Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Neat Image a wielkość obrazka

    Witajcie!

    Czy nie wkurza Was, że NI nie potrafi zrobić takiego samego efektu dla rozdzielczości 2000x3000 jak na przykład dla 400x600? Czy ktoś znalazł może rozwiązanie dla tego problemu? Przyznam się, że często bardzo podobają mi się efekty osiągane na pomniejszonych plikach i chciałbym powtórzyć je dla oryginałów, z przeznaczeniem do druku. Jednak Neat'em się nie da Czy są jekieś inne programy, bądź sposoby 'chałupnicze' radzenia sobie z tym problemem?

    Z góry dzięki za odzew
    Pozdrawiam,

    Maksiasty

    D70 i parę szkiełek

  2. #2
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    A daj przyklad takiego pliku... z powodzenuiem odszumialem pliczki jpeg z pelnej matrycy D70.

  3. #3
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Nawet nie chodzi o odszumianie, tylko o zmiękczanie... Z szumami Neat radzi sobie ok.

  4. #4
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    W takim razie podaj jakies przyklady przefiltrowanych obrazkow... ze zmiekczaniem radze sobie odpowiednio ustawiajac suwaki redukujace szumy i przez dokladniejsze profilowanie szumu. Trzeba czasem isc na kompromis (niedokladnie odszumione, ale nadal szczegolowe zdjecie)

  5. #5

    Domyślnie

    Np nie możliwe (dla mnie przynajmniej) było osiągnięcie takiego efektu na oryginalnym zdjęciu (2000 x 3000).
    Pozdrawiam,

    Maksiasty

    D70 i parę szkiełek

  6. #6
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maksiasty
    Np nie możliwe (dla mnie przynajmniej) było osiągnięcie takiego efektu na oryginalnym zdjęciu (2000 x 3000).
    Przeciez wlasnie to zdjecie jest miekkie... Myslalem ze chcesz UNIKNAC zmiekczania ). Takie cos mozna z powodzeniem uzyskac w szopie.

  7. #7

    Domyślnie

    Zgoda. Można to osiągnąć w szopie, jak wszystko zresztą , ale to nie jest takie proste. Chyba, że masz na to sposób. Mnie nie udało sie osiągnąć identycznego efektu niestety. I strasznie złości mnie fakt, że neat nie potrafi działać tak samo na dużych jak robi to na małych zdjęciach...
    Pozdrawiam,

    Maksiasty

    D70 i parę szkiełek

  8. #8
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maksiasty
    Zgoda. Można to osiągnąć w szopie, jak wszystko zresztą , ale to nie jest takie proste. Chyba, że masz na to sposób. Mnie nie udało sie osiągnąć identycznego efektu niestety. I strasznie złości mnie fakt, że neat nie potrafi działać tak samo na dużych jak robi to na małych zdjęciach...
    Pewnie chodzi o to, ze na mniejszych zdjeciach mamy mniej pixeli na ten sam detal i dlatego filtr wydaje sie "zmiekczac" zdjecie. W szopie mozna to chyba zrobic w ten sposob:

    1. Filter -> Blur -> Gaussain Blur, ustawiamy na powiedzmy 40
    2. Edit -> Fade Gaussain Blur i eksperymentujemy z suwakiem

    B. fajne zmiekczenie, ktos na forum juz o tym pisal.

    EDIT: Chyba lepsze efekty daje Lens Blur

  9. #9

    Domyślnie

    Co do tego ze w roznych rozdzielczosciach roznie zmiekcza.Polecam Advanced Mode.I suwaczki w "Noise Levels" Low Mid High tak na 50% do 140% max.No i jeszcze zaznacz Very low freq i smooth edges.Pierwsza opcja dosc fajna.Raptem ludzie sa naprawde gladziutcy itd.

    MAsz tu przyklad katowania Neatem.

    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  10. #10

    Domyślnie

    Pobawiłem się troszkę wczoraj tym programem. Efekty dosyć ciekawe. Zauważyłem jednak jedną rzecz. Plik jpg o wielkości 1,7 mega zmniejszył się do około 600 kilo po potraktowaniu Naetem. Na czymś sie jednak traci.
    Nie sprawdzałem jeszcze wydruków, ale jestem ciekaw porównania tego samego zdjęcia na formacie 20x30.
    Czy może macie doświadczenia w tym temacie ?
    A może coś źle znitowałem ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •