Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie photoshop kolory - pytanie

    Witam,

    Moze ktos bedzie mogl mi pomoc. Zdjecie wykonane w przestrzeni sRGB otwieram w photoshopie tez w przestrzeni sRGB ( bez zadnej konwersji i obrobki ) i porownuje z widokiem w Firefoxie, Acdsee ( oba programy posiadaja zarzadzanie kolorem ). W photoshopie barwy sa nieco inne niz w pozostalych programach, gdzie wszedzie efekt jest taki sam.

    Posiadam monitor tzw. wide gamut hp 2475w - na poczatku pomyslalem, ze stad wynika przeklamanie, ale skoro i tu i tu jest taka sama przestrzen to przeklamanie powinno byc wszedzie jednakowe - czy sie myle?
    Jakies sugestie?

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź czy masz ustawiony soft-proofing w PS, sprawdź również czy profil jest podpięty do pliku, czy może zdjęcie jest kowertowane do sRGB. W obu tych przypadkach możesz mieć różnice w wyświetlanym obrazie. Poza tym w PS użyj opcji "Save for Web" i obejrzyj czy obraz z okna dialogowego będzie się wtedy zgadzać z przeglądarką.

  3. #3

    Domyślnie

    Aby poprawnie wyświetlić zdjęcie wyrenderowane do sRGB na monitorze szerokogamutowym konieczna jest aplikacja wyposażona w moduł zarządzania barwą (CMS) zgodny ze standardem ICC. W przypadku przeglądarek internetowych są to:
    - Safari
    - FireFox z aktywowanym modułem zarządzania barwą (about:config, gfx.color_management.enabled=True)

    Internet Explorer ODPADA!!!!!

    Oto zdjęcie testowe ze strony ICC:

    Przeglądarka z modułem zarządzania barwą powinna wyświetlić je w następujący sposób:
    Przeglądarki bez modułu dadzą taki efekt:
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 28-04-2009 o 09:38

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki za odzew.

    Proof colors oczywiscie mam wylaczone. Zdjecie jest sciagniete bezposrednio z aparatu, w ktorym jest ustawiona przestrzen sRGB - profil jest osadzony. Tak jak napisalem, tylko otwieram zdjecie, bez zadnych dodatkowych czynnosci - konwersji itp. Ten sam plik odpalam pod Acdsee i Firefoxem - nie pod IE - wiem ze nie ma zarzadzania barwa. Oczywiscie w FF ustawione w konfigu zarzadzanie barwa.

    I jeszcze pytanko - czy jesli zapisze plik w przestrzeni sRGB, to ktos, kto ma "zwykly" monitor zobaczy plik tak samo jak ja jesli ogladne go uzywajac programu/przegladarki z funkcja zarzadzania barwa? Logicznym wydaje sie ze tak. Czy wreszcie, jesli osadze na pliku profil jakiegos labu, to domyslam sie, ze w programie posiadajacym zarzadzanie barwa powinienem zobaczyc to co w photoshopie? Co zobacza inni na "zwyklych" monitorach? To samo co ja w photoshopie, czy to co widze pod IE, ktory nie ma zarzadzania, czyli tak jak to pokazal Czornyj nienaturalne, przejaskrawione kolory?

    Tu jest link, gdzie zainteresowani moga sprawdzic, czy ich przegladarka ma funkcje zarzadzania barwa.

    http://www.gballard.net/psd/go_live_...profiles.html#


    I jeszcze jedno - roznice nie sa ogromne - to drobne subtelnosci polegajace na odrobine cieplejszych kolorach w przegladarce/acdsee. Moze przyczyna tkwi - plik jest dosc duzy - w algorytmach skalowania do wielkosci ekranu ( poza przeklamaniami kolorystycznymi zdjecie w Firefoksie wydaje sie byc ostrzejsze )
    Ostatnio edytowane przez mach64 ; 28-04-2009 o 18:44

  5. #5

    Domyślnie

    Przeglądarka typu Safari bierze pod uwagę profile barwne przypisane do pliku i wyświetla obraz zgodnie z ich wskazówkami. Natomiast czy zostanie to dobrze pokazane zależy również od monitora (jego jakości, ale przede wszystkim tego czy został on skalibrowany). Kolejną sprawą jest również sam CMS w systemie operacyjnym. Wiem, że w Windows bywa z tym różnie i nie jeden raz byłem świadkiem jak sam z siebie przestawał poprawnie funkcjonować. Idealnym będzie wtedy monitor ze sprzętową kalibracją lub OS X wraz z ColorSync.
    Teraz profil labu: on służy jako soft-proofing i tyle. Możesz dodatkowo konwertować plik do niego i być tu już bezpiecznym, ale musisz wcześniej wiedzieć jak maszyna działa, by nie powielać niektórych operacji. Co i jak inny zobaczą już zależy od systemu (monitor-oprogramowanie) co opisałem jak wyżej.

  6. #6

    Domyślnie

    odgrzeje temat, jak ustawić photoshopa zeby widziec to co inni na zwyklych monitorach i przegladający foty np w IE?? chce poprzerabiac zdjecia dla "wujka i cioci" ktorzy nic nie ustawili i widziec to samo na moim shopie , gdzie w windzie zapodalem profil monitora i w shopie pracuje na sRGB
    de czysta i szkua

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    Cytat:
    "FireFox z aktywowanym modułem zarządzania barwą (about:config, gfx.color_management.enabled=True)"

    Szukam tego w wersji polskiej Firefoxa i nie mogę znaleźć. Można prosić o wskazanie miejsca.

    Dzięki i pozdrawiam.
    Nikon System

  8. #8

    Domyślnie

    otwierasz FF wpisujesz about:config w okienku
    potwierdzasz ze bedziesz ostrozny
    szukasz gfx.color_management.enabled i ma byc true
    zamykasz
    i wszystko ok

  9. #9

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    otwierasz FF wpisujesz about:config w okienku
    potwierdzasz ze bedziesz ostrozny
    szukasz gfx.color_management.enabled i ma byc true
    zamykasz
    i wszystko ok
    A co jeśli nie ma takiego łańcucha? Ale są takie:
    gfx.color_management.display_profile;
    gfx.color_management.mode;
    gfx.color_management.rendering_intent;

    Mam go dopisać?

    Pozdr.
    Nikon System

  10. #10

    Domyślnie

    cholera sprawdzilem i u mnie tez nie ma
    przepraszam ze Cie wprowadzilem w blad
    cos mi swita ze w ostatniej wersji cos sie pozmienialo
    jak dojde co i jak to dam znac

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •