Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Butelki na chemie i termometr medyczny

    Witam,

    postanowilem sprobowac sil w fotografii analogowej. Pozalowalem jednak na te smieszne acz specjalne butelki-harmonijki na chemie. No i teraz sie zastanawiam co by tu uzyc. Na pewno szklo bedzie ok, ale chwilowo nie mam nic na podoredziu; stad pytanie do fachowcow: plastikowe butelki jak od coli dadza rade? Oczywiscie umyte, odkazone, zderatyzowane, itd...

    A do mierzenia temperatury nada sie taki elektroniczny pikajacy termometr? Czy tez musi byc jakis specjalny...?

    Prosze o pomoc. Pozdrawiam,
    kubek

  2. #2

    Domyślnie

    ja może mało estetycznie ale używam normalnych słoików
    kupiłem do nich 3 paczki takich przezroczystych kulek okrągłych co się je wrzuca jako kamyczki do akwarium i służą mi po to jak ze słoika zużyje troche chemi to uzupełniam kamyczkami żeby cieczy było po brzeg (im mniej powietrza tym dłuższa trwałość).
    termometr od biedy możesz kupić w zoologicznym też za 2zł ale najlepszy jest alkoholowy gdyż szybciej reaguje na zmiany temperatury.
    Na start jest to najlepszy wybór bo tani i zaoszczedzoną kwotę możesz wydać na odczynniki itp. a z czasem sobie kupisz podstawowe pojemniki i termometr.
    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

  3. #3

    Domyślnie

    w hurtowniach sa plastikowe ( z grubego plastiku) flachy wielkosci 5l swietnie sie sprawuja.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    Harmonijkowe butelki nie sa niezbedne, mozesz uzyc innych butelek tylko jesli pet to scisnij tak zeby bylo pod korek i schowaj butelki do ciemnego, chlodnego pomieszczenia.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki, utwierdzililiscie mnie w przekonaniu, ze jednak nie musze budowac profesjonalnego laboratorium, zeby jakies zdjecia wyprodukowac.

    Pozdrawiam,
    kubek

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Ja w ogóle nie polecam butelek harmonijkowych bo ciężko umyć i wysuszyć. Zwykła butelka PET po wodzie mineralnej czy napoju wystarczy, a nawet jest lepsza od takiej "mlecznej" bo plastik użyty w butelkach PET jest "gęstszy". Oczywiście najlepsze są szklane.
    FUJI+NIKON

  8. #8

    Domyślnie

    Ja też używałem butelek PET - zgniatało się tak, żeby ciecz była pod korek i już.
    Pozdrawiam.
    D90 + N 17-55/2,8; N50/1,8, T 70-200/2,8, SB600.

  9. #9

    Domyślnie

    Również używam słoików i butelek plastikowych.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #10

    Domyślnie

    nikt jednak nie napisał że ukradł rybkom termometr jak ja
    ps.zawsze możesz kupić chemie w butelce plastikowej i później po zużyciu używać do innych.
    ps. pamiętaj o etykietowaniu roztworów np. utrwalacz użyty 1x itp. żeby ci się nie pomyliło
    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •