Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Dzieki za wszystkie tipsy. Kupie dzisiaj jakies soki, moze znajde w ciemnych butelkach.

    Pozdrowienia,
    kubek

  2. #12

    Domyślnie

    A ja kupuję szklane słoiki i jak odczynników jest mało to je zgniatam, aby płyn podszedł pod sam korek.







    Mam nadzieję, że się kapnęliście na moim żarcie A tak na serio to chemikalia fotograficzne nie są jakoś specjalnie wchodzące w reakcje, więc cokolwiek co ochroni je przed powietrzem i światłem będzie OK.

  3. #13

    Domyślnie

    Plastikowe butelki są ok, pod warunkiem, ze nie są przezroczyste, bo odczynniki wrazliwe na światło. W przezroczystych petach nie da się długo przechowywać roztworów fotograficznych.

  4. #14

    Domyślnie

    A nie lepiej sobie kupić koncentrat? Może to i mniej ekonomiczne ale naprawdę ułatwia życie

  5. #15

    Domyślnie

    Ja jestem przeciwnikiem trzymania jakiejkolwiek chemii w opakowaniach po spożywce. Cokolwiek byle nie spożywka. Opakowania po płynie do spryskiwaczy szyb są OK - występują w pojemnościach 1,2,4 lub 5 litrów, zawierają głównie wodę, alkohol i detergent, co łatwo daje się wypłukać, a efekt uboczny to przyjemny zapach
    Na wywoływaczach dobrze jest napisać datę sporządzenia roztworu i zaznaczać zużycie. W przypadku wywoływaczy negatywowych - wręcz konieczne, bo czasy wydłużają się z każdą wywołaną rolką.
    ...i nie będzie dla was życia po śmierci,bo i przed nią go przecież nie było...

  6. #16

    Domyślnie

    nie wydluzaja sie jesli sie odlewa tyle ile ma sie zamiar zuzyc i potem zmiana chemii.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #17

    Domyślnie

    ja kupiłem sobie na pierwszy raz butelki z wodą destylowaną (litrowe) w praktikerze i w nich trzymam chemie...
    są lepsze niż po coli bo nie są całkiem przezroczyste
    no i woda destylowana jest tańsza niż cola
    a termometr podprowadziłem z dziewczyny akwarium ... :P
    48ProjectBlog[/CENTER]

  8. #18

    Domyślnie

    to masz syrene za dziewczyne?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #19

    Domyślnie

    hehe
    jeszcze nie
    48ProjectBlog[/CENTER]

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •