Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Jacek_Z, a tamrona 17-35 dlaczego odrzuciłeś?
    chyba najsłabszy optycznie, brak wbudowanego silnika.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    Jacku, powiem ci z mojego doświadczenia, zanim kupiłem 14-24 też kombinowałem i szukałem ale zawsze było coś co nie pozwalało mi się cieszyć i podjąłem męską decyzję i od tego momentu ten zakres mam "zamknięty". Nie przewiduję zmian. Kup raz a dobrze. Trochę szkło kosztuje ale warte jest tych pieniędzy (ja sprzedałem prawie wszystkie szkła co miałem aby kupić 14-24 i teraz mi żal bo miałem wyjątkowo dobre 50/1.8 i 85/1.8 i tego drugiego najbardziej mi szkoda ale to się zmieni...) Został na placu boju 180 bo to też wyjątkowa sztuka i za długo szukałem tej jedynej aby teraz się go pozbyć (chyba z 5 sztuk miałem po drodze)
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    chyba najsłabszy optycznie, brak wbudowanego silnika.
    Aha... Lipna sprawa trochę z tymi szerokimi kątami pod FX...
    Za jakiś czas pewnie mi przyjdzie czegoś szukać, a widzę, że wybór słabiutki w tej materii :-/

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Aha... Lipna sprawa trochę z tymi szerokimi kątami pod FX...
    Piękna ironia A zawsze sie mówiło że to główny problem DX i pełna klatka będzie wybawieniem.

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deep Zobacz posta
    Jacku,... kupić 14-24...
    miałem go własnie i jestem w szoku, nie spodziewałem się takiej ostrości. On jest lepszy od 24-70.
    Tylko, że ja używam szerokich kątów 2 razy w roku i mi po prostu szkoda kasy na praktycznie nie używany obiektyw. Co innego gdyby to był mój podstawowy sprzęt.

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Aha... Lipna sprawa trochę z tymi szerokimi kątami pod FX...
    Za jakiś czas pewnie mi przyjdzie czegoś szukać, a widzę, że wybór słabiutki w tej materii :-/
    lipna, lipna, naprawdę
    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Piękna ironia A zawsze sie mówiło że to główny problem DX i pełna klatka będzie wybawieniem.
    Kto mówił to mówił. Mnie szokowały ogniskowe 10 czy 12 mm, a od tylu zaczynały się szkła DX.

    Na FX jest i inny kłopot - tele nie są takie tele (jak kto ma nawyki tylko z DX). A długie jasne tele to dopiero kosztują i ważą swoje co gorsza.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Piękna ironia A zawsze sie mówiło że to główny problem DX i pełna klatka będzie wybawieniem.
    Ironia? To fakt.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na FX jest i inny kłopot - tele nie są takie tele (jak kto ma nawyki tylko z DX). A długie jasne tele to dopiero kosztują i ważą swoje co gorsza.
    Dlatego warto zachować sobie korpus DX-owy, jak zresztą wiele osób robi.

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ja też mam DX i tak zostanie, ale bardziej ze względu na kolor w CCD, niz na format matrycy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja też mam DX i tak zostanie, ale bardziej ze względu na kolor w CCD, niz na format matrycy.
    Ja w sumie zostawiłem dlatego, że szkoda mi było sprzedać D80 za niską cenę (kupowałem D700 jak ceny sprzetu foto były "niskie"). Teraz w sumie mógłbym D80 sprzedać jednak za więcej, ale nie sprzedam, właśnie ze względu na crop i po części to o czym napisałeś - CCD. Co by nie mówić kolory z CCD są jakieś "przyjaźniejsze" niż z CMOSa. No i zawsze się przyda jakiś zapas w postaci drugiego korpusu. Nie pomnę o wartości sentymentalnej D80

  9. #29

    Domyślnie

    A moze zamien S 10-20 na tokine 12-24 - podobno ona sobie jakos radzi na FX - ktos moze ma przyklady?? Ta zamiana by cie nic nie kosztowała. Droższa opcja to wymiana na nikora 12-24 czy tokine 11-16, ktore podobno jeszcze lepiej sobie radza na FX. Ma ktoś przykłady?

  10. #30
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    zapomnij, to wszystko są szkła pod DX. Trzeba mnóstwo wycinać i w tym momencie taka operacja traci sens.
    Sensowniej jest kupić D3X i pracować w nim na cropie
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •