Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55
  1. #51
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Ja tam na swoje Deczysta nie moge narzekac. Owszem wiekszosc szkiel musze ustawiac na -10 ; -15, ale to bardzo ladnie dziala, nawet w przypadku zumow. Pewnie ma generalnego FF-a, ale dopuki zadne szklo nie wyjezdza poza skale, nie widze potrzeby oddawania do serwisu (jeszcze cos sknoca )W koncu po to ten gadzet jest, zeby sobie zycie ulatwic Sadze, ze ogolne plucie na D300 i jego AF, tak jak przy okazji kazdego uogolnienia, jest krzywdzace. Wystarczy dokladniej poczytac forum, jest wielu uzytkownikow bardzo zadowolonych z tego aparatu, jestem pewien, ze duzo wiecej niz tych, ktorzy wieszaja na nim psy.

  2. #52

    Domyślnie

    Ale te 2 śrubeczki inbusowe, które są zaraz obok luster po prawej stronie służą wyłącznie do ustawienia kąta nachylenia lustra. Po to by punkty AF odpowiadały punktom na matówce. Jesli przestawi się małe lusterko, to i owszem, moze to mieć wplyw na ustawienie ostrości, jednak niema to nic wspolnego z mechaniczną korekcją AF.
    Nikon D80 + śmieci, I jeszcze D300 teraz mam.

  3. #53

    Domyślnie

    Witajcie...
    Właśnie DHL dostarczył mi paczuszkę z Serwisu NIKONA, wstępnie już się bawię szkłem 50mm f1.4 i nic nie sknocili, AF łapie ostrość lepiej niż przed wysyłką ... Kilka testowych zdjęć jak na razie mnie zadowala, dziś pójdę z nim za jakiś czas w teren by się przekonać czy faktycznie problem zniknął.
    Jak jeden kolega napisał takie biadolenie na AF D300 jest krzywdzące bo jak wspomniałem wcześniej nigdy nie miałem z AF problemu na każdym z obiektywów... Ostrzył bosko, aż do czasu tego rozregulowania....
    Nie zapominajcie że to czuła elektronika pomimo że za tyle kasiory... wszystko ma prawo mieć jakąś wadę ukrytą bądź widoczną od razu...
    SERWIS NIKONA SPISAŁ SIĘ MOIM ZDANIEM NA 5+
    W piątek kurier odebrał ode mnie aparat - dziś mam już go w swoich łapkach

    Rady kolegów jak najbardziej cenne, a ja czasami indywidualista nie słuchałem i zrobiłem jeden test... nie pasowało mi i stwierdziłem że nie ma co się użerać, myśleć jaki kolejny test zrobić, wysłałem i mam problem z głowy, ale to jeszcze potwierdzę po testach aparatu w terenie.
    D300+MB-D10, Maniek 055XPROB+808RC4,SB-800, AF Fish 10.5mm 2.8 G ED, AF-S 50mm 1.4G, AF-S 60mm 2.8 ED, AF 85mm 1.8 D, AF-S 17-55mm 2.8 ED, AF-S VR 70-300mm 4.5-5.6 G IF-ED,Quantuum S400,CF Ex III 16GB

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek321 Zobacz posta
    Ale te 2 śrubeczki inbusowe, które są zaraz obok luster po prawej stronie służą wyłącznie do ustawienia kąta nachylenia lustra. Po to by punkty AF odpowiadały punktom na matówce. Jesli przestawi się małe lusterko, to i owszem, moze to mieć wplyw na ustawienie ostrości, jednak niema to nic wspolnego z mechaniczną korekcją AF.
    Śrubki ustawiają kąt luster - duże półprzepuszczalne w środku lustro odpowiada za ostrzenie manualne i przekazuje obraz do wizjera, a małe lustro odpowiada ze przekazanie obrazu na czujniki które względem matrycy są ustawione prostopadle - na dole komory. Także każda zmiana kąta małego lusterka odpowiada za front lub back focus.

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raider Zobacz posta
    Śrubki ustawiają kąt luster - duże półprzepuszczalne w środku lustro odpowiada za ostrzenie manualne i przekazuje obraz do wizjera, a małe lustro odpowiada ze przekazanie obrazu na czujniki które względem matrycy są ustawione prostopadle - na dole komory. Także każda zmiana kąta małego lusterka odpowiada za front lub back focus.
    Kąt. A FF/BF to odległość sensora AF która ma być od geometrycznego środka taka sama dla matówki, matrycy i czujnika AF. Ustawienie luster odpowiada tylko za to by obiekt jaki jest w określonym polu na matówce trafiał w odpowiadające mu pole na czujniku AF, a nie wyżej lub nizej. Ustawienie tego kąta nie ma nic wspólnego z odległością.
    Nikon D80 + śmieci, I jeszcze D300 teraz mam.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •