Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    a.
    sprzedasz na gorce ale kupisz tez na gorce wiec gdzie sens i zysk?
    b.
    chodzilo mi o to ze skoro jestes na tyle swiadomy ze wiesz jakie sony ma braki to chyba powinienes byc na tyle swiadomy by wiedziec ktory konkretnie model jakiego systemu tych brakow nie ma.

    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #12

    Domyślnie

    A moze kup jasniejsze szklo i sprawdz, czy takie straszne te szumy? Potem w razie potrzeby zostanie alpha700 albo nastepcy puszek nizszej klasy - moze system Sony nie jest taki zly? Znam kilka osob, ktore uzywaja i nie narzekaja. Sa szkla do tego, sa puszki - no chyba, ze szukasz czegos na poziome D3, takich nie ma.

    A jesli po prostu chcesz zmienic sprzet i jestes przekonany, ze tego potrzebujesz - prosze bardzo, nie bedziemy Cie blokowac. Chodzi po prostu o to, zebys po kupieniu Nikona czy Canona nie byl zaskoczony, ze "jest to samo".
    Pozdrawiam,
    kaktus
    (fotograf amator - w JPEGach robię)

  3. #13

    Domyślnie

    Jest kwestią czasu kiedy sony wypuści coś z tanich puszek z cmos-em i nie będzie problemu szumów.
    D300s,T17-50,SB-800

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Warszawa Bielany
    Posty
    14

    Domyślnie

    Mam możliwość użytwania dość często Nikon D80, i widzę różnicę między tymi aparatami...
    A jaśniejsze szkło... Jakie kupić? Od Sony, Tamron, Sigma? Czy starsza Konica?

  5. #15

    Domyślnie

    A do czego ma być ten obiektyw? Może zainwestuj w jasną stałkę 50/1.4 SAL, ze starszych szkieł minolty są na allegro 50/1.7 ale ich ceny wg mnie są przegięte na dzień dzisiejszy i warto dopłacić do tej 1.4. Jest jeszcze opcja zaczekania na zupełnie nową wersję 50/1.8 [- cena i jakość optyczna niestety nieznana - przynajmniej dla mnie ].
    Na dniach też ma się pojawić jakaś nowa pucha od SONY.

  6. #16

    Domyślnie

    Masz w Soniaku Zeissa 24-70, nie baw się w zamienniki bo szkoda czasu a przede wszystkim pieniędzy na kolejne zmiany aby w końcu dojść do wniosku że od razu trza było kupić optykę z samego topu, puszka jest MZ mniej istotna. Pozostań przy Sonym albo zmień na Nikona/Canona zaczynając od 24-70/2,8 (Canon najtaniej). Oczywiście można wybrać inny zakres ogniskowych, co kto preferuje.

  7. #17

    Domyślnie

    Kup sobie a700, jak Ci szumi a300.
    Sony to moim zdaniem bardzo przyszłościowy system. Co chwila wychodzą szkła od Zeissa, puszki to taka sama masówka jak w Canonie czy Nikonie. Wojny systemowe są dla koneserów kłócenia się o to czy dany pierdziołek powinien być tu czy tam i że lepiej jak jest tam w Nikonie niż tu w Sony. Czasy wspaniałych mechanicznych analogów dawno się skończyły, teraz mam wrażenie, że wszystkie korpusy schodzą z tej samej taśmy w fabryce w Chinach, tylko inne logo doklejają.
    A fakty są takie, że w Sony masz a700 za mniej niż 3000zł. W Nikonie za taką kasę to sobie nawet entry-level D5000 nie kupisz. Także przed zmianą systemu radzę się dobrze zastanowić czy warto.

  8. #18

    Domyślnie

    brawa dla przedmowcy!!!
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #19

    Domyślnie

    Za 3200zł można kupić D90 więc nie przesadzaj że nie dostaniesz nawet D5000.

    D5000 są nawet po 2800zł i poza tym mają taką samą matrycę jak Alfa 700 :>. A szumią mniej...

    Zaletą Sony jest to że za grosze można dostać używane stałki od minolty. Alfe 350 można naprawdę tanio wyrwać i nie jest to głupie rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez The Fly ; 02-05-2009 o 00:40

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez The Fly Zobacz posta
    Za 3200zł można kupić D90 więc nie przesadzaj że nie dostaniesz nawet D5000.
    W międzyczasie trochę ceny się zmieniły. Co nie zmienia faktu, że za taką samą kasę w Nikonie kupisz entry-level D5000, a w Sony semi-pro A700. Ile w Nikonie kosztuje D300 nie muszę chyba pisać.

    Cytat Zamieszczone przez The Fly Zobacz posta
    Zaletą Sony jest to że za grosze można dostać używane stałki od minolty. Alfe 350 można naprawdę tanio wyrwać i nie jest to głupie rozwiązanie.
    Też, ale według mnie Sony powoli staje się interesującą propozycją na rynku z trzech powodów:
    1) doskonale wiedzą jak produkować elektronikę na skalę masową. Więc korpusy będą walić tanio i masowo w swoich fabrykach, ze swoich komponentów.
    2) szkła im robi Carl-Zeiss. Mam tu na myśli stałki, ale również zoomy f/2.8 i np. takie cudo jak 16-80mm f/3.5-4.5 na DX.
    3) marketing - bo to jest w dużej mierze podstawa sukcesu marki. Nie jakieś tam pierdoły techniczne, a skuteczny bełkot marketingowy liczy się na większą skalę. I jakby nie patrzeć, to goście z Sony w tym temacie rządzą.

    Nie twierdzę, że Sonolta to już teraz super system. Ale patrząc jak rozwinęli się w tak krótkim czasie, muszę powiedzieć że robią na mnie duże wrażenie i za niedługo powinni stać się bardzo ciekawą alternatywą dla Canona i Nikona.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •