Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Warszawa Bielany
    Posty
    14

    Question Zmiana sprzętu [?]

    Witam!
    Jestem posiadaczem Sonego A300 z kitowym obiektywem(18-70). Mam go od 8 miesięcy [jeszcze jest 16m. na gwarancji]. Akutalnie planowłem zakup statywu, jednak popatrzyłem na inne marki apartów i się zacząłem zastanawiać czy nie próbować sprzedać Alfy [jest w stanie idealnym]. Po prostu nie widzę przyszłości w Sonym. Jaka jest wasza opinia? Co miałbym kupić w zamian? Czy statyw Velbon Sherpa 600 albo 450 jest ok?
    Pozdr.

    PS.Podobny temat ząłożyłem an Canon-board, ale chcę poznać zdanie Nikoniarzy [czy jak się to pisze ].
    Ostatnio edytowane przez Xilomion ; 19-04-2009 o 16:05 Powód: Poprawa nazwy

  2. #2

    Domyślnie

    Może najpierw zastanów się jakie chcesz mieć obiektywy. Potem przeglądnij ofertę Sony i zobacz czy nie ma tam tego czego potrzebujesz, dopiero później przeglądnij ofertę innych firm. Aparat to sprawa drugorzędna, a jego firma to już zupełnie mało istotny szczegół.

  3. #3

    Domyślnie

    a wiesz już w czym Cię sony ogranicza ? jeśli nie, o po diabła zmieniać ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Warszawa Bielany
    Posty
    14

    Domyślnie

    Sony ogranicza mnie w kwestii szumów - które czasmi są takie że w miare ładny kadr jest aktastroalny technicznie i ląduje w koszu, oraz tym, że póki co się słabo rozwija i ciężko jest stwierdzić czy w niego inwestować. A póki co mogę go jeszcze w sensownej cenie sprzedać. Tak mi się przynajmniej wydaje.

  5. #5

    Domyślnie

    Przerobiłem kilka marek aparatów i nie żałuję tych doświadczeń.
    Jeśli masz ochotę to zmieniaj. Zobaczysz jak funkcjonują inne, zaspokoisz swoją ciekawość, a pieniądze..., pieniądze to rzecz nabyta.
    Miałem Sony kiedy był jeszcze Minoltą i byłem bardzo zadowolony, zarówno z analogów, jak i cyfrówek. Teraz mam Nikona i też jestem bardzo zadowolony, bo to porządnie zrobione, bardzo ergonomiczne i produkujące świetny materiał aparaty.
    Sony (Minolta) to stara dobra firma i ma świetny osprzęt optyczny. Nikon jeszcze lepszy. No ale pieniądze. Żeby "inwestować" - jak się wyraziłeś - nie można ich żałować.
    http://www.flickr.com/photos/blazeje/

  6. #6

    Domyślnie

    Nie polecam Velbon Sherpa R600. Mam go i powiem że głowica z zestawu po trzech latach eksploatacji przestała trzymać tak jak powinna. To statyw dobry pod Hybrydę nie pod lustro typu D200+18-70 bo go nie utrzyma stabilnie przy kilku sekundowej ekspozycji.

    Obawiam się że do dobrego statywu będziesz musiał dołożyć kilka stówek.
    Ostatnio edytowane przez xMAREKx ; 19-04-2009 o 20:28

  7. #7

    Domyślnie

    skoro jestes tak wyrafinowanym fotografem ze juz nie widzisz przyszlosci w systemie majac jeden z tanszych jego aparatow to zdecydowanie tylko hasselblad moze cie uratowac. no chyba ze masz ograniczenia finansowe to leica. prestige jest i image tez
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    hasel odpada bo szumi (na nieco wyższych ISO, wysokich ISO w ogóle brak), a on chce uciec od szumów.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    no to w takim razie pozostaje d3 ew wersja budżetowa d700
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Warszawa Bielany
    Posty
    14

    Domyślnie

    Udam, że nie wyczułem ironii .
    W tym momencie $ jest w górze, i bardziej mi się opłaca sprzedać teraz niż za pół roku - stąd moje pytanie. Ze statywem będzie problem, bo aż tyle pieniędzy nie chciałbym na niego przeznaczyć.

    rabijki - nie jestem wcale takim wyrfinowanym fotografem, jestem oszczędny - nie widzę sensu inwestowania większej ilości pieniędzy w Sonego, jeżeli ten niezadużo osiąga - dlatego myślę o Canonie albo Nikonie =].
    Ostatnio edytowane przez Xilomion ; 19-04-2009 o 22:26 Powód: sm

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •