Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Wito

  1. #11
    Oszczędny w słowach Awatar jurekk2
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Kraków/Dobczyce
    Posty
    94

    Domyślnie

    Oglądając zdjęcia cz/b zawsze mam wrażenie jak bym oglądał coś niedokończonego, wybrakowanego - jest forma ale brak treści.
    Również zdaję sobie sprawę że nikogo nie przekonam do swojego zdania, ale jak oglądam galerie ślubne i widzę tam 80-90% cz/b zdjęć to często
    zastanawiam się czy się komuś ceremonie nie pomyliły. To samo dotyczy - wg. mnie oczywiście - krajobrazów, portretów itd. Nie neguję
    robienia zdjęć cz/b (widziałem takie w przypadku, których to całe moje pisanie nie ma sensu) ale uważam, że zdjęcia cz/b są
    bardzo mocno nadużywane i w wielu przypadkach kaleczą fotografie.
    D80, N18-70, HELIOS-44M-4 2/58, 4GB, ND-4

  2. #12

    Domyślnie

    A mnie sie wydaje, ze wsrod natloku kolorowego smiecia ktorgo wokół pełno, zdjecia czarno biale przyciagaja bardziej uwagę. Zrobic DOBRE zdjecie w czerni i bieli to tez jest sztuka a nie tylko trendy. Sam lubie portretowe w czerni i bieli, chociaz oczywiscie nie stronie od koloru. Wszystko zalezy od tematu i sposobu, w jaki chce go przedstawic.

    Foto 1 - ladnie zlapana twarz ale rozprasza tlo, te ciemne elementy odciagaja uwage, tym bardziej ze same zestawione sa w duzym kontracie (czern z prawie bialymi plamami). Domyslam sie ze osoba ze zdjecia miala swiadomosc tego ze ją fotografujesz (a nie z ukrycia) wiec tutaj nad tlem mozna bylo zapanowac.. czesto nawet przesuwajac sie w bok 20 cm okazuje sie ze tlo dziala lepiej jako dopelnienie glownego tematu.

    Foto2 - wydaje mi sie takim pstrykiem. Albo zdecydowanie tnij albo pokazuj calosc. Na wpol przeciete ucho nie przemawia. Drazni mnie tez ten przepal w tle.

    Dobrze , ze chcesz bronic swoich prac, bo to bardzo wazne. Wiele osob po tym jak dostanie 3 posty krytyki usuwa prace i milknie. Moze okazac sie ze wiekszosc byla w bledzie a prace są genialne. Nie przekonuja mnie jdnak argumentu ze najlepiej to tylko stare baby focic i zebrakow na ulicy a jak jeszcze chcesz foto, to najlepiej czarno-boale zeby byc bardziej profi. Ja pracuje czesto na koncertach i mimo ze koncerty kojarza sie z kolorowym swiatlem, to zdarza mi sie robic cz-b. I to nie dlatego zeby byly bardziej profi, tylko dlatego, ze jak swietliki wrzuca na scene 70% czerwonego swiatla, to niewiele mialbym udanych z takiego polaczenia.
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  3. #13
    Oszczędny w słowach Awatar jurekk2
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Kraków/Dobczyce
    Posty
    94

    Domyślnie

    Jarek78: Dobrze , ze chcesz bronic swoich prac
    Ależ ja nie bronię swoich prac, zdjęcie jak ktoś mądry powiedział, powinno bronić się samo - albo się podoba, albo nie.
    SWIATLO zadał mi na koniec swojej opinii konkretne pytanie i nie taktem było by z mojej strony nie odpowiedzieć, a więc dorobiłem do zdjęć jakąś historie i ideologię jak zauważyła MIKSTURKA (swoją drogą wszedłem na jej blog i tylko pozazdrościć talentu, chodź jak mówią pracuj, pracuj ...i może kiedyś ...).
    Nie widzę powodu usuwać zdjęć tylko dlatego, że ktoś je skrytykował. Przeważnie czytam opinie, siedzę cicho i staram się wyciągać wnioski.
    Co do mojej opinii na temat zdjęć cz/b to nie miała ona nic wspólnego z zamieszczonymi tu zdjęciami.
    D80, N18-70, HELIOS-44M-4 2/58, 4GB, ND-4

  4. #14

    Domyślnie

    Skoro ktos Ci napisal ze foto sie nie podoba bo to czy to czy tamto, a Ty uwagi tej osoby tlumaczysz dlaczego tak, dlaczego nie tak - no to chyba jest obrona wykonanej pracy czyz nie?
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  5. #15
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek78 Zobacz posta
    Nie przekonuja mnie jdnak argumentu ze najlepiej to tylko stare baby focic i zebrakow na ulicy a jak jeszcze chcesz foto, to najlepiej czarno-boale
    Nigdy takiego argumentu nie użyłem, a jeśli tak zostałem zrozumiany, to jest to pomyłka.
    To co ja mówiłem, to że zdjęcia mają obowiązek być ciekawe. Albo przez tematykę, albo przez formę, albo przez jedno i drugie. Forma kolorowego zdjęcia z tematyką zwykłego faceta nie jest ciekawa, bowiem aby obejrzeć takiego faceta to nie muszę otwierać forum NKP, bowiem takich facetów jest miliony naokoło w realu. Facet na tych zdjęciach nie ma w sobie NIC szczególnie interesującego.
    Jeżeli więc decydujemy się na pokazywanie nieciekawego faceta, to przynajmniej użyjmy ciekawej formy. Formy która spowoduje że nieciekawy facet stanie się ciekawy. A zwykłe kolorowe zdjęcie taką ciekawą formą NIE JEST.

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar jurekk2
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Kraków/Dobczyce
    Posty
    94

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę, że ww. zdjęcia zniknęły, a pisałem
    Nie widzę powodu usuwać zdjęć tylko dlatego, że ktoś je skrytykował.
    informuję, że robię porządek na serwerze i wykasowałem całą galerie włącznie z ww. zdjęciami, sorry.
    D80, N18-70, HELIOS-44M-4 2/58, 4GB, ND-4

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •