Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    zgadza się, robię z siebie idiotę, bo czytając wątki w których autor nie wykazał minimum chęci żeby zgłębić temat w milionie poradników na temat fotografii (także online więc i google pomogą) i zadaje pytania z serii 'czym się różni matryca 5Mpix od 15Mpix' to wysiadam i wpadam w dobry humor -zawsze jako mod możesz wykasować moje mądrości, albo zbanować na 24h
    A jak nie wychwyciłeś że nie do Ciebie piję pisząc o tym rutioncośtam to przykro mi

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tommy Zobacz posta
    zgadza się, robię z siebie idiotę, bo czytając wątki w których autor nie wykazał minimum chęci żeby zgłębić temat w milionie poradników na temat fotografii (także online więc i google pomogą) i zadaje pytania z serii 'czym się różni matryca 5Mpix od 15Mpix' to wysiadam i wpadam w dobry humor -zawsze jako mod możesz wykasować moje mądrości, albo zbanować na 24h
    A jak nie wychwyciłeś że nie do Ciebie piję pisząc o tym rutioncośtam to przykro mi

    a tak się składa że trochę czytałem... gdybym zdjęcie robił pod kątem przy stałym świetle to zgadza się co inni mówili. Zwiększył bym czas otwarcia migawki, i zmniejszył wielkość otwarcia.
    Niestety u mnie jest inny problem muszę jeszcze pokazać że radio świeci na niebiesko - i tu jeżeli zwiększę czas naświetlania to w tedy na wyświetlaczu będą widoczne wszystkie linie które mogą się zapalić (wszystkie kreski kropki etc) nie tylko te co się palą - sprawdzałem to, jeżeli zwiększę f to wtedy obraz będzie za ciemny. Niestety na razie nie planujemy zakup dodatkowych obiektywów i innych bajerów ,

    Więc tak pozostało mi wypróbować dwie rzeczy: zrobić kilka zdjęć z wyostrzeniem różnych punktów radia a potem złożyć w ps-e ( niestety troche przy tym by było roboty, no i statyw trzeba mieć dobry żeby nie poruszyć aparatu przy robieniu kolejnych zdjęć)
    lub też ustawić większe f i lampy podkręcić na maksa...
    choć w tedy to nie wiem czy uda mi się złapac niebieskie podświetlanie
    Ostatnio edytowane przez _Pradawny_ ; 30-04-2009 o 23:48

  3. #23

    Domyślnie

    Przymknij przysłonę o 2 EV i podnieś ISO do 800 (pokazaną fotkę pstryknąłeś przy 200) - czas się nie zmieni, głębia będzie większa, a zdjęcie podobnie naświetlone, szumów dramatycznych być nie powinno. Dodatkowo możesz zmniejszyć ogniskową i/lub odsunąć się od obiektu i zdjęcie po prostu wykadrować, D90 po coś ma tyle tych mpikseli .
    D610 20,35,50,85/1.8G 70-200/4G SB500 GR LX100

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pradawny_ Zobacz posta
    ..
    lub też ustawić większe f i lampy podkręcić na maksa...
    choć w tedy to nie wiem czy uda mi się złapac niebieskie podświetlanie
    przed chwilą się skarżyłeś, że podświetlenie się prześwietli jak przedłużysz czas. Nie widzisz tej kombinacji? Zwiększ moc (lub przystaw lampy), przymknij przysłonę, a czas wydłuż. Wszystko jednocześnie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #25

    Domyślnie

    Robić zdjęcia kompaktem. Kompakty mają dużo większą głębię ostrości co rozwiąże problem nieostrego panelu

  6. #26

    Domyślnie

    Problem leży nie tyle w samej szerokości głębi ostrości i w niej zwiększaniu, co w położeniu płaszczyzny ostrości. Już wiele dziesiątków lat temu zauważono, że jeśli zastosuje się skręcenie osi optycznej obiektywu względem płaszczyzny filmu (teraz matrycy), to płaszczyzna ostrości nie będzie ustawiona równolegle do filmu (lub matrycy) tylko także będzie skręcona, Takie coś możesz uzyskać za pomocą aparatu z miechem, ale także za pomocą każdej lustrzanki Nikona. Trzeba tylko zaprzyjaźnić się z obiektywem typu PC (lub jego starym ruskim odpowiednikiem). A o tym, jak to wszystko poustawiać, mówi właśnie reguła Scheimpfluga. Jak to wszystko poustawiasz zgodnie z tą regułą, to będziesz miał ostry cały panel tego cudnego radyja i to praktycznie niezależnie od zastosowanej przysłony. Czasem warto trochę poczytać. To nie boli.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 01-05-2009 o 09:58
    Jacek

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Jeżeli zdjęcia są na allegro (a na to wygląda) a nie na billboard to jest metoda najprostsza pod słońcem, nie wymagająca niczego, żadnych inwestycji itd
    Kombinujemy tutaj, jak uzyskać perfekcyjny efekt na całej matrycy, powiedzmy 10 Mpx. Jeśli to ma być na allegro to nie potrzeba tak dużych plików. Ja wiem, że to większa satysfakcja jak tak duży plik jest śliczny, ale do internetu po co to? Bok zdjęcia będzie miał kilkaset pikseli, bo i tak ten plik się będzie interpolowało w dół.
    Więc co to za metoda ? Nie zmieniając ogniskowej obiektywu !!! odstawić aparat o np metr dalej od radia. W efekcie oczywiście radio będzie małe na zdjęciu, ale po wykadrowaniu będzie i tak większe niż potrzeba do internetu.
    A fotografując z większej oidległości mamy większą GO.
    Wszystko zalezy od przeznaczenia zdjęcia.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pradawny_ Zobacz posta
    co rozumiesz przez większa głębie ostrości??
    Głębia ostrości jest zależna od trzech czynników:

    1. Ogniskowej - im większa tym GO mniejsza
    2. Odległości od fotografowanego obiektu - im większa tym GO większa
    3. Przysłony - im mocniej domknięta tym GO większa

    Wniosek - odległość masz pewnie wymuszoną stałą więc skróć ile się da ogniskową i domknij obiektyw. Tak do f8-f11. I zobaczysz co Ci wyjdzie.

    BTW: http://www.dofmaster.com/dofjs.html

    Dla ogniskowej 20mm, przysłony 11 i dla przedmiou umieszczonego metr przed obiektywem głębia ostrości będzie od 0,7 metra do 2,2 metra. A ponieważ nieskończonośćc dla tych parametrów to 1,8 metra to w GO masz wszystko od 80cm do nieskończoności.
    JASNO, OSTRO, TANIO - wybierz dwa, ale nie możesz mieć trzech. Chyba że w analogu

    Nowy Nikon, nienowy Seagull, stara Mamiya.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jeżeli zdjęcia są na allegro (a na to wygląda) a nie na billboard to jest metoda najprostsza pod słońcem, nie wymagająca niczego, żadnych inwestycji itd
    Kombinujemy tutaj, jak uzyskać perfekcyjny efekt na całej matrycy, powiedzmy 10 Mpx. Jeśli to ma być na allegro to nie potrzeba tak dużych plików. Ja wiem, że to większa satysfakcja jak tak duży plik jest śliczny, ale do internetu po co to? Bok zdjęcia będzie miał kilkaset pikseli, bo i tak ten plik się będzie interpolowało w dół.
    Więc co to za metoda ? Nie zmieniając ogniskowej obiektywu !!! odstawić aparat o np metr dalej od radia. W efekcie oczywiście radio będzie małe na zdjęciu, ale po wykadrowaniu będzie i tak większe niż potrzeba do internetu.
    A fotografując z większej oidległości mamy większą GO.
    Wszystko zalezy od przeznaczenia zdjęcia.
    100% racji. Czasami najprostsze rozwiazania sa najlpsze!
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •