Close

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 99 z 99
  1. #91

    Domyślnie

    nie nie bylbym
    ale mialbym problem z wrzuceniem w koszty
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ulv Zobacz posta
    Co do taskania sprzętu to podejrzewam, że satysfakcja po wykonaniu zdjęcia jest wprost proporcjonalna do wylanego potu.
    No wlasnie. Czy aby na pewno? Pamietam jak taszczylem z kolega Toyo 8x10 na kladce nad torami w Skierniewicach (albo w Sochaczewie). Po przejsciu musielismy odpoczywac pol godziny przed fotografowaniem. Kiedy sprzedalem klamota bylem szczesliwy. Uradowany, ze nie musze walczyc z pylkami przy stykach. Teraz jestem nieszczesliwy, ze go nie mam. Ale jak napisal kolega !AGresT i zaakcentowal DUNIN 321. To caly system. Wyczerpujacy. Kupno klockow to nie jest juz chyba kwestia ceny a szczescia. No i w koncu musimy sobie powiedziec co nas w fotografii kreci. Liczenie zdzbel trawy na zdjeciu czy zachwyt nad zlapana chwila. Bo bez sensu popasc w zachwyt forma i zapomniec o tresci.

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta

    jesli to jest drogo ( biorac pod uwage efekt jaki uzyskujemy w porownaniu do powiedzmy maloobrazkowej cyfry) to chyba inaczej liczymy. na pewno nie drozej niz cyfra.

    pozdro
    olo
    Nie chodziło mi o to, że to jest drogo, tylko o to, zakup samych standardów na ławie, z miechem i jakimś tam obiektywem to nie wszystko (nie sądzę, żeby podstawowy zestaw z dobrym obiektywem można było kupić za 2 tys. - sam napisałeś, że okazyjna cena za sam obiektyw to jakieś 1,5 tys - choć mogę się mylić). Chciałem tylko pokazać, że to nie tak, że wydajemy 2 tys. i możemy robić wszystko a wydatki się kończą.

  4. #94

    Domyślnie

    no przeciez wypisalem cala liste tajli
    zestaw jaki opisalem mozna w gb , niemczech czy austrii kupic za ok 2 tys zl
    ok - znaczy od 1700 - 2300zl i to z obiektywem schneidera lub rodenstocka
    na ebayu pojawia sie tego sporo.
    slowem - nie wymyslilem tych cen i nie sadze ze takie sa tylko wiem ze sa bo to obserwuje.
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #95

    Domyślnie

    Jeżeli kupię LF to dwóch rzeczy. Po pierwsze portret, najchętniej taki ustawiany, jak nasi pradziadkowie robili. Na spokojnie przygotowanie i wykonanie zdjęcia (tylko, gdzie ja w tych niecierpliwych czasach modeli wezmę). Po drugie do uwiecznienia miejsc, w których dostrzegam szczególne piękno. Udać się w nie, rozstawić sprzęt i kontemplować, czekać na odpowiednie światło, wycyzelować kadr. Ot taki sposób na medytację. Na co dzień noszę ze sobą albo dalmierz, albo fm. Jak robię zdjęcia u cioci na imieninach lub jakiś reportaż to d2h (podobnie focenie domowe, choć tu i analogi w użyciu). Na spacery rodzinne, wypady za miasto, wędrówki w odjechane miejsca czy do portretu średni. Niektórym wystarczy jeden aparat do wszystkiego, ja używam różnych.

    Pozdrawiam
    Ulv
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  6. #96

    Domyślnie

    Olo, nie twierdzę, że cokolwiek sobie wymyśliłeś. Tak naprawdę to obaj piszemy to samo, tylko trochę inaczej...

  7. #97
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ulv Zobacz posta
    Jeżeli kupię LF to dwóch rzeczy. Po pierwsze portret, najchętniej taki ustawiany, jak nasi pradziadkowie robili. Na spokojnie przygotowanie i wykonanie zdjęcia (tylko, gdzie ja w tych niecierpliwych czasach modeli wezmę).
    do portretu to tak średnio się LF nadaje. Z kilku powodów. Trzeba zamienić matówkę na kasetę z filmem, co zajmuje chwilę czasu. Jak sie wtedy model ruszy to zmieni się kadr, zmieni się GO. Dawno, dawno temu modele się opierali o coś, by nie zmieniać odległości. Modela obserwuje się z boku, a wpatruje się on dziwnie w obiektyw, widząc, że fotografa nie ma za nim.
    To może byc bardzo fajne do jakiś koncepcji super artystycznych, ale do normalnego portretowania - średnio. Do tego polecam juz raczej MF.

    Cytat Zamieszczone przez ulv Zobacz posta
    Jak robię zdjęcia u cioci na imieninach lub jakiś reportaż to d2h (podobnie focenie domowe, choć tu i analogi w użyciu). Na spacery rodzinne, wypady za miasto, wędrówki w odjechane miejsca czy do portretu średni. Niektórym wystarczy jeden aparat do wszystkiego, ja używam różnych.
    i słusznie.

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Olo, ...Tak naprawdę to obaj piszemy to samo, tylko trochę inaczej...
    podstawowy zestaw wyjdzie tanio, ale szybko zacznie czegoś brakować. I w efekcie wyjdzie jednak na to więcej kasy niz amator by chciał tylko na eksperymentowanie sobie wydać. Kilka obiektywów swoje kosztuje. A może lepiej sinara p a nie f ?

    ja wiem po sobie jak to z boku wygląda w zestawianiu MF, śledzę ceny. Malutki komplet, szczególnie gdy body/obiektyw ma małą wadę, ale nie dyskwalifikującą do pracy kosztuje mało. Ale duży zestaw w bdb stanie, z dość nową optyką (a obiektywów kilka, nie jeden), z pryzmatem do pomiaru światła, to jest jednak wydatek raczej powyżej 5 tys.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ja wiem po sobie jak to z boku wygląda w zestawianiu MF, śledzę ceny. Malutki komplet, szczególnie gdy body/obiektyw ma małą wadę, ale nie dyskwalifikującą do pracy kosztuje mało. Ale duży zestaw w bdb stanie, z dość nową optyką (a obiektywów kilka, nie jeden), z pryzmatem do pomiaru światła, to jest jednak wydatek raczej powyżej 5 tys.
    Jak jeszcze zrobi się na to snobizm (jak z płytami winylowymi) to mam nadzieję, że jeszcze kiedyś toto podrożeje.

  9. #99

    Domyślnie

    ale gosc chcial w teren a sinar p jest ciezszy i to sporo.
    f jest stosunkowo lekki wiec w teren ok
    no i jeszcze drobiazg - p jest jeszcze drozszy niz f
    zreszta w sinarze mozna se tajle budowac jak klocki lego
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •