Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z
    dopalając błyskiem modelkę, okaże sie i tak, że to słabe swiatło
    Trzeba bedzie zrobic troche dluzsze czasy. Dzisiaj popróbuje u siebie na jakim czasie takie światło miasta będzie dostatecznie widoczne. Naturalne światło w niezbyt rozległym plenerze moglibyśmy też zasymulować błyskając porządnie zmiękczonym światłem, albo np z 5-8 sabinek, rozmieszczonych w okolicach latarni. Np. to zdjęcie było oswietlane sabinką ukrytą za lampką.

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    i nie tylko, to nie wystarczy. Trzeba będzie operować dość słabym błyskiem i podnieść czułość - tego ostatniego nie lubię.

    przy zbyt długim czasie modelka poruszając się odsłoni/przesłoni swiatła i będzie nienaturalny efekt.
    czas przy jakim sie to stanie zależy od użytej ogniskowej - ale to może byc już czas rzędu 1/4 s. I to pod warunkiem, że scena (modelka) będzie statyczna a nie dynamiczna, bo jak tak to kłopot.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie Generatory i lampy!

    No i lampy.. Posiadacze lamp z generatorami akumulatorowymi! Pomocy! Jesteście potrzebni! Sabinkami wszystkiego nie załatwimy, lampy conajmniej 250Ws będą niezbędne!
    Potrzebne 2 lampy na plan główny i pewnie dwie na inne elementy sceny. Szczegóły ustalimy po wybraniu kadru. Osoby z lampami będą odpowiedzialne za ich działanie, wspólnie je ustawimy wg wcześniej ustalonych założeń.

  4. #14

    Domyślnie

    ja poszukuje miejsc w neonach,duzo swiatel i ludzi... juz pomysl mam.jak wykonac tez raczej wiem,tylko czy zostanie przyjete....o tym zadecyduje admin.Andy,jak cos to pisz,tez moge polecic jakies fajne miejsce,zawsze sa dobrze oswietlony koscioly w nocy.ciekawi mnie bardzo jak to wyjdzie

  5. #15

    Domyślnie

    Włączam się do akcji. Nocą jestem do dyspozycji
    D70 Sebastian Grodzicki
    Skype "groseb"
    gg 1519367

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    nie są potrzebne chyba tak wielkie obiekty w tle, chodzi o fragmenty. modelka jest mała i nisko, trzeba szukac światła "przy ziemi". Oczywiście można i inaczej na szerokich kątach, ale to deformuje, nie wiem jak koledzy chcą robic kadry - szerokie czy wąskie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z
    modelka jest mała i nisko, trzeba szukac światła "przy ziemi". Oczywiście można i inaczej na szerokich kątach, ale to deformuje, nie wiem jak koledzy chcą robic kadry - szerokie czy wąskie.
    Obiekt w tle można pokazać albo jako bliski i w kawałku, albo daleko i w całości (przy dużym formacie powiększenia będzie i tak dobrze widoczny). W pierwszym przypadku wystarczą 3 sabinki, żeby oświetlić niewielki fragment obiektu. .

    Może jakaś narada z Adminem?

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    pewnie będzie tak i tak, przecież te 12 stron ma się od siebie różnić
    każdy ma inna wizję.
    ja bym chciał mieć blisko modelki mocno oświetlony zabarwionym światłem niewielki kawałek jakiegoś obiektu.
    zastanawiam sie też nad dworcem (peron) i jadącym pociagiem w tle - rozmytym na długim czasie. Jak wygląda dworzec w Łodzi - nie mam pojęcia. czy jest tam zakaz fotografowania?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

  10. #20
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    coraz lepiej szerokich planow juz troche amy to ja jeszce poprosze waska brukowana uliczke z wysokimi kamienicami. startymi kamienicami .. jak wroce do domu to moge pokazac o co mi chodzi

    marta ... ee krzywizny nie sa sa takie zle

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •