Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czy można samemu zbadać rozdzielczość zdjęć z obiektywu?

    Chodzi mi o wykonanie testu obiektywu, takiego jak robią większe portale o fotografii w domowych warunkach. Chcę to zrobić dlatego, ponieważ wydaje mi się, że mój Tamron nie jest tak ostry jak powinnien.
    D200, Grip, T24-75, N50 D, T70-200 | Blog | Spam: Dziwnów, Kołobrzeg, Międzyzdroje

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście że można. W końcu jakoś to portale robią
    Ściągasz programik co się zowie Imatest (lub inny - poszukaj na portalach np. na http://www.optyczne.pl w sekcji "jak testujemy"), drukujesz odpowiednie "tablice testowe". Tablice testowe są zazwyczaj największym wyzwaniem bo profesjonalne testy korzystają z firmowych tablic testowych, ale dobry wydruk też wystarczy. Wykonujesz testowe zdjęcia wg opisu programu testującego. I cieszysz się (lub nie) wynikami.

  3. #3

    Domyślnie

    w ostatnim DFV była sztywna karta testowa a na płycie oprogramowanie do pomiaru nie bawiłem się w to ale coś tam pewnie wywnioskować można

  4. #4

    Domyślnie

    np. dowiedzieć się, że wszystkie dotychczasowe zdjęcia możemy wyrzucić, bo np. jest 0.5-mm BF (tudzież FF) czy inne takie problemy ważkie a uniemożliwiające robienie zdjęć wszystkiemu, co test-chartem nie jest ;oD
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •