Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez --Arkadia-- Zobacz posta
    wydaję mi się jednak, że są miejsca gdzie można taką kliszę podesłać wraz zakupiony papierem ILFORD'A i otrzymać to co się chce - tylko gdzie takie cuda robią - mam nadzieje, że nie tylko w erze
    o tym zapomnij obawiam się, że już nigdzie tego nie otrzymasz. Przy tak małej popularności filmu, kolejne laby odchodzą od jego obróbki. A te, które jeszcze robią, nie są w stanie zapewnić powtarzalności wyników. IMHO wynika to po trochu z braku umiejętności laboludków a po trochu z chemii. Przy dużym obrocie chemia była częściej regenerowana/wymieniana. Jeszcze możesz powalczyć z b-cz, ale pod warunkiem, że będziesz to robił sam. I możesz nawet mieć sukcesy. Jak już ktoś napisał, niektórzy chcą mieć takie inne zdjęcia.

  2. #12

    Domyślnie

    Eeee... ja kiedyś obleciałem ślub analogiem. Ale analog do zabawy. Na "odstrzał" poszedł Ilford Delta 3200 forsowany na ISO6400. Wywołałem (sam), zeskanowałem i... się załamałem. Ziarno było nieakceptowalne. Na obrazku rzeźnia. Po 2 latach postanowiłem młodym sprawić prezent i zrobiłem odbitki 13x18 i 18x24 (papier Ilford Multigrade). Odjazd na maxa. To co na skanie wydawało się porażką na odbitce (oczywiście robiłem sam) wyszło mega zaje fajnie Polecam. Aczkolwiek z samym analogiem nie poszedłbym dzisiaj na ślub. Znam fotografa "zawodowca" co robi tylko na Fuji Superia śluby twierdząc, że z tym nie ma problemu (bo w cyfrze to WB, zafarby, bla bla bla). Ale efekty... no niby wszystko poprawne, ale bez szału.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Ale efekty... no niby wszystko poprawne, ale bez szału.
    a myślisz, że cyfrą zrobiłby lepsze?

  4. #14

    Domyślnie

    za jakiś czas spróbuję - zabiorę cyfrę i film - zrobię taką małą próbę i zobaczę jaki efekt to da i czy młodym będzie się podobało.

  5. #15

    Domyślnie

    Ja się obawiam że mało komu się będzie podobało w dobie cyfry, ludzie niestety od tych swoich lcd/cyfrówek lubią super hiper kontrastowe i kolorowe zdjęcia... pozatym koszty i nakład pracy są nieporównywalne, a efekty Twojej pracy mało kto doceni, może koledzy z forum i tyle
    sporo gratów

  6. #16

    Domyślnie

    piom im więcej osób jest przeciw tym bardziej mnie to motywuje i stymuluje do tego, żeby spróbować



    Cytat Zamieszczone przez piom Zobacz posta
    efekty Twojej pracy mało kto doceni, może koledzy z forum i tyle

    Nie zależy mi na tym aby być docenionym przez kolegów z forum tylko na tym aby prace, które wykonam podobały się mi a przede wszystkim młodym

  7. #17

    Domyślnie

    asgouht robi 1ds III i dwoma 5d mkII i wiadrem stalek , kiedyś robił lejkami czy jest sens na analogu hmm nie wiem iso nie zachęca do działania na analogu
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  8. #18

    Domyślnie

    ostatnio jak miałem spotkanie co do terminu ślubnego, to facet chciał oglądnąć album drukowanych zdjęć... także uważam że nie każdy jest w dobie cyfry, i niektórzy potrafią jeszcze docenić odbitki... wcześniej wszyscy chcieli oglądać jak najwięcej zdjęć na komputerze, a tu gość mnie naprawdę zaskoczył

    możesz na to znaleźć klientów, a na pewno może wyjść z tego ciekawy obrazek
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  9. #19

    Domyślnie

    jeśli już to plener można zrobić (łącznie z cyfrą) na jakiejś Fuji Reala lub jeśli młodzi lub ktoś z rodziny młodych ma rzutnik to na slajdzie. Zresztą zrób kilka dobrych ujęć pokaż to młodym na dużej ścianie - kupią rzutnik

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez --Arkadia-- Zobacz posta
    za jakiś czas spróbuję - zabiorę cyfrę i film - zrobię taką małą próbę i zobaczę jaki efekt to da i czy młodym będzie się podobało.
    Jeśli analog będzie dodatkiem, zrobisz sam z tego odbitki coś jak 18x24 to tak. W przeciwnym wypadku? Nie wiem...

    Aha, zapomniałem o drugim razie jak byłem z analogiem na ślubie. Ale analog też był jako dodatek. Robiłem slajdy (w kościele z czułością 400) a w plenerze ISO 50. Młodzi również zadowoleni, szczególnie że mają rzutnik. A slajd moim zdaniem zawsze robi wrażenie (w przeciwieństwie do CZ-B, bo ten nie zawsze może się podobać).

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    a myślisz, że cyfrą zrobiłby lepsze?
    Hmmm... myślę że gdyby chciał to tak. Ta analogowa lustrzanka go moim zdaniem jednak trochę ogranicza. Nie pozwala wyjść ponad to. Żyje dalej w świecie "film, wywołanie, odbitka". Myślę, że facet zły nie jest ale przez to, że unika cyfry nie może poznać "nowego świata".
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •