Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Zamienniki Nikkorów

    Witam...
    Mam pytanie jakie byście polecili obiektywy zamienne do następujących szkieł ( gdyż ceny Nikkor-ów w dobie kryzysu są niemiłosiernie drogie ) :
    -Nikkor AF-S 14-24mm f/2.8 G ED N ,
    -Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8G ED ,
    -Nikkor AF-S 70-200mm f/2.8 G IF-ED VR ,
    -Micro-Nikkor AF-S 105mm f/2.8G IF-ED VR -> lecz tu mam godnego zastępcę ( przynajmniej tak mi sie wydaje ) Sigma AF 105mm f/2.8 EX macro DG
    Wiem że w necie można znaleźć szkła z podobnymi specyfikacjami ale mi chodzi o opinie użytkowników, którzy mogą z ręką na sercu polecić inny (czyt. tańszy) obiektyw który AŻ tak bardzo nie odstaje od obiektywu Nikkor-a pod względem jakości wykonania czy jakości zdjęć.

  2. #2

    Domyślnie

    chyba zamiast 24-70 to albo tamron 28-75 albo sigma troche gorsza, ale moim zdaniem gorsza

  3. #3

    Domyślnie

    zależy co masz na mysli pod pojeciem

    inny (czyt. tańszy) obiektyw który AŻ tak bardzo nie odstaje od obiektywu Nikkor-a pod względem jakości wykonania czy jakości zdjęć.
    Wymieniłeś profi-zoomy nikkora, za grubą kasę. taniość z jakością nigdy nie idą w parze. Albo kupujesz szkła amatorskie (sigma, tokina, tamron), płacisz 1/3-1/2 cen nikkora i akceptujesz zmiany albo kładziesz kase na stol i robisz doskonałe technicznie zdjecia. Twoj wybor.

    Napisz do jakiej puszki maja byc te zamienniki - FX czy DX. Jeśli aparatu jeszcze nie masz a liczysz sie z kasa - spokojnie kup DX. Tu tez kupisz zoomy f/2.8 ale będą i tańsze i lżejsze. Jeśli planuejsz aparat FX, to daj sobie spokoj z zamiennikami i kupuj w/w nikkory.
    D700 | N16-35/4 | N50/1.4G | N85/1.8D

  4. #4

    Domyślnie

    zamienniki maja być do DX, a dokładnie do Nikona D300.
    Chciałbym kupić albo jedną porządną puszke ( dożywotnio ) jesli się okaże że nie ma wartych zainteresowania puszek lub kilka tańszych obiektywów ale za to w różnych zakresach

  5. #5

    Domyślnie

    jak tak to patrz na moja stopke - ja dokonalem takiego wyboru. do tego dolozylbym sigme 10-20.
    Chyba ze rozpatrujesz uzywki - jako tele nikkor 80-200/2.8 bedzie nawet lepszy optycznie od w/w. jako zoom standard nikkor 17-55/2.8 - bedzie zdecydowanie drozszy od nowej sigmy, ale bedzie blisko 24-70. szeroki kat - nikkor 12-24, za uzywane nikkory wciaz zaplacisz wiecej niz za nowe sigmy. cos za cos.
    Ostatnio edytowane przez dame ; 16-04-2009 o 22:17
    D700 | N16-35/4 | N50/1.4G | N85/1.8D

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emsolo Zobacz posta
    (...) albo sigma troche gorsza, ale moim zdaniem gorsza

    No nie da się ukryć: "tanie wino jest dobre, bo jest takie dobre i tanie"

    A wracając do tematu - jak to ktoś napisał: wymieniłeś topowe szkiełka Nikona, które moim zdaniem godnych rywali w żadnej optyce niezależnej nie mają.
    A już na pewno nie 14-24/2.8, jako też 24-70/2.8.

    Dobry egzemplarz SIGMY 70-200/2.8 da Ci wiele frajdy z użytkowania... choć Nikkorem 70-200/2.8 nigdy nie będzie.

    Jeszcze najprędzej poleciłbym Ci zamiennik do Nikkora 105/2.8.
    Porównywałem długo i szczegółowo Tamrona 90/2.8 (starszą wersję, bez Di) do rzeczonego Nikkora - i optycznie, powtarzam OPTYCZNIE nie widziałem praktycznie żadnej różnicy.
    O budowie, wykonaniu, AF-Sie, zmianie długości Tamrona się wypowiadał nie będę.
    Optycznie - Tamron jest bez zarzutu.

    Pewnych szkieł Nikona (np. 85/1.4) nie powinno się brać do ręki, jeśli się nie ma na horyzoncie odpowienich funduszy, bo może być to przyczyną głębokich frustracji...
    Niestety - wymienione przez Ciebie jak najbardziej do nich należą

    Pozdrawiam,
    Art
    Ostatnio edytowane przez art44 ; 16-04-2009 o 22:34
    D300 / D810 / F70 + Nikkory

  7. #7

    Domyślnie

    ok, wiem że "złota trójka" jest klasą samą dla siebie i niczym nie da sie ich zastąpić, ale chciałbym się dowiedziec jakie słoiki plasują się najbliżej szkieł które wymieniłem.

  8. #8

    Domyślnie

    Z szerokich to trudno powiedzieć, pozostałe Tamron 17-50, Sigma 50-150, ewentualnie Nikkor 80-200.
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

  9. #9
    Gaduła
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Kamieniec Ząbkowicki
    Posty
    3 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dame Zobacz posta

    Wymieniłeś profi-zoomy nikkora, za grubą kasę. taniość z jakością nigdy nie idą w parze. Albo kupujesz szkła amatorskie (sigma, tokina, tamron), płacisz 1/3-1/2 cen nikkora i akceptujesz zmiany albo kładziesz kase na stol i robisz doskonałe technicznie zdjecia. Twoj wybor.

    Czyli jak kupię szkło za grubą kasę , już jestem mistrzem fotogafii ??


    Co do tematu to proponuję:
    -Tamron 17-50 oczywiscie trafiony egzemplarz
    -Tamron 90

    szeroki i tele to się nie wypowiadam ;P
    Ostatnio edytowane przez rainer ; 17-04-2009 o 10:52
    D610 | N 16-35 VR | N 85/1.8D | T 90/2.8 Di | T 70-300 VC || D70s | N 18-70/3.5-4.5

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rainer Zobacz posta
    Czyli jak kupię szkło za grubą kasę , już jestem mistrzem fotogafii ??
    [...]
    Przecież dame wyraźnie napisał o stronie technicznej zdjęć.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    D80 + N18-70 + N70-300 VR + N50/1.8

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •