Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie d60 vs 1000d vs k200

    Jak w tytule, aparat na prezent dla amatora robiącego od lat analogami.
    Naczytałem się mnóstwa rzeczy o tych puszkach w sieci, specyfikacje tech. w miarę znam.
    Trudno przykładać dużą wagę do zdjęć w sieci (w końcu poza małym rozmiarem ich jakość w dużej mierze zależy od fotografującego) więc teraz proszę o opinię mających styczność z tym sprzętem.
    Jako użytkownik nikona od razu pomyślałem o d60, ale z czasem zacząłem się zastanawiać czy koniecznie?

    Aparat będzie kupiony z kitem 18-55 (jeżeli nikon to z VR) i bogactwo systemu nie ma znaczenia bo przewiduje, że obdarowany raczej na 2-3 szkiełkach skończy.

    Proszę o wrażenia z użytkowania i oceny jakości zdjęć (najlepiej mogąc odnieść się do co najmniej dwóch z tych aparatów).
    Samo wskazanie zwycięzcy też mile widziane

    Dzięki z góry!
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  2. #2

    Domyślnie

    postów takich dużo już jest. trzymałem w rękach canona,nikona,pentaxa. wybrałem D60 ponieważ fajnie mi się go trzyma, 3 pola AF mi to nie przeszkadza ani brak śrubokręta, nikon ma dobry suport. ale jak bym miał brać na dzień dzisiejszy to tylko szkiełko 18-105 lub 18-200 z nikkora a potem body D90 lub D5000 . 18-55 to deko mało - mi już brakuje ogniskowej. szkoda tez że pentaxa K200D już wycofują - co dla mnie jest bardzo dziwne
    D3100|18-105 VR

  3. #3

    Domyślnie

    nie wycofuja. Po prostu naprodukowali tyle ile bylo trzeba i zakonczyli produkcje. W magazynach jeszcze tego troche jest. To ze w Japonii znika z rynku - to w ogole jest troche inny rynek niz nasz, poza tym tam Pentax jest bardzo popularny i szybciej schodzi niz u nas. mysle ze nie do pominiecia jest doskonala wspolpraca ze szklami z czasow analogowych, manualnymi, M42 itd. wlasnie w Pentaxie, co dla osoby ktora od wielu lat para sie fotografia tradycyjna - moze byc wielce istotne. C1000D to jest zupelny entry level i w porownaniu do K200 czy D60 to - pomimo ze to chyba najnowsza konstrukcja - troche spora przepasc. Choc to wielce subiektywne odczucia. 3 pola AF w D60 - no tak, kiedys tego w ogole nie bylo i ludzie tez zdjecia robili. Osobiscie to wybieralbym miedzy K200 a Nikonem, ale niekoniecznie D60. Moze D80.... Ceny tych modeli az tak kosmiczne juz nie sa, a nie da sie ukryc ze osoba znajaca sie na fotografii i swiadoma, po prostu bedzie korzystac z dobrodziejstw tego sprzetu, jesli nie jest atechniczna, a mniemam ze tak wlasnie jest.
    Komercyjna stopka - regulamin forum!
    Full Frame Nikon System

  4. #4

    Domyślnie

    Pytanko z innej półki do Dj_Direct - czym obrabiasz fotki np. po tym jak wywołasz z NEF. bo nie wiem co kupić. do NEF mam NX2 ale co potem PSE7 bo na CS3 mnie nie stać
    D3100|18-105 VR

  5. #5

    Domyślnie

    nie mam NEF, bo na FUJI jest RAF i jest program dolaczony do puszki - w podstawowym zakresie wolania rawa wystarcza.
    Komercyjna stopka - regulamin forum!
    Full Frame Nikon System

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi, canon do widzenia (sorry..),
    Jeżeli chodzi o body to jestem za Pentaxem, natomiast nie podjąłem jeszcze decyzji ze względu na informacje o rzekomo dużo lepszej jakości kita z VR.
    Wiem, wiem, przy kupnie puszki mam patrzeć co ona oferuje bo szkła można zmienić, ale w tym przypadku kit długo może zostać jedynakiem (choć pewnie doczeka się rodzeństwa..).

    Druga prośba: czy ktoś może porównać oba kity? Czy faktycznie VRka leje konkurencje w tym przedziale cenowym?
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  7. #7

    Domyślnie

    VR czyli Vibration Resist, tak?? W pentaxie masz Shake Reduction w korpusie - stabilizowana matryce i to dziala nawet z 30to letnim obiektywem m42 z ktorym masz pomiar swiatla i potwierdzanie ostrosci. Nie jest to moze tak idealne rozwiazanie jak VR w szkle - szczegolnie te w canonowych L-kach zwane tam IS, ale jednak daje rade. To takie moje spostrzezenie. No i zasadnicza roznica taka, ze skoro jest w korpusie, to dziala z kazdym podpietym szklem. A w przypadku obiektywu z vr - podpinasz inny i juz nie masz vr...
    Komercyjna stopka - regulamin forum!
    Full Frame Nikon System

  8. #8

    Domyślnie

    Jesli obdarowywany siedzi w temacie sprzetu analogowego,to moze rzeczywiscie pentax ze wzgledu na dobra wspolprace z m42 i reszta manualnych szkiel,ale jesli nikon to koniecznie z 18-55 vr ,sam taki mialem i szalu nie bylo ale dawal rade, to najlepszy kit nikona z zakresu 18-55 ,albo troche dozbierac i 18-105,podobna klasa jakosciowa ,ale troche ostrzejszy i bardziej uniwersalny ze wzgledu na szerszy zakres...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JAP Zobacz posta
    Jak w tytule, aparat na prezent dla amatora robiącego od lat analogami.
    Być może moje pytanie jest naiwne ale skoro on ma do czynienia z analogami to może ma jakieś szkła. I jeśli te szkła są do systemu, który jest nadal "w użyciu" to sprawa w jaki system wejść jest IMHO rozstrzygnięta i pozostaje tylko wybrać korpus.
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    218

    Domyślnie

    Jak dla mnie Pentax bije obydwa body na łeb, później Canon na końcu Nikon, niestety oferuje najmniej z pozostałych..

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •