Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Następca Kitowego 18-55, z przeznaczeniem do gór i pejzażu

    Jakie szkła szerokokątne moglibyście polecić do fotografii gór i ogólnie pejzażu? Tak aby cena niebyła zabójcza dla nieco zaawansowanego fotoamatora? Obecnie mam tylko kitowego 18-55 3,5-5,6 i większość zdjęć robionych na 18 więc chyba nowy obiektyw się przyda. Moje body to D60 więc bez śruby, ale najważniejsza jest dla mnie jakość zdjęć, jakoś obejdę się bez AF jeśli będzie trzeba, szczególnie że będzie głównie służył do pejzażu.
    Skłaniałbym się ku stałce, ale chętnie posłucham o zoomach (w okolicach ekwiwalentu 18 DX) jeśli macie jakieś propozycje. Dość istotne jest dla mnie aby nie obracał mocowaniem filtra. Przeglądam oferty różnych producentów i recenzje i mam już mętlik w głowie. W niskich cenach ciężko znaleźć dobry obiektyw.

  2. #2

    Domyślnie

    Sigma 10-20
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    18 po przeliczeniu? No to jak wyżej S10-20.
    Jak bez przeliczania to Nikkor 16-85.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Sigma 10-20
    jw
    D40 + SY8/3.5FE + S10-20/4-5.6 + N35/1.8 + S50/1.4 + N55-200 + Tair300/4.5 + SB-600
    Yashica 108MP + Y35-70 + Y75-200 + YCS-220
    http://picasaweb.google.com/mt.mostowski

  5. #5

    Domyślnie

    Za kolegami. Ta Sigma to naprawde niezle szklo, a teraz jeszcze jest nowy model ze stalym swiatlem 3,5.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #6

    Domyślnie

    moze jednak warto troche poczekac i zobaczyc tego Nikorra 10-24 DX
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi, obejrzałem zdjęcia robione tą sigmą i jestem pod wrażeniem. Ale chyba z zakupem jeszcze poczekam te plotki o nowym nikkoże mogą być prawdziwe. Jeśli wyjdzie to pewnie nikon będzie celował w coś konkurencyjnego dla tej sigmy.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brooczek Zobacz posta
    Dzięki za podpowiedzi, obejrzałem zdjęcia robione tą sigmą i jestem pod wrażeniem. Ale chyba z zakupem jeszcze poczekam te plotki o nowym nikkoże mogą być prawdziwe. Jeśli wyjdzie to pewnie nikon będzie celował w coś konkurencyjnego dla tej sigmy.
    To już nie są plotki http://www.nikon.pl/product/pl_PL/pr.../overview.html

  9. #9

    Domyślnie

    Cena nowego Nikkora zabija, ale mozna sie bylo tego spodziewac.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •