Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie [ pytanie] Zakopane ,pytanie do miejscowych..

    Mam pytanko do ludzi z Zakopanego lub okolic lub tych którzy czesto bywaja w Tatrach.

    Moze dla wielu wyda sie banalne ale to bedzie moja pierwsza wizyta w górach i wolę się zapytać.
    O pieknie okolicy i wielu miejscach do robienia zdjęc czytałem ,więc o to nie pytam.
    Chodzi mi raczej o warunki pogodowe w Zakopanym ,nad Morskim Okiem o tej porze roku {majówka).Że się lubi zmieniać pogoda to słyszałem ale np jak sie wybiore nad Morskie oko i na początku trasy bedzie ciepło to na finiszu mozna sie spodziewac np śniegu o tej porze albo jakoś tak.Nie umiem opisac o co mi dokładnie chodzi może zakumacie w czym mam problem.Nie wiem czy ładowac cieplejsze ciuchy do plecaka czy tylko kurtka wystarczy?


    Drugie pytanie to czy rano bywa problem z transportem konnym w kierunku Morskiego oka?
    Przypuszczam że na majówkę moze być masa ludzi w Zakopanym.Normalnie nie było by kłopotu z dreptaniem z kapcia ale koleś z którego rodzinka jedziemy nogę złamał i nie chce zostac w pokoju tylko chciałby sie tez wybrać a kuśtykanie odpada.

    Poradzicie cos na moje pytania?
    Nikon Nie sztuka zabić muchę przednią szybą,sztuka zrobić to boczną

  2. #2

    Domyślnie

    powiem tak- lepiej nosić niż się później prosić. a co do pogody w górach bywa kapryśna i na to trzeba być przygotowanym, zwłaszcza jak wycieczka ma portwac pare godz.
    wiec jakis polarek i kurteczka przeciwdeszczowa powinna byc na wyposazeniu.
    zycze udanej majówki
    D80, 50 1,8D, 18-55 , Nikon/M42 , Helios 44-2 + dużo wyobraźni, mało pieniędzy i jeszcze mniej wolnego czasu...

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo, to z Zakopanego nad Morskie oko jeżdżą takie furmanki na kilkanaście osób. Ja akurat nigdy nie wjeżdżałem, za to zjeżdżałem czymś takim. Byłem dwa razy w górach w długi weekend i zawsze na górze był śnieg, a jednego roku to Morskie oko było nawet jeszcze skute lodem. Polar powinien wystarczyć.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cloned Zobacz posta
    Z tego co mi wiadomo, to z Zakopanego nad Morskie oko jeżdżą takie furmanki na kilkanaście osób. Ja akurat nigdy nie wjeżdżałem, za to zjeżdżałem czymś takim. Byłem dwa razy w górach w długi weekend i zawsze na górze był śnieg, a jednego roku to Morskie oko było nawet jeszcze skute lodem. Polar powinien wystarczyć.
    Nie z Zakopanego jeżdżą te furmanki tylko Z Palenicy Białczańskiej , więc nie wprowadzaj kolegi w błąd.
    Furmanki jeżdżą dosyć często, ale nie dojeżdżają do samego Morskiego tylko do Polany Włosienica, więc kolega z kapcia będzie jednak musiał się pofatygować kawałek do góry ( dla normalnego zdrowego człowieka to około 20 minut marszu - ile jemu to zajmie, trudno ocenić ).
    Jeżeli chodzi o warunki w okolicach Moka - szukaj w necie - powinieneś coś znaleźć, chociażby na stronie TOPR-u czy samego schroniska.
    Ciuchy - zawsze trzeba być przygotowanym na najgorsze, szczególnie wysoko w górach, więc sugeruję jednak coś ciepłego i przeciwdeszczowego zabrać ( sam polar w przypadku deszczu lub śniegu, o który nie jest trudno, może nie wystarczyć; proponuję jeszcze jakąś czapkę, może lekkie rękawiczki w przypadku wiatru).
    A tak w ogóle, jeżeli się wybierasz na tzw. długi weekend, to współczuję. Będą tłumy ludzi
    Yoora


    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariush777 Zobacz posta
    Normalnie nie było by kłopotu z dreptaniem z kapcia ale koleś z którego rodzinka jedziemy nogę złamał i nie chce zostac w pokoju tylko chciałby sie tez wybrać a kuśtykanie odpada.
    ?
    Furmanka dojeżdża tylko do Włosienicy a stamtąd jeszcze około 20 min. piechotą dla przeciętnego piechura. Musicie się więc zastanowić czy kolega da radę z tym kuśtykaniem.

    Cytat Zamieszczone przez cloned Zobacz posta
    Z tego co mi wiadomo, to z Zakopanego nad Morskie oko jeżdżą takie furmanki na kilkanaście osób.
    Nie z Zakopanego tylko z Palenicy Białczańskiej... to spora różnica
    D80; N18-135; N18-200; N50/1,8; S70-300; SB-900 i kilka drobiazgów

  6. #6

    Domyślnie

    Yoora... wyprzedziłeś mnie
    D80; N18-135; N18-200; N50/1,8; S70-300; SB-900 i kilka drobiazgów

  7. #7

    Domyślnie

    Fakt, przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd, teraz kojarzę, że rzeczywiście gdzieś tam musieliśmy dojechać samochodem. Bardziej zależało mi na poinformowaniu autora, że transport jakowyś jest.

  8. #8

    Domyślnie

    ale do połowy czerwca droga do MOKa jest zamknięta i fury nie jeżdżą...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chróściel Zobacz posta
    ale do połowy czerwca droga do MOKa jest zamknięta i fury nie jeżdżą...
    serio?
    to znaczy że tylko z kapcia?
    Nikon Nie sztuka zabić muchę przednią szybą,sztuka zrobić to boczną

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariush777 Zobacz posta
    serio?
    to znaczy że tylko z kapcia?
    Serio, byłem 2 dni temu, fury nie jeżdżą, a asfalt jest częściowo zamknięty, szlak jest przekierowany przez schronisko w dolinie Roztoki, droga wydaje się odrobinę dłuższa. Podobno na długi weekend mieli puścić fury, ale jak będzie to nie wiedzą nawet najstarsi górale Po drodze śniegu nie ma (oczywiście na samej drodze), więc i w klapkach dałoby radę przejść (czego oczywiście nie polecam). Ubiór na cebulkę, czyli krótki rękawek+polar+jakaś bluza nieprzemakalna. No i okulary przeciwsłoneczne Warunki na niższych szlakach już znośne, teraz wieje halny, więc śnieg szybko spędzi z gór. Doliny Białego, Strążyska, Kościeliska czy Chochołowska można przejść suchą stopą (no może w Kościeliskiej można zaliczyć upadek na d**sko na lodzie - są 2 takie fragmenty). Ścieżka nad reglami w najładniejszym odcinku, czyli Biała Polana-Kalatówki w miarę przyzwoicie. Jest trochę śniegu w 2 żlebach i wskazana jest ostrożność ze względu na lawinki, ale daje radę.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •