Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Nowy komp :)

  1. #1

    Domyślnie Nowy komp :)

    Facjata mi sie smieje od dwoch dni, bo obok stoi nowa maszynka. Chcialem przytoczyc kilka wynikow predkosci dzialania nowego kompika, co byc moze zmobilizuje innych do takiego kroku.
    Otoz od lat prawie 6-ciu, meczylem sie na komputerze z Athlonem 1,13 GHz, 768 MB RAM, karta GeForce 2 GTS 64 MB z dyskami 40 i 80 GB (i USB 1.1). Komputer niestety swoje przezyl, a obecnie, w dobie duzej ilosci NEFow, po prostu mialem dosc kilkugodzinnego sleczenia (przewaznie w nocy). Zmienilem go na nastepujaca konfiguracje:
    - Procesor Core 2 Duo 6300
    - plyta Asus P2B
    - 2 GB pamieci (2x 1GB Dual, 667 MHz)
    - dysk1 WD Raptor 74 GB
    - dysk2 WD 250 GB (16 MB)
    - karta Radeon X1300 (256 MB)
    - zapakowane w obudowe Chiefteca z jej firmowym zasilaczem 400 W
    - czytnik zewnetrzny SanDiska pod USB 2.0
    System; Windows XP Pro PL SP2.

    No i teraz wyniki:
    1. Zrzucanie 20 NEFow (D200; 10 z kompresja, 10 bez kompresji) z karty Sandisk Extreme III 2 GB do komputera.
    na starym; 4 min. 19 s. (USB 1.1, z aparatu)
    na nowym; 0 min. 14 s. (USB 2.0 z czytnika)

    2. Renderowanie (C1 Pro 3.7.4) tychze NEFow do TIFFow.
    na starym; 27 min. 44 s.
    na nowym; 3 min. 27 s.

    3. Wykonanie akcji w PhotoShopie (akcja, ktore swego czasu testowano komputery na grupie pl.comp.dtp). Polega ona na zrastrowaniu EPSa, zblurowaniu i obroceniu go -- czyli generalnie wiekszosc operacji w pamieci PhotoShopa.
    na starym; 1 min. 25 s.
    na nowym; 0 min. 5,4 s.

    Po tych kilku szokujacych wynikach napisze jeszcze, ze procesor pracuje przy nominalnych ustawieniach. Niestety na razie mam jakies zastepcze pamieci, ktore nie sa zbyt szybkie (wystapil problem przy dzialaniu komputera na zamowionych wczesniej pamieciach GoodRam). W przyszlym tygodniu powinny przyjsc do mnie Kingstony. Wtedy tez umowiony jestem z czlowiekiem, ktory mi ten procek delikatnie podkreci i zoptymalizuje troszke to co mozna w BIOSie. Oczywiscie krecenie procka bedzie w zasadzie tylko dla mojej ciekawosci -- jak bardzo poprawia sie jeszcze wyniki.

    Wczoraj bylem na koncercie Leszczy. Przytargalem prawie 400 ujec (nie chcialo mi sie kasowac w trakcie). Na starej maszynie siedzialbym z tym balaganem pewnie ze 4, 5 godzin. A tym czasem uwinalem sie dokladnie w godzinke (zrzucenie do komputera, odsiew w C1, wybranie kilkudziesieciu z nich, dopieszczenie balansu, wykadrowanie, wygenerowanie TIFFow. Nastepnie w PhotoShopie; przeskalowanie, dolozenie podpisow i zapis do JPGa. Na koniec wygenerowanie galerii w Arles Image Web Page Creator i wrzucenie do sieci).
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #2

    Domyślnie

    nosze się z zamiarem zakupu identycznego zestawienia (prawie 6400 zamiast 6300).. Moje doczesne padło ma już jakies 3-4 lata i literalnie ma dosyć..

    Zastanawiałem się nad zakupem dysku SCSI 15000 rpm ale mi odradzono z racji tego ze jest bardzo głośny i jako substytut zaproponowano dwa dyski 300gb 7200 rpm na raidzie. Czy rzeczywiscie wzrost odczytu/zapisu na dysku 15000rpm w stosunku do 7200rpm jest znikomy, czy zauważalnie daje się to odczuć? no i jak z głośnoscią.. ?
    www.okamgnienie.pl/blog - czesto aktualizowany..

    "Silnemu mocy przysparza samotność" (F.Schiller)

  3. #3

    Domyślnie

    Ja też się szykuje do zmiany części kupiłam nawet procesor Pentium D 945 3,40 GHz ale okazało się że moja płyta nie obsługuje dwurdzeniowych i trzeba się wstrzymać z rozbudową bo brak kasy na nowe podzespoły a wygląda na to że trzeba będzie zmienić prawie wszystko
    Sprawdzałeś może jak działa na tej twojej konfiguracji ten nowy Capture NX ???

  4. #4

    Domyślnie

    Antonina, -- nie chce widziec w swoim komputerze zadnego oprogramowania Nikona :[ (no chyba, ze bedzie to nowy firmware do D200)

    Kamash, dyski SCSI wydaja mi sie wydajniejsze (mam kilka maszyn w pracy, postawionych na Fibre Channel). To co rozumiem przez wydajnosc, to oczywiscie -- mniejsze obciazenie procesora (praktycznie zadne) niz rzeczywista wydajnosc w predkosci pracy. RAID moze mu dorownac (a calkiem mozliwe ze i przeskoczyc), niemniej pamietaj o problemach w przypadku minimalnej awarii jednego z tych dwu dyskow, z ktore ze soba polaczysz.
    Prawde mowiac przy naszej robocie nie potrzeba az tak wydajnych dyskow, zeby haczyc o RAID czy az tak popylajace SCSI. Poza tym w przypadku SCSI trzeba by wrzucic jeszcze mase kasy w dobry kontroler. Za te cene masz ********** wydajny procesor. Za roznice w cenach dyskow -- kolejne 1 albo 2 GB wiecej pamieci... W przypadku pracy ze zdjeciami bedzie to mialo duzo wieksze znaczenie niz szybkie dyski... No chyba, ze komp nie do tego ma Ci sluzyc.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    a ja mam takie pytanie czy prcek Pentium D 930(3,0 GhZ) + 2 GB ramu (667MhZ) + dysk 7200 obrotów wystarczy na dośc sprawną obróbkę RAWów z d50 i ewentulaną pracę w PS CS 2 ??
    D7200 | D50 | S 17-50 | N 18-70 DX | N 50 | S 70-200 |SB 600 |

  7. #7

    Domyślnie

    King, rzuc okiem na konfig na ktorym pracowalem, nastepnie na nowy zakup, ktory wychwalam, a potem skonfrontuj to z konfiguracja ze swojego pytania... Dlaczego mialaby nie wystarczyc do sprawnej pracy z NEFami? Przeciez to prawie taka sama maszyna, jak ta, o ktorej pisze...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #8

    Domyślnie

    u ciebie jest raptor który mi się strasznie podoba ale cena ... no ale może w przysżłym roku
    D7200 | D50 | S 17-50 | N 18-70 DX | N 50 | S 70-200 |SB 600 |

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez King
    u ciebie jest raptor
    Raptor to moj dysk systemowy. Mialem po prostu kaprys, zeby jak najbardziej przyspieszyc uruchamianie aplikacji. I nie ma to nic wspolnego z obrobka zdjec -- przy zapisie TIFFow powstajacych z konwertowanych RAWow (ktora to konwersja w zaleznosci od procesora trwa od kilku-nastu-dziesieciu sekund), kazdy dzisiejszy dysk sie "wyrobi". Nie ma co przeplacac. Jesli ktos woli miec tylko jeden dysk w komputerze, to moze sporo na takim zestawie zaoszczedzic.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Jesli ktos jest ciekawy porowniania P4 i Core2Duo to zapraszam na www.xbitlabs.com i www.tomshardwareguide.com
    P4 dwurdzeniowe zostaje w tyle za najwolniejszym Core2Duo. Jesli ktos nie ma kaski na Intela, to moze pomyslec o procesorach AMD na podstawce AM2.
    Grafikowi z firmy w ktorej pracuje wlasnie zlozylem sprzet na AMD i jest zachwycony. Twierdzi ze jest wyraznie wydajniejszy od naszych firmowych HP na P4 (tez dwurdzeniowych, poltora giga ramu).
    pozdrawiam
    ---------------------------------------------------------------------
    |S5Pro|S30|N60|SB600|

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •