Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Changa Zobacz posta
    sa zainteresowani..bardzo prosze o mega wyczerpujacy temat "elaborat"
    Są zainteresowani nawet po paru latach
    Czornyj może jednak coś skrobniesz więcej w temacie...
    Proces twórczy:
    KTO PYTA WIELBŁĄDZI

  2. #22

    Domyślnie

    Można również skorzystać z Nikonowskiego digitutora (http://www.nikondigitutor.com/eng/d300/index.shtml) - w miejsce D300 można wpisać dowolny model korpusu. Nawet nie znając angielskiego można z grubsza zrozumieć różnice w zastosowaniu poszczególnych trybów.
    Pozdrawiam - uzma

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez uzma Zobacz posta
    Można również skorzystać z Nikonowskiego digitutora (http://www.nikondigitutor.com/eng/d300/index.shtml)

    Czy tylko mi strona wyświetla się z dalekowschodnimi krzakami?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez venice Zobacz posta
    Czy tylko mi strona wyświetla się z dalekowschodnimi krzakami?
    Mi się otwarła normalnie, znaczy inglisz – fajny digitutor.

  5. #25

    Domyślnie czornuj mistrz

    alez mnie wciagnal ten watek, tak sobie mysle czyli jakbym siedzial w poblizu piaskownicy i z ukratka focil jakies dzieci np biegajace to chyba AF-S co???.
    ooooooo pytanko do robiacych sluby jak macie AF-S czy AF-C co? przeciez nawet po wyjsciu z Kosciola juz zaczyna sie chociazby "dynamiczny " rzucany ryz czy monety a moze AF-S ale Dynamic area. no sam jestem ciekaw jakie macie ustawki. taki watek niby starawyale wciagnal - ho ho
    Takie tam starocie

  6. #26

    Domyślnie

    Do biegających dzieciaków to raczej AF-C.
    Przy ślubach (szczególnie w kościele i w plenerze) zawsze AF-S, w różnych opcjach .
    A tyle co tam młodzi się ruszają w kościele i plenerze to AF-S sobie radzi.
    Na sali w czasie zabawy - to już różnie.
    D 500 D 600 D 750
    S 14 2,8 HSM / N 24-70 2,8 / N 28 1,8 / N 60 2,8D / N 105 1,4 E ED / S 70-200 2,8 OS / S 150 - 600C OS /SB900

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotereks Zobacz posta
    alez mnie wciagnal ten watek, tak sobie mysle czyli jakbym siedzial w poblizu piaskownicy i z ukratka focil jakies dzieci np biegajace to chyba AF-S co???.
    sorki oczywiscie mialem na mysli AF-C. a jeszcze jedno czy moznaby postawic znak rownosci pomiedzy AF-C a AF-S ustawionym na "DYnamik area"???
    Takie tam starocie

  8. #28

    Domyślnie Problem

    Witam wszystkich

    uzywam nikona d300 i 70-200 2.8 VR
    mam problem...fotgrafuje obiekty poruszajace sie w moja strone (mecze footballu, hokeja, biegi przelajowe, kolarstwo)

    ustawiam aparat na tryb AF-C,

    probowalem na pojedynczym punkcie i aparat nie sledzi zblizajacego sie zawodnika. Pomyslalem sobie: ok moze gubie obiekt wiec ustawilem na dynamiczny a potem na sledzenie 3d i dalej to samo... nawet wolno poruszajacy sie w moja strone obiekt gubi sie i fokus wariuje i lapie ostrosc na tle albo niedokladnie

    czy ktos ma jakis pomysl co zle robie bo juz na prawde nie wiem
    reke mam wydaje mi sie dosyc pewna ale moze sie myle

    sledzenie wlaczalem i wylaczalem (dlugie, krotkie)

    dzieki

  9. #29

    Domyślnie

    nie znalazłem tutaj żadnej informacji o trybie AF-A (D5000) czy wykorzystujecie taki tryb i w jakich sytuacjach?
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  10. #30

    Domyślnie

    Również przyłączam się do podziękowań; nigdy się nad tym głębiej nie zastanawiałem korzystając przede wszystkim z AF-S w pierwszej opcji.

    Ale mam pytanie:

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Aby zaobserwować taką reakcję, proponuję (przy włączonym AF-C DA) ustawić na kontrastowym obiekcie ostrość za pomocą środkowego czujnika, a potem zdecydowanym ruchem przesunąć kadr tak, by ów obiekt znalazł się pod innym czujnikiem - jeżeli AF nie zgłupieje, powinien lekko przeostrzyć, ale nadal utrzymać ostrość na "złapanym" wcześniej obiekcie!
    Czy to lekkie przeostrzenie dotyczy również "starych" szkieł bez AF-S czy aparat raczej będzie wtedy głupiał?

    Pzdr, Piotr
    Ostatnio edytowane przez popi ; 27-07-2010 o 10:11 Powód: literówka
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •