Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    No na papierze wygląda bardzo interesująco. Fajny zakres do cropa.
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #3

    Domyślnie

    Kurde kiedy w Najkonie się ruszą i coś podobnego wystrugają, niech by nawet tylko pod kropa było.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #4

    Domyślnie

    To szkło było już zapowiedziane hoho czasu temu. Ale w końcu mają

    Ale pewnie cena będzie kosmicznie wysoka (patrząc na cenę *55/1.4 SDM).
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    To szkło było już zapowiedziane hoho czasu temu. Ale w końcu mają

    Ale pewnie cena będzie kosmicznie wysoka (patrząc na cenę *55/1.4 SDM).
    pol biedy z cena. niech mi ktos pokaze sklep, w ktorym potencjalny europejski nabywca
    moze pojsc i osobiscie wybrac lepsza z 2 sztuk. az 3 nie bede wymagal, bo to to sie chyba
    nawet w kraju przekwitlej wisni nie zdarzy

    tak realnie... fajnie to na papierze wyglada. ale patrzac na dostepnosc korpusow Pentaksa
    w ogole, o zapotrzebowaniu uzytkownikow na drogie, niszowe szkla milczac, to ja po prostu
    nie widze co by z tego mialo wiecej wynikac. takie prawie jak Yeti - bo Yeti to podobno
    jeszcze ktos widzial...

  6. #6

    Domyślnie

    Problem z dostepnością jest, ale w Polsce. Niestety, dystrybutor produktów Pentaxa na Polskę, firma Apollo, kompletnie nieradzi sobie w tym temacie.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    Problem z dostepnością jest, ale w Polsce. Niestety, dystrybutor produktów Pentaxa na Polskę, firma Apollo, kompletnie nieradzi sobie w tym temacie.
    dystrybutor jak dystrybutor, ale biorac pod uwage "konkurencyjnosc" Pentaksa
    i jego zerowe wysilki marketingowe (jako firmy calosciowo), to dostepnosc
    korpusow tej firmy w sklepach w PL jest zadziwiajaco dobra.

    natomiast co do zagranicy, na przykladzie lokalnego podworka...
    w tym sklepie cos jeszcze jest z Pentaksa, i to moga nawet nie byc pojedyncze sztuki
    http://kamera-express.nl/index.php?p...ypes&type=2546
    ale juz w tym jest kaszana
    http://www.fotokonijnenberg.nl/produ...73/pentax.html

    a to sa dwa najwieksze sklepy w NL. i jesli tam sie czegos nie znajdzie, to w wielu
    przypadkach dany towar jest niedostepny w kraju tulipanow

  8. #8

    Domyślnie

    W zeszłym roku byłem na wakacjach u rodzinki w Niemczech. Skoczyliśmy do Stuttgartu na "spacerek". Zajrzałem do Media Marktu i oczom moim ukazała się ŚCIANA produktów Pentaxa... Wszystkie szkła jakie wtedy były w katalogu fimy znajdowały się w pięknej, wielkiej gablocie! Wszystkie naleśniki, Limitedy i inne tokinopochodne szkła były na wyciągnięcie ręki. Oferta Canona i Nikona też była niezła... Wszystkie supertele Nikona od 200 2.0 do 600VR włącznie... No ale to lekko licząc 900 kilometrów z Poznania
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    W zeszłym roku byłem na wakacjach u rodzinki w Niemczech. Skoczyliśmy do Stuttgartu na "spacerek". Zajrzałem do Media Marktu i oczom moim ukazała się ŚCIANA produktów Pentaxa... Wszystkie szkła jakie wtedy były w katalogu fimy znajdowały się w pięknej, wielkiej gablocie! Wszystkie naleśniki, Limitedy i inne tokinopochodne szkła były na wyciągnięcie ręki. Oferta Canona i Nikona też była niezła... Wszystkie supertele Nikona od 200 2.0 do 600VR włącznie... No ale to lekko licząc 900 kilometrów z Poznania

    Ano właśnie. Jak używałem pentaxa to miałem głównie manualne szkła. Nawet głupiego 50mm AF nie było za bardzo (FA 50/1.7 był już chyba wycofany z produkcji, a FA 50/1.4 był w Polsce w zasadzie niedostepny). O FA 35/2.0 nie wspominając.
    Zresztą dopiero teraz Pentax nadrabia zaległości. Mieli kiedyś topowe konstrukcje typu *28-70/2.8, *80-200/2.8 czy *85/1.4 a potem długo długo nic. A teraz topowe gwiazdki to produkty klepane razem z Tokiną (16-50/2.8, 50-135/2., choć nie mówię że złe- nie używałem :
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  10. #10

    Domyślnie

    obiektyw fajny ale jeśli będzie kosztował ~4000zł to nie będzie zbyt konkurencyjny dla takiej Sigmy 70-200/2,8 albo analogicznego Tamrona
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •