Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Jak wyłączyć potwierdzenie CS3?

    Witam serdecznie troche mnie irytuje że za każdym razem gdy zamykam zdjęcie wyskakuje mi zapytanie "Czy zapisać zmiany w dokumencie...." Jak to wyłaczyc?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Witam serdecznie troche mnie irytuje że za każdym razem gdy zamykam zdjęcie wyskakuje mi zapytanie "Czy zapisać zmiany w dokumencie...." Jak to wyłaczyc?
    Nie da sie. Przeciez tak jest w kazdym programie, ze jesli masz niezapisane zmiany, to przy zamykaniu program pyta czy te zmiany zachowac. W zadnym tez programie nie ma mozliwosci wylaczenia tego. Z drugiej strony to absurdalne by bylo, bo zapisywanie zmian nalezy generalnie do zdecydowanie czestszych operacji niz zamykanie dokumentu z ich pominieciem. Co Ty robisz, ze tak czesto pomijasz zmiany, ze az Cie ten komunikat denerwuje?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Nie da sie. Przeciez tak jest w kazdym programie, ze jesli masz niezapisane zmiany, to przy zamykaniu program pyta czy te zmiany zachowac. W zadnym tez programie nie ma mozliwosci wylaczenia tego. Z drugiej strony to absurdalne by bylo, bo zapisywanie zmian nalezy generalnie do zdecydowanie czestszych operacji niz zamykanie dokumentu z ich pominieciem. Co Ty robisz, ze tak czesto pomijasz zmiany, ze az Cie ten komunikat denerwuje?

    To jest jakieś bzdurne narzucenie bo nawet jeśli dokonam jakiś zmian to jestem na tyle myślącą istotą że jeśli chce zapisać je to poprostu zapisuje a program nie musi mi o tym przypominać. Czasami dla nudy otwierm kilka zdjęc i bawię się w obróbkę i nie muszę przecież za każdym razem to zapisywać. Co robię ot w sumie błache zdjęcia w Tatrach no powiedzmy koło 60-80 następnie je otwieram dokonuje zmian po czym nie mam ochoty tego zapisywać i musze 80 razy kliknąc na NIE w Czy chcesz zapisać......

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    To jest jakieś bzdurne narzucenie bo nawet jeśli dokonam jakiś zmian to jestem na tyle myślącą istotą że jeśli chce zapisać je to poprostu zapisuje a program nie musi mi o tym przypominać. Czasami dla nudy otwierm kilka zdjęc i bawię się w obróbkę i nie muszę przecież za każdym razem to zapisywać.
    Mysl sobie co chcesz, ale bardziej bys sie wk... gdybys tylko raz stracil robote, ktorej zapomniales zapisac, tylko przez to, ze przez przypadek wcisnales Ctrl+W, Ctrl+Q, Alt+F4, lub "X" w okienku dokumentu. Na pewno bardziej by Cie to wpienilo, niz kazdorazowe wciskanie "nie" przy pytaniu czy chcesz zapisac.


    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Co robię ot w sumie błache zdjęcia w Tatrach no powiedzmy koło 60-80 następnie je otwieram dokonuje zmian po czym nie mam ochoty tego zapisywać i musze 80 razy kliknąc na NIE w Czy chcesz zapisać......
    Otwierasz 80 zdjec, we wszystkich wprowadzasz zmiany, i we wszystkich zdjeciach tych zmian nie chcesz zapisac? No to jest dopiero... hmm... dziwne, ze tak to delikatnie nazwe...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Otwierasz 80 zdjec, we wszystkich wprowadzasz zmiany, i we wszystkich zdjeciach tych zmian nie chcesz zapisac? No to jest dopiero... hmm... dziwne, ze tak to delikatnie nazwe...
    Mało tego usuwam pliki xmp ale chyba ten post nie jest o moich upodobaniach bo byłby strasznie nudnym postem

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Mało tego usuwam pliki xmp ale chyba ten post nie jest o moich upodobaniach bo byłby strasznie nudnym postem
    Probowalem Ci tylko delikatnie zasygnalizowac, ze to co robisz jest pozbawione sensu (wprowadzanie zmian i nastepnie ich anulowanie -- tym bardziej dla takiej ilosci zdjec). Gdybys nie uprawial tego dziwnego procederu, nie denerwowalaby Cie calkiem pozyteczna cecha wlasciwie wszystkich programow komputerowych.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Probowalem Ci tylko delikatnie zasygnalizowac, ze to co robisz jest pozbawione sensu (wprowadzanie zmian i nastepnie ich anulowanie -- tym bardziej dla takiej ilosci zdjec). Gdybys nie uprawial tego dziwnego procederu, nie denerwowalaby Cie calkiem pozyteczna cecha wlasciwie wszystkich programow komputerowych.
    Może twórcy CS5 przychylą się do mojego "wołania" dając wolny wybór w zapisie zdjęc. Pozdrawiam i dzięki za poświęcony czas i pomoc.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Może twórcy CS5 przychylą się do mojego "wołania" dając wolny wybór w zapisie zdjęc. Pozdrawiam i dzięki za poświęcony czas i pomoc.
    Nie wydaje mi sie. To nie jest cecha Photoshopa -- tylko praktycznie wszystkich programow, ktorych praca polega na edycji dokumentow. Tak samo zachowuje sie InDesign, Corel, Illustrator, Word, Excel, WhereIsIt, czy chociazby Capture NX. Zaden producent nie wprowadzi takiej opcji, bo mija sie ona ze zdrowym rozsadkiem. Kazdemu operatorowi nie raz sie przytrafia anulowanie zmian w dokumencie -- to calkiem normalne. Niemniej nie robi sie tego tak czesto, zeby takie asekuracyjne pytanie kogos denerwowalo. Jak zaczniesz tyrade w celu wprowadzenia opcji usuwajacej ten "request", to przy okazji napisz tez do Microsoftu, zeby z kolejnych systemow wyrzucili pytanie "czy na pewno chcesz sformatowac ten dysk?".
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Nagraj sobie taką akcję:
    Ctrl+w
    n
    powiedzmy pod klawiszem F2

  10. #10
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Nie wpadłem na to, takie proste rozwiązanie że aż proste. Teraz tylko wciskam sobie klawisz F2 i po kłopocie. Dzieki serdeczne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •