Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: Nowy Nikon D2Hs

  1. #21

    Domyślnie

    Cierpliwi dostana nastepce D100 na pewno. Mniej cierpliwi zmienia do tego czasu system lub posiadajac D70 - przeczekaja. Nie ma co sie rozwodzic nad decyzjami Nikona. Mnie odrobine martwi co innego. Otoz wyglada na to ze Nikon juz pogodzil sie z porazka na rynku profi dSLR i nawet nie zapowiada nowej konstrukcj jakakolwiek zajawka w stulu prapremiery D2X dla segmentu D100. Wystarczylo pokazac kierunek, nawet wstepny projekt aby zatrzymac uzytkownikow przy systemie. Nic takiego nie mialo miejsca i to jest troche smutne. Niektorym nie wystarczy przywiazanie do marki. Chca robic zdjecia coraz nowszymi konstrukcjami za ktorymi nie idzie tylko nowa nazwa ale przede wszystkim konkretne i przydatne parametry. Teraz sam nie wiem czy podziwiac Nikona za konsekwencje czy ganic za przegrana na tym rynku...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    ... Otoz wyglada na to ze Nikon juz pogodzil sie z porazka na rynku profi dSLR i nawet nie zapowiada nowej konstrukcj jakakolwiek zajawka w stulu prapremiery D2X dla segmentu D100.
    a może w kontekście:
    - D2H - kilka dni pozniej Canon pokazal 1DmkII z 2x tak iloscia pikseli
    - D2X z 12MPix, pare dni pozniej Canon pokazuje 1DsmkII z 16MPix

    to jest przemyślana decyzja. Jak widać D70 był niezłym gwoździem do trumny w sprzedaży 300D i może z następcą D100 będzie podobnie. Po co mówić konkurencji na co ma się przygotować.

  3. #23

    Domyślnie

    Myślę Adminie, że ton Twojej wypowiedzi o porażce Nikona jest nieco dramatyczny. Marketingowcy postawili na sprzęt profi D2X, zaawansowanych amatorów D70 (upgrade przy dobrej obecnie sprzedaży byłby nieco przedwczesny) i całą gamę małpek. Odpuścili jedynie średnią półkę DSLR, którą zajął 20D. Ocenili widocznie, że kto miał kupić sprzęt tego typu to już to zrobił. Pewnie ogólna sprzedaż w tym segmencie nie nalezy do porażających. Co do D2Hs istotnie porażka i szkoda, że zawrócili sobie tym d... Ale może wiedza o braku następcy d100 w najbliższym czasie ożywi sprzedaż d70 i to był cel tgo ruchu. Wysiłek technologiczny podjęty na konstrukcję d70 jeszcze nie został w ich ocenie skonsumowany.
    Nasunęła mi się jeszcze jedna myśl o podziale runku DSLR pomiędzy C i N. Zakłądając że Canon ma 4 klasy tego sprzętu:
    1 - 300D
    2 - 20D
    3 - 1D MII
    4 - 1DS MII
    Nikon wypełnił niszę na poziomach
    1,5 - D70
    3,5 - D2X
    a reszta na pożarcie Canonowi

  4. #24
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    dodam jedynie ze wlasnie wyszla jaks hybryda Canona 20da - ale tylko na rynku japonskim na razie

    Jako uzytkownik Nikona - dostalem drugiego kopa w d... w ciagu kilku tygodni. Najpier zabrali mi z kieszenie pare tysiecy dolarow, a teraz daja w zamian to samo tylko w innym opakowaniu
    Troche mnie d... juz boli

  5. #25
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    zgadzam sie z adminem.. nikon troche na oslep tak jakby w panice trzepie tymi premierami.. wyraznie nie nadaza..mogli by pokazac chociaz zdjecia prototypu !!.

  6. #26
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    i chyba wiem na co liczy fuji ze swoim s3...

    fajna puszka mi by stykla do wielu rzeczy.

  7. #27

    Domyślnie

    Jak dla mnie wypuszczenie D2Hs to wcale nie jest porażka, a przemyślana decyzja. Wszyscy mądrzymy się na temat tego, czego chcą zawodowcy, a zawodowców wśród nas tylu, co kot napłakał. W każdym razie D2Hs ma sporo zalet nad 1DMkII, które fotoreporter prasowy doceni, m.in. mniejsza wielkość generowanych plików, które szybciej i taniej trafią do redakcji poprzez internet, łatwiejsza dostępność optyki tele dzięki mnożnikowi 1.5, niesamowita szybkostrzelność, brak jakichkolwiek opóźnień etc. etc.

    Czy wyjdzie następca D100? W końcu wyjdzie, bo musi, jest nowa technologia błysku, więc i jest potrzeba zaktualizowania oferty również pod tym względem w całej palecie produktów. A czy istnieje potrzeba wypuszczania nowości w owczym pędzie co 1,5 roku? IMHO kompletnie nie, jeszcze się nie zużyły D100, ani nie dokonały się na tyle rewolucyjne odkrycia, by był jakikolwiek ku temu przymus..

    Rzewniej fotografowie katowali swoje Lajki dotąd, aż się porozpadały, nie bacząc na to, że wyszły nowe modele

    pozdrawiam ze stoickim spokojem
    tadzik
    Ja tez zły.. Już tak mam..
    sprzętowo pozamiatane

  8. #28
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Zamiesc Zbychu Umiescimy w przyklejonym jako List Otwarty

  9. #29

    Domyślnie

    Najpierw do twloadera:
    wiesz co - idz na chwile, przeczytaj sobie troche na temat 1D MKII - a potem pisz, ze w czyms nikon jest lepszy (poza szczegolami)... mniejsze pliki - chlopnie - nie rozsmieszaj - przeciez w Canonie mozna sobie wybrac mniejsza rozdzielczosc.., co do mnoznika - moze i sportofi fotoreportezy docenia 1.5... ale juz reportezy normalnii docenia lepiej 1.3.. w reporterce zwykle pracuje sie na szerokich szklach..., szybkostrzelnosc??? przeciez 8 klatek - tyle ile ma 1D mk II przy 8 MP
    jakie nowosci po 1.5 roku? D100 ma 3 LATA!!!! nikon dal duuupy.... - uswiadom to sobie - nie bojmy sie tego mowic otwarcie... bo inaczej to tak jak ktos napisal gdzies D200 bedzie mialo 2 mp - ale za to jakie ladne
    fotoreporter wykancza migawke w ciagu 6-9 miesiecy - chopie - wake up.... - nikon dal ciala... a ja nie chce uzywac aparatu klasy D70 (na ktorego stac wiekszosc klientow zamawiajacych u mnie uslugi... chce miec aparat troche lepszy -a D2x jest na razie poza mozliwosciami)

    A teraz list... moze troche za ostry... ale bylem nabuzowany:


    "Niestety - moj mail nie bedzie mily...

    Jestescie (jako producent) po prostu smieszni...
    ostatnia firma na swiecie ktora odwarzyla sie wpasc na tak glupi pomysl
    jakim bylo wypuszczenie modelu D2Hs, ktory wlasciwie nie zostal wcale
    unowoczesniony (jedynie kosmetyka) z punktu widzenia D2H, ktory pojawil sie tak
    niedawno...i juz wtedy wszyscy smiali sie z 4 mp... juz wtedy...
    Jestescie smieszni gdy popatrzymy na Canona - i jego 8MP lub 16 MP w
    profesjonalnych body
    Jestescie smieszni ustawiajac cene D2Hs na poziomie 3500$
    Jestescie smieszni wogole proponujac produkt 4mp na dzisiejszy rynek

    Byc moze takie maile jak moj, byc moze lektura wszystkich forow
    internetowych cos zmieni w waszym (ograniczonym) mysleniu
    Byc moze zrozumiecie, ze klient nie jest jedynie oslem ktory slepo idzie do
    przodu (i bedzie kupowal wasze produkty do konca swiata i o jeden dzien
    dluzej), byc moze zrozumiecie, ze trzeba sie wsluchać w potrzeby
    uzytkownikow sprzetu by wyprodukowac sprzet odpowiedniej jakosci ...
    Sprzet nie jest dla was - sprzet jest dla nas - uzytkownikow...

    Pozwalam i zachecam do przestalnia mojego maila do centrali firmy...
    moge ewentulanie podeslac go w wersji angielskiej.

    i jeszcze raz napisze - firma Nikon osmieszyla sie dzis na calego... przed
    calym fotograficznym swiatem"


    wiec moze nie traktujmy tego jako listu otwartego, gdyz z perspektywy czasu stwierdzam ze byl dosc (zbyt) mocny i dobitny... pozostawmy to lepiej jako wzburzenie jednego z uzyszkodnikow forum - czyli mnie.... ehhh... wezme to na swoje barki
    pzdr
    Zbigniew Kruk - KrukBook

  10. #30
    Marcin Stawiarz
    Gość

    Domyślnie

    bla bla bla bla... kogo obchodzi aparat za 3500 dolarow...
    moze ktos wie kiedy Nikon zaprezentuje jakies nowe szkla?

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •