Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Gryfice/Wrocław
    Posty
    22

    Domyślnie Lustrzanka analogowa - ciemnia

    Witam, ostatnio z kolegą przechwyciliśmy jego stare lustro, jako że obaj jesteśmy w tym temacie zupełnie zieloni mam kilka pytań. Przede wszystkim interesuje nas koszt domowej ciemni (kolor). Jaki jest średni koszt wywołania jednej foty w formacie (10x15) (uwzględniając wszystkie materiały eksploatacyjne) i jak to się ma do cen w zakładach fotograficznych? Czy wymaga to dużo wprawy czy raczej po chwili namysłu jest to sztuka do opanowania? Zastanawiają nas jeszcze poniższe filtry które po założeniu do cyfrowego korpusu dają tragiczne rezultaty, foty wyglądają jak zrobione przez brudną szybę, mało ostre. Nie wiem czy coś źle montujemy, używamy czy to aż taka lipa. Mam nadzieje, że poniższy sprzęt, przynajmniej na początku, dostarczy jeszcze trochę zabawy. Nada się to jeszcze? :P


  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Logos Zobacz posta
    Przede wszystkim interesuje nas koszt domowej ciemni (kolor). Jaki jest średni koszt wywołania jednej foty w formacie (10x15) (uwzględniając wszystkie materiały eksploatacyjne) i jak to się ma do cen w zakładach fotograficznych? Czy wymaga to dużo wprawy czy raczej po chwili namysłu jest to sztuka do opanowania?
    nie obraź się, ale dla was jest to nieosiągalne. Do wywołania koloru potrzeba jednak trochę doświadczenia w ciemni.
    Koszt sprzętu szacuję na jakieś 300-400 PLN. Poza tym koszt jednej odbitki przekroczy cenę z labu. Może zacznijcie od czarno-białej.

    Zastanawiają nas jeszcze poniższe filtry które po założeniu do cyfrowego korpusu dają tragiczne rezultaty, foty wyglądają jak zrobione przez brudną szybę, mało ostre. Nie wiem czy coś źle montujemy, używamy czy to aż taka lipa.
    napisz, co to są za filtry (spisz oznaczenia z filtra lub pudełka).
    Mam nadzieje, że poniższy sprzęt, przynajmniej na początku, dostarczy jeszcze trochę zabawy. Nada się to jeszcze? :P
    nie znam się na Canonach, ale myślę, że na początek wystarczy. Żeby spróbować i się pobawić
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 06-05-2009 o 00:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •