Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92
  1. #1

    Domyślnie Czy D200 można zrobić 100% ostre zdjęcie, czy nie można ?

    Czy ktoś pokaże ostre zdjęcie bez obróbki zrobione D200 ?

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Ruda Śl/Katowice/Gliwice
    Posty
    217

    Domyślnie

    jasne że mozna
    Tyś chyba z ciągnika spadł
    <sorry za stwierdzenie>
    blog
    Pozdrawiam,
    Al

  3. #3

    Domyślnie Re: Czy D200 można zrobić 100% ostre zdjęcie, czy nie można

    Cytat Zamieszczone przez Romik
    Czy ktoś pokaże ostre zdjęcie bez obróbki zrobione D200 ?

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Al - widziałem kilka zdjęć robione D200. W moim odczuciu i przekonaniu są ostre, ale na 97 %. Jestem fanem marki, posiadam F90X z byle jakim obiektywem i po zrobieniu pewnie kilku tys. foto tym sprzętem - nigdy nie zastanawiałem się, czy zdjęcie jest na 100% ostre, czy nie. One po prostu były/są 100% ostre.
    Pokaż więc zdjęcie np. CIĄGNIKA ROLNICZEGo , które będzie OSTRE (tylko naprawdę ostre, a nie mniej więcej).
    Ps. Jestem lotnikiem, więc oko mam 100% SPRAWNE
    Ps. Zamierzam zdecydowanie kupić ten aparat, ale mając pewne wątpliwości - wywołałem ten temat.
    Pozdr. - Romik

  6. #6

    Domyślnie

    Kiedyś po miastach chodzili ludzie z ostrzałkami do noży, nożyczek,... Może teraz powinni chodzić z ostrzałkami do zdjęć?
    Pozdrawiam,
    Kuba
    d200 z bandingiem i jakieś tam różne winietujące szkiełka z aberacjami i dystorsjami...

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    algorytmy w body sa takie, że pracując na jpg wypluwanym z aparatu w ustawieniu normal, oglądając powiększenie 100% nie ma żyleciastych zdjęć. Opcja wyostrzanie +1 czy +2 niewiele, ale jednak trochę zmieniają.
    sęk w tym, że plik jest tak duży, że na odbitce, oglądane na papierze zdjęcie jest ostre.

    niewłasciwe jest więc oglądanie powiększeń 1:1 na monitorze i porównywanie w ten sposób zdjęć z d50 i d200, bo w takim przypadku zdjęcie z d200 jest prawie 2x większe (10 MP a nie 6 MP) niż zdjęcie z d50.
    oglądaj zdjęcie z d50/70 w powiększeniu 200% i z d200 w 100% - mając tak otwarte 2 okienka z plikami będziesz miał lepsze przyblizenie tego co jakościowo możesz się spodziewać na odbitce (lepiej - czy gorzej?)

    Pracując na nef jest zupełnie inna sytuacja. Otwierając plik w NC czy PS otrzymujesz jak chcesz bardzo ostre zdjęcia.
    Nie wiem, czemu w body nie potraktowano mocniej wyostrzania jpg. Przypuszczam, że opcja normal jest słabsza niż normal w d50/70 ze wzgledu na półkę bardziej profi. Po prostu - w poligrafii obrabiając plik wyostrza się go na końcu.
    Tak się czyni zresztą z innymi parametrami. Zerowe ustawienie nasycenia koloru itd jest tez wyżej podciągniete w amatorskich body niż w tych pro. A juz najbardziej "poprawione" jpg wypluwają aparaty kompaktowe.
    Przeciw tej teori jest tylko jedno ale - D2X czy D2H wypluwają bardziej ostre jpg w ustawieniach z wyostrzaniem niz z d200. Ale da się wytłumaczć to tym, że sa to body jak najbardziej fotoreporterskie, które muszą dać szybko gotowe pliki jpg bez obrabiania.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    proponuje wyrzucic zoomy i przeskoczyc na stalki wtedy zobaczysz ostre zdjecia
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    to co napisałem powyżej nie jest zalezne od obiektywu, zakładam, że używa się obiektywów, które potrafią dać ostre zdjęcie.
    I zakładam, że ktoś prawidłowo nastawił ostrość (odległość)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Romik, może poczytaj TO, TO i TO. Trochę Ci się zapewne wyjaśni.
    Jacek

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •