raz w życiu byłem w ciemni i chyba sam bym tego nie powtórzył.

    Z góry dzięki za odwiedziny.
    Arek

  2. #2

    Domyślnie

    Ascough o ile pamiętam robi Olympusem (tak tak, 4/3 )
    Ale np. Edward Olive robi nadal analogiem, chociaż nie każdy go zna .

    Ja bym się nie odważył (bo nie mam doświadczenia w ciemni) a do koloru wystarczy cyfra.
    Ale powodzenia! Na pewno da się to robić dobrze, a niektórzy nawet proszą o taką usługę (i odpowiednio więcej płacą )

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za odwiedziny jazco z informacji, które posiadam robi 5dmkII, oraz leica - film, ja również nie mam doświadczenia w ciemni - byłem tam raz! wydaję mi się jednak, że są miejsca gdzie można taką kliszę podesłać wraz zakupiony papierem ILFORD'A i otrzymać to co się chce - tylko gdzie takie cuda robią - mam nadzieje, że nie tylko w erze
    Ostatnio edytowane przez --Arkadia-- ; 07-05-2009 o 20:54

  4. #4

    Domyślnie

    Ascough robi 5dII

  5. #5

    Domyślnie

    Ja w sobotę fociłem po raz pierwszy ślub i to na filmie. Co prawda była to Reala 100, ale na szczęście nie byłem głównym fotografującym. Kto wie, może będę robił śluby na cz-b. filmie, bo jak na razie nie mam pieniędzy na cyfrę.
    D610+F100+MB-15+F90x+D70s+AF 50/1.8D+AF 28-105/3.5-4.5D IF+AF 80-200/2.8D ED+SB-28+055PROB+ 141RC=jakieś moje zdjęcia

  6. #6

    Domyślnie

    Ja sobie wziąłem ostatnio f100+50/1.8 + 2 rolki fuji superia 400 na ślub znajomych tak niezobowiązująco i powiem że ciekawie wyszło, w pełnym słońcu zupełnie inna bajka (niema takiego strasznego kontrastu jest miękko), mówie to będąc dzieckiem cyfrowej ery. znaczy się mało liznąłem fotografii tradycyjnej
    sporo gratów

  7. #7

    Domyślnie

    W filmie Masters of Wedding Photography Ascough pokazuje czym robi i nie są to Canony tylko same Leici i strasznie tam je zachwala.

  8. #8

    Domyślnie

    ale ten film już chyba ma pare latek... myśle że powoli pękają bastiony analogowców i wybierają to gorsze zło chili cyfre
    sporo gratów

  9. #9

    Domyślnie

    Cholera . A byłem pewien , że po Leice było głównie E-3 z 25/1.4
    Widać mam złe informacje .

    Tak czy inaczej na kliszy robi jeszcze parę osób, Ty też możesz oczywiście. Tylko musisz opracować jakiś efektywny workflow, bo obecnie chyba osobom bez dużego doświadczenia łatwiej osiągnąć zadowalające efekty cyfrą, niż kliszą. No i oczywiście bardzo dużo zależy od procesu. Możesz porobić B&W w C41, B&W srebrowo, B&W slajdami, kolorowy slajd, negatyw... Każdy z tych materiałów i procesów ma trochę inną specyfikę .

    A potem - odbitki ręczne - albo skan i druk
    Moim zdaniem albo robisz wszystko analogowo, albo wszystko cyfrowo
    (chociaż średni format w obróbce analogowo-cyfrowej bardzo się broni jeszcze).

    Innymi słowy - masz mnóstwo możliwości .

  10. #10
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    same kłopoty z tym będą
    oddasz 50 zdjęc zamiast 1500sztuk...zamiast płytki oddasz negatywy z którymi klienci nie będą wiedzieli co zrobic porażka jednym słowem

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •