Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Przepalenia

  1. #1

    Domyślnie Przepalenia

    Witam!
    Mam takie pytanie-czy na poniższym zdjęciu płatki kwiatka są przepalone na Kolegów monitorach?
    Na moim monitorze jest wszystko ok.płatki są białe z widocznymi żyłkami i nie przepalone.W momencie wywołania zdjęcia w labie lub gdy je drukuję płatki są przepalone -biała plama.Nie chodzi mi o efekt innego koloru (sprawa kalibracji)tylko o efekt przepalenia ,co może być przyczyną?
    D90/ Sigma 17-70 / Nikon 70-300VR /Nikon 35/ Sb 600 / Slik pro 340 dx

  2. #2

    Domyślnie

    u mnie są żyłki widoczne, ale płatki mogłyby być troszke ciemniejsze
    cyfrowo i analogowo

  3. #3

    Domyślnie

    Zdjęcie jest OK.
    W labie zazwyczaj zwiększają kontrast, a wydrukować bardzo jasne partie zdjęcia jest niezwykle trudno.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Panowie !No to się trochę uspokoiłem.
    Żeby uściślić płatek na godzinie 11 jest troszkę przepalony na górze -jednak na wydruku i na ekranie telewizora LCD płatki są zupełnie białe.Robiąc zdjęcie histogram w aparacie pokazuje że jest ok.Nawet troszeczkę nie doświetlam,a po wydruku -lipa
    Ostatnio edytowane przez herba ; 06-04-2009 o 09:25
    D90/ Sigma 17-70 / Nikon 70-300VR /Nikon 35/ Sb 600 / Slik pro 340 dx

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie jest dokładnie tak, jak piszesz: Końcówka płatka na 11 jest przepalona, a reszta w porządku.
    http://www.flickr.com/photos/blazeje/

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blazeje Zobacz posta
    U mnie jest dokładnie tak, jak piszesz: Końcówka płatka na 11 jest przepalona, a reszta w porządku.
    Powierdzam (a monitor mam skalibrowany kolorymetrem (czy swetrem...)).
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem jak drukarka, może w labie robią Ci z włączoną autokorekcją żeby nie było "mdłe" przez co robi się za kontrastowo i jest przepał, poproś żeby puścili bez i zobaczysz jak będzie.

  8. #8

    Domyślnie

    Tak zrobię
    D90/ Sigma 17-70 / Nikon 70-300VR /Nikon 35/ Sb 600 / Slik pro 340 dx

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •