Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Napisał Dj_Direct:
    VR czyli Vibration Resist, tak?? W pentaxie masz Shake Reduction w korpusie - stabilizowana matryce i to dziala nawet z 30to letnim obiektywem m42 z ktorym masz pomiar swiatla i potwierdzanie ostrosci. Nie jest to moze tak idealne rozwiazanie jak VR w szkle - szczegolnie te w canonowych L-kach zwane tam IS, ale jednak daje rade. To takie moje spostrzezenie. No i zasadnicza roznica taka, ze skoro jest w korpusie, to dziala z kazdym podpietym szklem. A w przypadku obiektywu z vr - podpinasz inny i juz nie masz vr...
    A więc tak; nie wyraziłem się jasno, nie chodziło mi o porównanie działania systemu VR (to chyba vibration reduction?) do innych tylko tak sobie nazwałem skrótowo to szkło
    Po prostu naczytałem się testów, w których dostał lepsze noty za jakość od innych kitów. Dlatego pytałem, bo wolę opinie realnych użytkowników.

    napisał Kolekcjoner:
    Być może moje pytanie jest naiwne ale skoro on ma do czynienia z analogami to może ma jakieś szkła. I jeśli te szkła są do systemu, który jest nadal "w użyciu" to sprawa w jaki system wejść jest IMHO rozstrzygnięta i pozostaje tylko wybrać korpus.
    wszystko ok. tylko te analogi to zenity i practica.. zresztą genialnych szkieł nie ma.
    Notabene czytałem kiedyś o projektach lustrzanki cyfrowej od zenita, ale nie wiem jak to się skończyło.

    napisał ragnar:
    Jak dla mnie Pentax bije obydwa body na łeb, później Canon na końcu Nikon, niestety oferuje najmniej z pozostałych..
    Tak mi się też wydaje więc jeżeli dostanę go w dobrej cenie to będzie to Pentax.
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, pozdrawiam!
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  2. #12

    Domyślnie

    z tych co podałeś to tylko Pentaxa bym kupił.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JAP Zobacz posta

    wszystko ok. tylko te analogi to zenity i practica.. zresztą genialnych szkieł nie ma.!
    Te Zenity i Practica mają właśnie na 99% mocowanie M42.
    Ostatnio edytowane przez arturpop ; 27-04-2009 o 09:36

  4. #14

    Domyślnie

    Z tego co tu piszesz, wybrałbym Pentaxa. Szkiełka od zenitha sobie podepnie łatwo a i kity od Pentaxa są na dość dobrym poziomie. Zaletą Nikona jest natomiast "szerszy" i bardziej dostępny system, choć u Pentaxa ostatnio też to się poprawiam. Pentax ma bardzo fajne stałki, ale ich ceny nie są bynajmniej niższe niż tych z Nikona...
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JAP Zobacz posta
    napisał Kolekcjoner:


    wszystko ok. tylko te analogi to zenity i practica.. zresztą genialnych szkieł nie ma.
    Notabene czytałem kiedyś o projektach lustrzanki cyfrowej od zenita, ale nie wiem jak to się skończyło.
    No to wybór nie jest ograniczony. Jeśli jeszcze piszesz, że te szkła są słabe to tym bardziej. Tak na prawdę to istotne jest żeby gość sam obmacał puszkę i żeby określił swoje preferencje szklarniowe. Bo to raczej wybór systemu, a nie puszki. Jeśli te preferencje nie są jasne to właściwie cokolwiek kupi będzie na początek dobre.
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #16

    Domyślnie

    No to wybór nie jest ograniczony. Jeśli jeszcze piszesz, że te szkła są słabe to tym bardziej. Tak na prawdę to istotne jest żeby gość sam obmacał puszkę i żeby określił swoje preferencje szklarniowe. Bo to raczej wybór systemu, a nie puszki. Jeśli te preferencje nie są jasne to właściwie cokolwiek kupi będzie na początek dobre.
    Jeżeli dobrze pamiętam to ma standardzik od zenita, jakąś szeroką stałkę i 135tkę, ale nawet nie wiem jaką, do tego pierścienie makro.
    Pytałem o puszkę bo nie sądzę żeby ją szybko zmienił, no i faktycznie dorzucę przejściówkę m42 i będzie się cieszył starymi szkłami bo bardzo oszczędny jest..
    Oczywiście, że "cokolwiek kupi będzie dobre", ale jak już kupuję to czemu nie najlepsze z możliwych?
    Nie bardzo jest możliwość żeby obmacał puszkę, bo to ma być prezent na szczególną okazję..

    Poszedłem za radą większości - JESZCZE RAZ DZIĘKI - i zamówiłem k200.
    1800 z kitem na te ciężkie czasy to chyba uczciwa cena (jeżeli można w ogóle mówić w ostatnich miesiącach o cenach jako o "uczciwych").
    Myślę, że górny ekranik, stabilizacja, uszczelnienia w sumie też, solidna budowa są ważniejsze niż lepsza ostrość i mniejsza winieta 18-55VR. A przecież jakby co to obiektyw zmieni, body, tak jak pisałem, raczej nie prędko.

    ps. przyznam się, że zaskoczyły mnie słabe notowania pana "C"..
    pozdrawiam
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •