Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Proszę o pomoc w sprawie Nikon FE i obiektywu od EM

    Witam. Pytanie apropos nikon FE. Bardzo proszę o pomoc. Mam nikona EM z obiektywem 1:1.8 50mm Series E. Body uszkodzone, niedziała światłomierz. Odłożyłem je na razie na bok. Chciałbym kupić body Nikon FE. Czy jest sens podłączać do FE obiektyw, o którym wcześniej wspomniałem. Czy ta standardowa pięćdziesiątka będzie pasować do FE? Czy jest jakaś gorsza, niż te standardowe 50mm dołączane do nikonów FE? Po prostu mam obiektyw i chciałbym do niego dokupić body FE. Czy jest sens? Czy warto? czy ładnie będzie rysował? Czy w ogóle będą ze sobą współgrać? Bardzo proszę o radę. Z góry Wam dziękuję. Pozdrawiam. Konrad.[glow=red:139e91442f][/glow:139e91442f]

  2. #2

    Domyślnie

    Czegoś nie rozumiem, miałeś EM-a z piędziesiątką i nie wiesz jak ona pracuje

    50/1,8 seria E to protoplasta dzisiejszego AF 50/1,8 D (układ optyczny ten sam).
    Szkła z seri E będą działać z każdym manualem kumającym szkła Ai (FE również) oraz z korpusami AF (z niektórymi brak jest co prawda brak pomiaru światła ciągłego).
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3

    Domyślnie

    Po prostu nie wiem jak będzie pracować z FE. Teraz już wiem Ale czy uważasz ogólnie że to dobry obiektyw? Warto dokupywać body FE? Wiesz... po prostu moim jedynym odnośnikiem jest Helios od Zenita 12xp...
    F100,50mm E,Konwerter2x,Zenith12xp,Helios58,135mmJupiter,135 mm Pentacon,szuflada Ilfordów

  4. #4

    Domyślnie

    Nie porownuj Heliosa 44M-x 58 mm z Nikkorem czy nawet Nikonem Serii E.
    Ten Nikon Series E 50/1.8 to b. dobre optycznie szklo, konstrukcja jego posluzyla za pierwowor AF 50/1.8 (wszystkie wersje) oraz Nikkora MF 50/1.8 Ai-S (Nikkor MF i AF maja tylko inne powloki)
    Nikon Seria E ma bagnet typu Ai-S czyli gada ze wszystkimi body z mocowaniem AI (np. Nikon FM/FE, FM2/FE2, FA, FG, FG-20, EM, F301, F501, F601, F801(s), F70, F90(x), F100, F3, F4, F5, F6, D1, D1h, D1x, D2h). Mozna go tez zapiac do D70, D100, F80, F65, F55, F75 ale wtedy nie mamy pomiaru swiatla ciaglego.

    A jak niechcesz tej 50/1.8 Seria E to z checia ja odkupie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    A jak niechcesz tej 50/1.8 Seria E to z checia ja odkupie.
    I po co tyle dobrego pisałeś o tym szkle. Teraz nie sprzeda, lub cena pójdzie w górę
    A była okazja tanio szkło nabądnąć
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  6. #6

    Domyślnie

    Ech ... wrodzona uczciwosc dala o sobie znac
    Poza tym wiem ile dac i za wiecej nie kupie ;-P

  7. #7
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Obiektywu na pewno bym nie sprzedał, nie martwcie się .Ja myślę o dokupieniu do niego "nowego" body. poza tym absolutnie nie prównuję go do Heliosa, chodziło mi tylko o to, że oprócz niego mam Zenka z Heliosem. Dzięki za radę.

  8. #8
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie: czy Nikon Series E , a Nikkor Series E 50mm 1:1.8 jest jakaś różnica, czy tylko kwestia nazwy? Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak Nikkor Series E.
    Seria E
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •