Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Poradźcie czy warto kupić taki zestaw filtrów?

    Witam

    Mam prośbę do Was a mianowicie czy warto coś takiego kupić z linka poniżej

    http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...m=120399911067

    Będzie to moje pierwsze zetknięcie z tego typu filtrami więc wolę zapytać przed zakupem. Na średnicę adaptera nie patrzcie ponieważ ten klient ma więcej aukcji z rożnymi przekrojami adaptera.

    A drugie pytanie, na które obiektywy najczęściej stosować filtry o których piszę, patrz mój podpis

  2. #2

    Domyślnie

    To może ja. Jakiś czas temu byłem zafascynowany Cokinem. Fakt, względna wygoda, bo jeden zestaw filtrów do kilku szkieł, mimo że całość robi się trochę kolubryniasta. W praktyce mało poręczne z mojego punktu widzenia więc obecnie w moim zestawie są tylko trzy filtry - neutralny szary, połówkowy szary i połówkowy tabaczkowy. A i tych używam niezmiernie rzadko. Jak dla mnie więc z Cokina warto zainwestować w szarą połówkę i przy okazji ND8, tani uchwyt i tani pierścień. Takiego zestawu bym nie kupował, jak dla mnie wyrzucenie pieniędzy w błoto, bo bym z niego nie korzystał. Chyba, że chcesz popróbować, wtedy bierz, w sumie możesz potem bez większej straty odsprzedać te, które nie będą Ci odpowiadać. Aha, nie przejmuj się tym, że to nie jest oryginalny cokin. Fakt, że ND nie jest ponoć całkiem neutralny, ale co z tego, jak w dobie cyfry wszystko potem skorygujesz w programie graficznym.

    A jeśli kupisz i uznasz, że zostawiasz sobie, to pilniczek do paznokci w dłoń i narożniki filtrów po kilka razy, żeby się potem nie podrapać jak będziesz z tym latać na lufie
    D90|S17-50|N35 1.8|N50 1.8|S70-200|SB600|tanie studyjne klamoty
    10zł miesięcznie na jakąś fundację na rzecz dzieci - świata nie zbawisz, a kogoś uszczęśliwisz.

  3. #3

    Domyślnie

    jak dla mnie to za dużo. ja bym kupił tylko połówkę (może dwie, z różnymi przejściami), ND8 + coś mocniejszego i do tego np. popularną tabaczkową połówkę.
    Mamiya + Sony

  4. #4

    Domyślnie

    Ja używam (rzadko) jedynie szarej połówki i szarego neutralnego. Po prostu zastanów się, co chcesz z tym robić. odpowiedź przyjdzie sama. Pozdrawiam.
    D90 + N 17-55/2,8; N50/1,8, T 70-200/2,8, SB600.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za rady, właśnie o to mi chodziło.

  6. #6

    Domyślnie

    Zapomniałem zapytać jeszcze, jakie filtry byłyby dobre bo jest ich trochę na rynku a nie mam pojęcia który kupić, tzn. są m.in. 120, 121, 121s, 121m, G1, G2 trochę tego jest, który byłby najodpowiedniejszy lub kilka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •